Reklama

Niedziela Kielecka

Uwielbienie stylem życia

Uwielbiali Boga trzy dni, głosili Jego chwałę tak, jak robił to biblijny Izrael. Śpiewem i tańcem ogłaszali Jego Królestwo, aż się trzęsły mury Zespołu Szkół Katolickich. Ponad 250 osób w dniach 22-24 lutego wzięło udział w Kielcach w Weekendowej Szkole Chwały

Niedziela kielecka 11/2019, str. I

[ TEMATY ]

Szkoła Chwały

Marcin Wawrzosek

Szkoła Chwały po raz pierwszy zagościła w Kielcach

Szkoła Chwały po raz pierwszy zagościła w Kielcach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jej uczestnicy słuchali Słowa Bożego, konferencji, które głosili zaproszeni goście, uczestniczyli w Eucharystii i wielogodzinnym uwielbieniu tańcem, śpiewem, oklaskami. Zgromadzonych na rekolekcjach odwiedził bp Jan Piotrowski, który wyraził radość z inicjatywy, zorganizowanej przez Instytut Ewangelizacji Świata (ICPE) wraz z Armią Dzieci oraz Duszpasterstwem Wesoła 54.

ICPE to międzynarodowe stowarzyszenie wiernych, działającym zgodnie z prawem papieskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Marta Suchenia z mężem i dwójką dzieci od 2013 zaangażowani są w misję ICPE. – Zawsze czuliśmy się wezwani do ewangelizacji i zwiastowania światu Dobrej Nowiny. Dla mnie osobiście jest to styl modlitwy i życia. Kiedy staję w uwielbieniu, zmienia się rzeczywistość wokół. Uwielbienie rozpoczyna się od aktu naszej woli, że chcę, podejmuję decyzję, że będę oddawać Bogu cześć za wszystko, wtedy angażujemy nasze ciało, całych siebie w uwielbienie. W Szkole przedstawiamy wzorce biblijne – postaci, które oddawały Bogu chwałę, jak np. Dawid, ale i wszyscy Izraelici.

Nie przystoi?

Do takiego uwielbienia podchodzić można z rezerwą. Bo jak się można tak wygłupiać? Skakać, klaskać, zwłaszcza jak się jest już w średnim wieku? Nie przystoi. – Jak mi ktoś powie, że oddawanie chwały Bogu jest młodzieżowe, to ja mówię że jest biblijne, nie młodzieżowe. Musimy być świadomi, że mamy warownię w głowie, schematy myślenia, których nie jesteśmy w stanie opuścić. Jak oddajemy Bogu chwałę, zmieniamy atmosferę. Ta atmosfera zaczyna być Królestwem Bożym. I Bóg przebywa w miejscu, w którym lud oddaje mu chwałę – przekonywał Michał Saj, ewangelizator z Armii Dzieci.

Bóg towarzyszy głoszeniu Słowa

Konferencje głosili ks. prof. Przemysław Kantyka z KUL, Maria Vadia – świecka misjonarka z ICPE, Anna Saj z Armii Dzieci oraz ks. S.Pawłowski, kościelny asystent. – Wierzę, że ludzie tutaj zgromadzeni chcą spotkać Boga. W duchu myślę, że jest wiele osób, które są w depresji, zmiażdżonych, bez nadziei. Mają wrażenie, że życie do niczego nie prowadzi. Oni muszą zrozumieć, że Bóg ich kocha i że ma dobre plany dla nich, że Bóg da im moc i wszystko czego potrzebują, by ten plan się mógł wypełnić. Dlatego też głosimy Ewangelię, głosimy Słowo Boże, ponieważ Bóg towarzyszy głoszeniu Słowa i On potwierdza głoszone Słowo uzdrowieniami, cudami i znakami. Mamy wiele świadectw ludzi, którzy byli uwalniani z depresji i myśli samobójczych w czasie rekolekcji – powiedziała „Niedzieli” Maria Vadia.

Reklama

Maria mówi, że „Jezus musi stać się Centrum rodziny, która powinna modlić się razem, chwalić razem Boga, czytać razem Słowo Boże, by ich umysły były przemienianie i odnawiane”. Rodziny uczestniczące w Szkole doświadczają, czym jest modlitwa. – Z uwielbieniem i z Armią Dzieci mamy kontakt od 2013 r. Przez tę modlitwę Bóg przemienił całe nasze życie. Widzimy, że nasza rodzina stała się silniejsza. Staramy się oddawać Bogu chwałę razem z dziećmi. Nasze świadectwo przyciąga innych do naszego domu. Armia Dzieci już dwa razy była w Niemczech, głosząc tam rekolekcje i posługując muzycznie – mówił Emil, który przyjechał z Niemiec z żoną Kasią i z dziećmi na te trzy dni do Kielc.

Przygotować ludzi wiary

Jakie owoce ma przynieść Weekendowa Szkoła Chwały? – Uczyć ludzi jak w życiu codziennym być chrześcijaninem, który podejmuje zadania, jakie przygotował dla nas Bóg w rodzinach, miejscach pracy, w szkołach, po to abyśmy mogli zobaczyć, jak nasze środowiska się zmieniają. To jest nasz główny cel – tłumaczyła dr Anna Saj. Weekendowa Szkoła Chwały obejmuje troską wszystkie pokolenia. Mamy rodziny z dziećmi, nastolatków, dorosłych, samotnych, osoby duchowne i każdy ma możliwość otrzymania czegoś na swoim poziomie i zgodnie ze swoimi potrzebami.

– Szkoła ma przygotować ludzi, by mogli podejmować decyzje z Bogiem, tak by w ich życiu działał Duch Święty, by ich życie przynosiło owoce, jakich oczekuje od nich Bóg – powiedział Jacek Saj.

Reklama

– Chcemy doprowadzić ludzi do tego, aby świadomie wchodzi li na drogę przemiany myślenia, tak jak uczy św. Paweł w Liście do Rzymian (12, 1-2). Musimy odnawiać się przez przemianę myślenia, aby rozpoznać, jaka jest wola Boża względem nas. Wierzymy, że Bóg ma plan dla każdego człowieka i naszym celem jest zmotywowanie ludzi do odkrycia go. Chcemy, aby na jaw wyszło to, co Bóg złożył w człowieku, w każdej osobie, która jest uczestnikiem Szkoły. Wszystko po to, abyśmy byli coraz bardziej podobni do Niego, ponieważ my jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Uświadamiamy ludziom, że to nie jest dla wybranych, że Duch Święty działa w każdym z nas. Każdy jest w pełni wyposażony do tego, by słuchać Jego głosu.

Dzieci we Wspólnocie

Paweł Skrzek z Armii Dzieci jest liderem odpowiedzialnym za posługę dzieciom, które są bardzo ważne we Wspólnocie. – Kiedy rodzice mają swoje rekolekcje, one również w nich uczestniczą – poprzez zabawę, gry zawierające treści, które wprowadzają je w głęboką więź z Bogiem. Dzieci, które już od lat uczestniczą w takich spotkaniach wzrastają w wierze, nie boją się konfrontacji ze środowiskiem i światem, świadczą o Bogu. Osiem lat temu, kiedy Armia zaczynała, uczestniczyły jako maluchy w zajęciach, teraz to one prowadzą uwielbienie i grupy młodzieży – opowiada.

– Dzieci są na pierwszym miejscu. Dwulatki, trzylatki skaczą, klaszczą, tupią i oddają Bogu chwałę. Uwielbienie staje się ich stylem życia. Uczymy je wchodzić w rzeczywistość duchową, jak się modlić, jak zwracać się do Boga. To jest z czasem dla nich czymś naturalnym – dodaje Marta Suchenia.

Potrzeba świadków

W Szkole uczestniczyło wielu młodych ludzi z różnych stron Polski. Ważne było dla nich świadectwo członków Wspólnoty Armia Dzieci. Serafin Saj posługuje muzycznie w Armii, grając na gitarze. – Kiedy mam jakieś problemy, to wiem że dzięki modlitwie mogę je pokonać, bo mam Przecudownego Wspomożyciela, dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg pozwala nam wychodzić poza granicę ludzkich możliwości, ograniczeń. Czasem ludzie pytają mnie o Boga. Kiedyś miałem koleżankę, która cierpiała na depresję i lęki. Najpierw powiedziałem Jej o Jezusie, który oddał za nas życie i wziął wszystkie nasze cierpienia na krzyż. Ona wcześniej o tym nie słyszała. Nikt jej o tym nie powiedział. Zachęcałem ją, by oddawała te lęki Bogu na modlitwie. Potem powiedziała mi, że te słowa bardzo jej pomogły i stara się modlić. Bóg naprawdę działa wielkie rzeczy – kończy Serafin.

Reklama

Michał Saj: – Młodzi potrzebują autentycznych świadków, nie jakiś gadek i morałów. Jeśli młody człowiek ma doświadczenia działania Boga, chce wejść w uwielbienie. W Weekendowej Szkole Chwały uczymy młodych relacji z Bogiem. Widzimy tego owoce. – Ludzie wyjeżdżali z tych rekolekcji bardzo zadowoleni. Pytali o następne spotkania.

– Taka modlitwa uwalnia przede wszystkim radość, wlewa w serce Boży pokój i wdzięczność. Te dary rozlewają się na przypadkowe osoby. Bóg przychodzi i uzdrawia podczas modlitwy. Mieliśmy również przykłady podczas spotkania w Kielcach świadectw konkretnych uzdrowień, przemiany serca – podsumowała Marta Suchenia.

2019-03-13 10:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: 14. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

2024-04-18 21:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

para prezydencka

Archidiecezja Krakowska

– Oni wszyscy uważali, że trzeba tam być, że trzeba pamiętać, że tę pamięć trzeba przekazywać, bo tylko wtedy będzie można budować przyszłość Polski – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w 14. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy razem z delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Nawiązując do spotkania diakona Filipa z dworzaninem królowej Kandaki, abp Marek Jędraszewski w czasie homilii zwrócił uwagę, że prawda o Chrystusie zapowiedzianym przez proroków, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, trafia do serc ludzi niekiedy odległych tradycją i kulturą. – Znajduje echo w ich sercach, znajduje odpowiedź na ich najbardziej głębokie pragnienia ducha – mówił metropolita krakowski. Odwołując się do momentu ustanowienia przez Jezusa Eucharystii, arcybiskup podkreślił, że Apostołowie w Wieczerniku usłyszeli „to czyńcie na moją pamiątkę”. – Konieczna jest pamięć o tym, co się wydarzyło – o zbawczej, paschalnej tajemnicy Chrystusa. Konieczne jest urzeczywistnianie tej pamięci właśnie w Eucharystii – mówił metropolita zaznaczając, że sama pamięć nie wystarczy, bo trzeba być „wychylonym przez nadzieję w to, co się stanie”. Tym nowym wymiarem oczekiwanym przez chrześcijan jest przyjście Mesjasza w chwale.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Artur Tarnowski

2024-04-18 11:23

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Wczoraj w godzinach popołudniowych odszedł do Pana Jan Artur Tarnowski.

Syn ostatnich właścicieli Dzikowa zmarł w Warszawie. Za niecałe dwa miesiące obchodziłby swoje 91 urodziny. Odszedł Człowiek wielkiego serca otwartego zwłaszcza dla najbardziej potrzebujących, wspierał bowiem wiele instytucji, a zwłaszcza te, które zakładały lub zakładali jego przodkowie, kontynuując tym samym ich niepisany testament, jak Dom Pomocy Społecznej dla Osób Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie, który przed przeszło wiekiem powołali do życia jego dziadkowie Zofia z Potockich i Zdzisław Tarnowski. Wspierał również ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, w tym obywatelki i obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami wojny.

CZYTAJ DALEJ

Patriotyzm może mieć różne oblicza

2024-04-18 23:18

Grzegor Finowski / UPJPII

    Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęło 12 kwietnia projekt „Trzy kobiety. Trzy drogi. Patriotyzm jako misja Uniwersytetu”, włączając się w program „Z kobietami – patriotkami”.

Św. Jadwiga Królowa, Hanna Chrzanowska, błogosławiona pielęgniarka i Emilia Wojtyłowa, matka Ojca św. Jana Pawła II to trzy bohaterki projektu, którego celem jest popularyzacja ich życia i działalności, a także na przykładzie tych wyjątkowych kobiet próba odpowiedzi na pytanie – jak patriotyzm może stać się misją? Działalność na niwie rodzinnej, wspierająca, wychowująca dzieci w duchu najwyższych wartości, działalność społeczna czy polityczna – patriotyzm może mieć różne oblicza. Konferencja była też świetnym czasem dla refleksji – w jaki sposób z postaw tych trzech kobiet można czerpać wzorce na dziś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję