Reklama

Z redakcyjnej poczty

Publiczność najwierniejsza

Elżbieta Osińska
Edycja włocławska 1/2003

Od wielu lat dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Brzeziu są zapraszane przez kleryków z włocławskiego WSD na koncert galowy, zamykający Przegląd Twórczości Alumnów. Nie wiem, czy bardziej cieszy je fakt uczestnictwa w koncercie, czy perspektywa odwiedzenia kleryków, którzy często przyjeżdżają do ośrodka w Brzeziu. Nie bez znaczenia jest też ciekawość, chęć zobaczenia, gdzie i jak mieszkają. Wszystko razem sprawia, że już na długo przed koncertem dzieci starają się zachowywać grzecznie, aby zasłużyć na udział w Przeglądzie.
23 listopada przyjechaliśmy do Włocławka, zostaliśmy serdecznie powitani i otoczeni troskliwą opieką. Widać było, że dzieci poczuły się oczekiwanymi gośćmi. Miła obecność i troska alumnów towarzyszyła nam podczas całego wieczoru, gospodarze zadbali także o przygotowanie poczęstunku: były pączki, drożdżówki i napoje.
Podczas koncertu dzieci przyłączały się do śpiewania, znały piosenki ze wspólnych śpiewów w pałacu; z początku nieśmiało, zachęcone przez alumnów włączyły się też w tańce.
Dzieci silnie przeżywały spotkania z Bogiem przez muzykę. Słychać też było spontaniczne, pełne przejęcia okrzyki: "O, nasz ksiądz Zbyszek śpiewa! A tam krzyczy kleryk Kacper! Tam idą nasi klerycy - ksiądz Tomek i ksiądz Dawid! Gdzie jest ksiądz Karol? Miał występować!". Dla starszych wychowanków szczególnie silne okazały się przeżycia związane z oglądaniem pantomimy, zwłaszcza że z problematyką uzależnień spotykają się bardzo często w swych środowiskach. Po zakończeniu koncertu dziewczęta stwierdziły, że ważne jest to, iż w każdej chwili życia, nawet najtrudniejszej, można liczyć na ratunek Jezusa... i należy z Jego pomocy korzystać.
Udział naszych wychowanków w koncercie dał im wiele pozytywnych przeżyć. Dał im też doświadczenie obecności Chrystusa. Bóg zapłać za stworzenie tej możliwości.

Reklama

Premier Morawiecki w "Haaretz" odpowiada na oszczerstwa Katza

2019-02-22 17:23

wpolityce.pl

Nie zaakceptujemy kłamstw, rasistowskich obelg i pisania historii na nowo – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z izraelskim dziennikiem „Haaretz”.

KPRM

Szef polskiego rządu odnosił się do sprawy skandalicznej wypowiedzi nowego szefa izraelskiego MSZ.

Nie mam problemu z tym, że ktoś wspomni, że podczas w czasie tej okrutnej, złej i dehumanizującej wojny w moim narodzie też były przypadki kryminalistów - oczywiście, że byli, tak jak w każdym narodzie - powiedział Morawiecki.

Jeżeli jednak ktoś używa tego stereotypu, że „każdy Polak wyssał antysemityzm z mlekiem matki”, to jest to nic innego jak rasizm - dodał.

Mówi tez o tym, jak zareagował na skandaliczne słowa Katza.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem te słowa, wydawało mi się to nieprawdopodobne. Takich słów może używać radykalny ekstremista, a nie minister spraw zagranicznych - stwierdził polski premier.

Zdaję sobie sprawę, że trwa kampania wyborcza i niektórzy politycy chcą pojawić się na czołówkach mediów

- dodał.

Mówił też o problemie antysemityzmu w Polsce i Europie.

W Polsce też musimy radzić sobie z antysemityzmem, ale na szczęście jest to margines - powiedział.

Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, w których liczba antysemickich incydentów spada. W tym samym czasie, w innych krajach widzimy niepokojący wzrost - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

NA SŁOWO - młodzi mówią Bogu TAK

2019-02-23 10:20

Agnieszka Bugała

Agnieszka Bugała
Młodzi rozpoczynają spotkanie NA SŁOWO w Hali Orbita

Przygotowywane od wielu miesięcy spotkanie młodzieży rozpoczęło się we wrocławskiej Hali Orbita. Przez cały dzień młodzi będą pochylać się nad Słowem Bożym i oddawać hołd Jezusowi. - Czekamy na dwa tysiące młodych ludzi - mówił tuz przed spotkaniem ks. Zbigniew Kowal, duszpasterz Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, organizator spotkania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem