Jesteśmy w siatkarskim niebie!

Po fantastycznym, pełnym emocji i zwrotów akcji, godnym finału meczu, Polacy pokonali Brazylię. Mariusz Wlazły został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju.

sport

Monika Kramorz

ZOBACZ SIATKARSKI ALFABET - PODSUMOWANIE MISTROZSTW

W pierwszym secie Brazylijczycy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Nasi zawodnicy nie potrafili sprostać świetnej obronie rywali i ich skutecznemu blokowi. Wlazły został zatrzymany i partia zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Canarinhos 25:18.

W drugim secie gra toczyła się punkt za punkt, ale po pierwszej przerwie technicznej udało się naszym zawodnikom odskoczyć na 5 punktów. Gdy wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą, na zagrywkę wszedł Bruno. Błędy Polaków i skuteczny blok doprowadziły do remisu. Potem walka toczyła się punkt za punkt, a ciężar gry wziął na siebie Mika, który kończył atak za atakiem. Udało nam się jeszcze raz odskoczyć od rywali i wygrać tę partię 25:22.
Następny set to świetna gra obu zespołów, gra toczyła się punkt za punkt, w dalszym ciągu świetnie atakował Mika. Również Wlazły poprawił skuteczność. Przy stanie 23:22 dla naszych siatkarzy sędziowie przyznali punkt Polakom, ale wideoweryfikacja wykazała, że nasz atakujący pomylił się o centymetry. Polacy wytrzymali jednak presję i wygrali 25:23.

Czwarta partia toczy się punkt za punkt. Mecz życia gra Mika, który obija brazylijski blok i serwuje asa, który pozwolił nam odskoczyć na 2 punkty. Canarinhos jednak nie zamerzali składać broni i po świetnych zagrywkach Fontelesa wyszli na prowadzenie 20:17. Nasi siatkarze natychmiast odrobili stratę i wygrali 25:22! Po 40 latach Polacy ponownie zostali mistrzami świata!

Najlepsi gracze mistrzostw:
Przyjmujący: Lucarelli (Brazylia), Murilo (Brazylia)
Blokujący: Bohme (Niemcy), Kłos (Polska)
Libero: Grebennikow (Francja)
Rozgrywający: Kampa (Niemcy)
Atakujący: Wlazły (Polska)
Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP): Wlazły (Polska)

2014-09-21 22:38

PŚ w skokach: Polska siódma w konkursie drużyn mieszanych

sport

PAP/EPA/FILIP SINGER

Austria wygrała konkurs drużyn mieszanych Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Na podium znalazły się też ekipy Norwegii i Niemiec. Polska, w składzie: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla i Dawid Kubacki, zajęła siódme miejsce.

Austria w składzie Eva Pinkelnig, Marita Kramer, Michael Hayboeck i Stefan Kraft miała 26,7 pkt przewagi nad drugą Norwegią i 31,8 pkt nad Niemcami.

Ponad 50 tysięcy widzów w polskich kinach na pokazach 4. sezonu "The Chosen"

2024-03-28 11:39

„The Chosen”

Materiały promocyjne/thechosen.pl

Serial o Jezusie z kolejnym sukcesem. W polskich kinach 4. sezon zebrał ponad 50 000 widzów, a licznik wciąż rośnie. Kolejne odcinki serialu, co stało się całkowitym fenomenem w branży filmowej, wciąż wyświetlane są w kinach.

Poza repertuarowym wyświetlaniem w kinach, również społeczność ambasadorów serialu organizuje w całej Polsce pokazy grupowe, które nierzadko mają sale zajęte do ostatnich miejsc. W wielu miejscowościach można wybrać się na taki pokaz czy to do kina sieciowego, lokalnego czy domu kultury. Kina widząc ogromne zainteresowanie same wstawiają do repertuaru kolejne odcinki lub powtarzają wyświetlanie od 1 odcinka. Już pojawiają się pierwsze całodzienne maratony z 4. sezonem.