Reklama

Serwis koscielny

Edyta Sadło
Edycja zamojsko-lubaczowska 36/2003

Hrubieszów

Święto Żołnierza Polskiego i II Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie obchodzono uroczyście 15 sierpnia br.
W kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Andrzej Puzon odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny z ceremoniałem wojskowym. Oprawę muzyczną przygotował zespół „Lechici”.

„Radość bez alkoholu - wakacje bez ryzyka” - pod takim hasłem 24 sierpnia br. odbył się festyn rodzinny przy Hrubieszowskim Domu Kultury.

Zarząd hrubieszowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych zorganizował w dniach 27-29 sierpnia br. pielgrzymkę do Lichenia, Ciechocinka i Torunia.

Reklama

Hrubieszów-Kacwin

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3 oraz młodzież z parafii pw. św. Jana z Dukli w Żytomierzu (Ukraina) uczestniczyli w II Międzynarodowych Warsztatach Polonijnych. Warsztaty odbywały się w Kacwinie na Podhalu. Z Ukrainy przyjechało 27 osób, z Hrubieszowa - 55 uczniów.
II Międzynarodowe Warsztaty Polonijne pod hasłem „Powrót do źródeł” zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, działające przy Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie.

Łabunie

Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w dniach 28-29 sierpnia br.

Mieniany

24 sierpnia br. powiat hrubieszowski i gmina Hrubieszów obchodzili święto plonów. Na program dożynek złożyły się: okolicznościowe wystąpienia, Msza św., wręczenie odznaczeń zasłużonym rolnikom oraz prezentacja wieńców dożynkowych.
W ramach imprez towarzyszących zorganizowano: wystawę rolniczą, konkursy, prezentacje potraw regionalnych oraz koncerty zespołów ludowych.

Jarczów

Dożynki parafialno-gminne zorganizowano 24 sierpnia br. Święto plonów wypełniły: tradycyjny korowód dożynkowy, uroczysta Msza św. w kościele św. Stanisława, okolicznościowe wystąpienia i prezentacje zespołów muzycznych.

Chomęciska Duże

Święto plonów gminy i parafii Stary Zamość odbyło się 24 sierpnia br. Na dożynki złożyły się: Msza św. polowa, korowód z wieńcami oraz występy zespołów ludowych.

Bełżec

W ramach dni miejscowości, 23 i 24 sierpnia br. obchodzono święto plonów. Msza św. koncert orkiestry dętej, występy zespołów śpiewaczych, koncert zespołu z Rawy Ruskiej - wypełniły program dożynek.

Wieprzów

Msza św. polowa pod przewodnictwem ks. Hermenegilda Frąkały, występy artystyczne, wystawy twórczości ludowej, pokaz rękodzieła artystycznego - to główne punkty gminnego święta plonów, które odbyło się 24 sierpnia br.

Skierbieszów

„Wyprawka dla Skierbieszowiaka” - to hasło imprezy charytatywnej, która odbyła się 24 sierpnia br. Dochód z aukcji prac plastycznych i loterii fantowej przeznaczono na zakup pomocy szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Patronem medialnym imprezy było Katolickie Radio Zamość.

Nielisz

Warsztaty literackie dla młodzieży zorganizowane z inicjatywy Zamojskiego Domu Kultury odbywały się w dniach 18-20 sierpnia br. Wieczory autorskie poetów: Henryka Radeja i Zbigniewa Dmitrocy, wieczory poezji, zajęcia warsztatowe wypełniły program trzydniowego spotkania z literaturą.

Narol

W ramach cyklu „Spotkania narolskie” 21 sierpnia br. z koncertem wystąpili: Marek Drewnowski (fortepian) i Kwartet smyczkowy „Prima Vista”.
24 sierpnia br. w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Ryszard Peryt, reżyser i aktor, zaprezentował Tryptyk rzymski Jana Pawła II.

Lubaczów - Castel Gandolfo

20 sierpnia br. Papież Jan Paweł II przyjął na prywatnej audiencji w Castel Gandolfo delegację gmin powiatu lubaczowskiego i parafii św. Stanisława w Lubaczowie.
Przedstawiciele samorządów Lubaczowa, Cieszanowa, Oleszyc i Horyńca wręczyli Ojcu Świętemu akty nadania Honorowego Obywatelstwa.

Reklama

Franciszek prosi o modlitwę za siebie i papieża Benedykta

2019-02-20 12:01

st (KAI) / Watykan

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty przypomniał, że 22 lutego obchodzone jest święto katedry św. Piotra.

Vatican Media

W związku z tym Franciszek powiedział: „W najbliższy piątek będziemy obchodzili święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Módlcie się za mnie i za moją posługę, także za papieża Benedykta, aby zawsze i wszędzie utwierdzał braci w wierze”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Portret Sarmaty. Zajęcia plastyczne w Muzeum wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział MZW

2019-02-21 17:32

Część zajęć feryjnych zaproponowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Siedzibą placówki jest stary siedemnastowieczny dwór Bartochowskich, który jak najbardziej predysponowany jest do przeprowadzenia warsztatów pt. „Portret sarmaty”. Uczestnicy warsztatów poznali strój szlachecki, który zyskał miano narodowego i nosili go przede wszystkim szlachcice. Ten strój to: żupan, kontusz i dopełniający go ozdobny pas kontuszowy. Strój był modny w XVII i XVIII wieku, także w czasie zaborów, kiedy pełnił rolę symbolu narodowego.

Zofia Białas

W czasie ferii zimowych Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej przygotowywało zajęcia plastyczne, na których można było poznać ten pełen przepychu strój szlachecki i spróbować samodzielnie go namalować.

Na zdjęciach zajęcia z uczestnikami Spółdzielczego Domu Kultury Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Źródło: Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem