Reklama

Z życia diecezji

W skrócie za Radiem Plus

Ks. Waldemar Wesołowski
Edycja legnicka 36/2003

22 sierpnia. Gmina Chojnów zaprasza na Święto Plonów, czyli Dożynki 2003. Obchody odbędą się 31 sierpnia w plenerze we wsi Niedźwiedzice koło Chojnowa. Tradycyjnie już Dożynki rozpoczną się Mszą św. dziękczynną. Jak dodaje Janusz Cygan, sekretarz gminy Chojnów - po części oficjalnej zaplanowano występy zespołów folklorystycznych. Atrakcją dożynek będzie Biesiada Śląska. Święto Plonów w Niedźwiedzicach zakończy zabawa taneczna.

23 sierpnia. Kilkuset młodych ludzi przybędzie dziś do Krzeszowa. Po raz 10 odbędzie się tam Spotkanie Młodych. Przez 4 dni młodzież będzie wspólnie się modlić, śpiewać, bawić i słuchać licznych konferencji. W tym roku na spotkanie do Krzeszowa przyjadą m.in. o. Leon Knabit, ks. Stanisław Orzechowski oraz Siostra Michaela. Jak podaje ks. Sławomir Augustynowicz, podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych odbędą się także koncerty. I tak w sobotę o godz. 19.30 zagra zespół „Deus Meus”, w niedzielę o godz. 15.00 zaplanowano koncert zespołu „Przystanek Jezus”. Natomiast wieczorem o godz. 20.30 będzie można obejrzeć sztukę teatralną „Tobiasz”.

2 lata temu poznali się na Spotkaniu Młodych w Krzeszowie - w sobotę powiedzą sobie sakramentalne TAK. Młoda Para z Wałbrzycha zawrze związek małżeński w południe w Sanktuarium Maryjnym. Ślub odbędzie się oczywiście w ramach 10. Spotkania Młodych. Jak mówi ks. Sławomir Augustynowicz - młoda para otrzyma od uczestników spotkania - czyli gości weselnych - nietypowe prezenty. Będą to zabawki, które nowożeńcy przekażą do domów dziecka znajdujących się w okolicach Krzeszowa i Wałbrzycha. Ślub odbędzie się w sobotę, jednak wesele zaplanowano dopiero na poniedziałek, gdyż w tym dniu młodzież będzie rozważać II tajemnicę światła - wesele w Kanie Galilejskiej. Na rozpoczęcie Spotkania Młodych przybył biskup legnicki Tadeusz Rybak. Podczas Mszy św. przypomniał młodzieży, że przyszłość świata, jednoczącej się Europy zależeć będzie od niej i od mocnego fundamentu, jakim jest Ewangelia Chrystusa. Wyraził też nadzieję, że to spotkanie umocni w młodych ludziach wiarę, nadzieję i miłość.

Liderze już czas! EDK 2019 czeka na Ciebie!

2019-01-16 09:38

Ks. Jarosław Raczak

Przygotuj innym drogę do spotkania z Bogiem! Poszukiwani liderzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2019

Archiwum organizatorów

Noc, cisza, samotność i co najmniej 40 kilometrów wędrówki. Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Rozpoczęła się rekrutacja liderów, którzy zainicjują EDK w swojej okolicy, aby dać innym możliwość przeżycia tego wielkopostnego nabożeństwa w niecodziennej formie.

W piątek 12 kwietnia już po raz jedenasty odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tylko w 2018 r. wydarzenie przyciągnęło 80 tys. uczestników, w 353 miejscowościach, którzy pokonali 720 tras. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest już obecna na całym świecie.

Aby w tegorocznym wydarzeniu wzięło udział jak najwięcej osób, potrzebni są liderzy, którzy zainicjują EDK w swojej okolicy.

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności, co najmniej 40 kilometrów. Ekstremalna, bo trzeba pokonać tę trasę w nocy, samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się wycieńczenia.

EDK to czas zmagania

– Na początku jest normalnie, po prostu idę, co jakiś czas stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki – opowiada o swoich doświadczeniach Bartek, jeden z uczestników EDK. – Zmaganie może zacząć się na 18, 30, albo jeszcze innym kilometrze. I raczej zostanie do końca – dodaje.

Z błogosławieństwem Papieża

W zeszłym roku Papież Franciszek, łącząc się duchowo z Organizatorami i wszystkimi Uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zachęcał do ufnego powierzenia Chrystusowi siebie, swoich rodzin, przyjaciół i nieprzyjaciół, by w każdym z nich zamieszkał pokój i moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Na wędrówkę śladami Chrystusa, jednocząc się w modlitwie, Ojciec Święty udzielił wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

Liderzy poszukiwani

Trwają poszukiwania Liderów Rejonów – osób, które stworzą EDK w swoich miejscowościach, dając tym samym możliwość wzięcia udziału w tej wyjątkowej Drodze innym osobom ze swojego otoczenia. Im więcej Liderów, tym więcej ludzi będzie miało możliwość odkryć tę formę duchowości.

Lider rejonu EDK odpowiada m.in. za wyznaczenie trasy w swojej okolicy i przygotowanie jej opisu, promocję wydarzenia w lokalnym środowisku.

Już czas!

Liderze! Za kilka miesięcy trasami EDK przejdzie tysiące osób. To od nas zależy, czy stworzymy im warunki do spotkania z Bogiem i rozpoczęcia piękniejszego życia. Nadszedł czas, by przygotować trasy i rejony do EDK 2019.

Dołącz do nas! Wejdź na: Zobacz

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Nowy rektor krakowskiego seminarium

2019-02-20 14:20

archidiecezja krakowska

Decyzją Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po biskupie Januszu Mastalskim, obowiązki rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie od 1 marca br. obejmie ks. Andrzej Tarasiuk, dotychczasowy ojciec duchowny Seminarium.

cwr-skawina.pl
Ks. Andrzej Tarasiuk był gościem warsztatów psychoedukacyjnych dla kobiet, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem