Reklama

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Diecezji Toruńskiej

Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej z terenów wiejskich. Fundacja stawia sobie za cel objęcie pomocą danego ucznia przez wiele lat: od gimnazjum, przez naukę w liceum i okres studiów, towarzysząc mu w formie pomocy stypendialnej, ale również przez formację. W ten sposób Fundacja pragnie przyczynić się nie tylko do wyrównywania szans edukacyjnych i wymazywania „białych plam” z mapy cywilizacyjnego rozwoju Polski, lecz również pracować dla budowania kapitału intelektualnego, dla tworzenia chrześcijańskich elit, tak bardzo potrzebnych, szczególnie w perspektywie rychłej integracji ze strukturami europejskimi.
Obecnie programem stypendialnym objętych jest 1127 stypendystów w 37 diecezjach na terenie całej Polski.

Niedziela toruńska 41/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Szkołach Wyższych

Sylwia Kołodyńska - studia wieczorowe
Jest zeszłoroczną laureatką konkursu akademickiego o indeks im. bp. Jana Chrapka. Pochodzi z wsi Plemięta w powiecie grudziądzkim. Biegle włada angielskim, rosyjskim i niemieckim. Ukończyła Warsztaty Dziennikarskie w Bydgoszczy oraz Konwersatorium z Poetyki Reportażu Radiowo-Telewizyjnego. Od 1999 r. do chwili obecnej prowadzi program muzyczny pt. W piątki po siedemnastej na antenie Radia Grudziądz 90,6 FM. Od 2001 r. pracowała jako reporter w lokalnej gazecie Goniec Grudziądzki. Teraz jest studentką II roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

W Szkołach Ponadgimnazjalnych

Justyna Błażyńska
Mieszka w Turzy Wielkiej w powiecie działdowskim. Ukończyła Gimnazjum w Brukacie, a obecnie kontynuuje naukę w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie. Uprawia sport, osiągając wysokie wyniki. Śpiewa też w scholi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kamil Grzybowski
Pochodzi z Rogóźna w powiecie grudziądzkim. Angażuje się w życie szkoły i klasy, jest uczestnikiem wielu konkursów przedmiotowych. W III klasie Gimnazjum Publicznego im. Żołnierzy AK w Rogóźnie osiągnął średnią 5,0. Obecnie kontynuuje naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych im. prof. O. Langego w Grudziądzu. Interesuje się sportem i bierze udział w zawodach.

Natalia Komsta
Mieszka w Rogóźnie w powiecie grudziądzkim. Uczy się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych w Grudziądzu. Jest szanowana i lubiana przez rówieśników i wyróżnia się kulturą osobistą. Jej zainteresowania to sport i muzyka.

Robert Lewandowski
Pochodzi z Zakrzewa, powiat grudziądzki. Jest humanistą, świetnie radził sobie w konkursach ortograficznych, gramatycznych i literackich, godnie reprezentując Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Brał udział w III Konkursie Kultury Językowej pod hasłem Mój Język - Moją Wartością, zajął VI miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym i III miejsce w międzyszkolnym konkursie gramatycznym. Obecnie jest uczniem I klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.

Reklama

Katarzyna Malinowska
Jej rodzinną miejscowością jest Dębieniec. Kasia, jako uczennica Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim, godnie reprezentowała swoją szkołę w licznych konkursach zarówno na szczeblu szkolnym, jak i rejonowym. W 2001 r. zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie fizycznym „Rozumiem przyrodę”. W tym samym roku zdobyła tytuł wicemistrza ortografii w swojej szkole, a rok później miano „Wzorowego Ucznia”. W ubiegłym roku zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o AJDJ i otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Radzynia Chełmińskiego za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność na rzecz szkoły i reprezentowanie jej na zewnątrz. Obecnie uczęszcza do Technikum Ekonomicznego w Grudziądzu.

Iwona Mickiewicz
Mieszka w Rogóźnie w powiecie grudziądzkim. Uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu, do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Charakteryzuje się dużą samodzielnością myślenia i odpowiedzialnością za podejmowane decyzje.

Marta Mickiewicz
Pochodzi z Rogóźna, powiat grudziądzki. Ukończyła edukację w miejscowym Publicznym Gimnazjum im. Żołnierzy AK, uzyskując bardzo wysokie wyniki (średnia ocen - 4,9). Uzyskała najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego: 83 punkty na 100 możliwych. W szkole cieszyła się opinią skromnej, pogodnej i pracowitej uczennicy. Obecnie uczy się w Zespole Szkół Technicznych im. Śniadeckich w Grudziądzu.

Anna Ruczyńska
Wraz z rodzicami i sześciorgiem rodzeństwa mieszka w miejscowości Pierławki w powiecie działdowskim. Osiągając bardzo dobre wyniki w nauce, Ania ukończyła w tym roku Publiczne Gimnazjum w Burkacie. Wśród nauczycieli cieszyła się opinią uczennicy pilnej, solidnej i aktywnej na zajęciach. Pełniła funkcję gospodarza klasy. Obecnie uczy się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Działdowie.

Reklama

Emilia Szczypińska
Mieszka w miejscowości Skurpie w powiecie działdowskim. Jest uczennicą klasy II Liceum Profilowanego Ekonomiczno-Administracyjnego w Działdowie. Jest pilna, obowiązkowa i ambitna. Bierze czynny udział w akademiach, konkursach i uroczystościach szkolnych.

W Gimnazjach

Karolina Bernat
Mieszka w Linowie, powiat grudziądzki. Uczy się w gimnazjum w Świeciu. W gronie rówieśników i nauczycieli uważana jest za osobę sympatyczną, pracowitą, zdyscyplinowaną. Właśnie dzięki takim cechom charakteru osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Szczególnie interesuje się literaturą i plastyką.

Agnieszka Biedzińska
Wraz z rodzicami i trójką braci mieszka w Wymysłowie, powiat grudziądzki. Obecnie uczy się w II klasie Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Interesuje się muzyką, biologią i plastyką. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Chętnie bierze udział w zajęciach dodatkowych, prowadzonych w ramach Koła Języka Angielskiego, Klubu Europejskiego i Szkolnego Klubu Sportowego.

Anita Jaworska
Jej rodzinną miejscowością są Widlice koło Świecia nad Osą. Uczęszcza do Gimnazjum w Świeciu, gdzie osiąga bardzo wysokie noty - jej średnia w ubiegłym półroczu wynosiła 4,9. Interesuje się literaturą, uczestniczy w konkursach recytatorskich. Znajduje czas na pomoc słabszym w nauce i udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Potrafi pracować w zespole i często staje się jego liderem.

Arkadiusz Kamiński
Pochodzi z miejscowości Gnojno w powiecie działdowskim. Bierze udział w konkursach na temat Unii Europejskiej, interesuje się językiem niemieckim, doskonale radzi sobie ze wszystkimi przedmiotami, wyróżniając się w ścisłych. W klasie II gimnazjum uzyskał średnią ocen 5,0. Uczy się w klasie III Gimnazjum Publicznego w Burkacie.

Reklama

Katarzyna Lewandowska
Mieszka w Czeczewie, uczęszcza do II klasy Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Lubi szyć, jest uzdolniona plastycznie. Jako jedno z najstarszych dzieci w rodzinie ma liczne obowiązki. Pomaga w opiece nad młodszym rodzeństwem i w pracach domowych, a mimo to osiąga wysokie wyniki w nauce, angażuje się w życie szkoły i wzorowo wywiązuje się z powierzonych jej zadań.

Błażej Lewandowski
Mieszka w Radzyniu Chełmińskim i tam uczęszcza do II klasy Gimnazjum. Jest reprezentantem klasy i szkoły w różnych dyscyplinach sportowych. Wraz z kolegami zdobył III miejsce w ćwierćfinałach wojewódzkich w piłce nożnej i piłce ręcznej. Należy również do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radzyniu Chełmińskim, która w tym roku zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Ponadto otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie plastycznym Barw mamy wiele od Warszawy po Brukselę.

Wioletta Makowska
Mieszka w Czeczewie w powiecie grudziądzkim. Uczy się w Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Chętnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych, organizowanych na rzecz środowiska. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Na maskotkę przytulankę policji kujawsko-pomorskiej. Aktywnie uczestniczy w Dyskusyjnym Klubie Ucznia oraz w kole PCK. Uzyskała miano Wzorowego Ucznia.

Magdalena Olińska
Pochodzi ze wsi Dębieniec w powiecie grudziądzkim. Ma trójkę rodzeństwa. Jest uczennicą II klasy Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Interesuje się literaturą piękną, poezją i przyrodą. Jest inicjatorką wielu imprez szkolnych i klasowych. Włącza się czynnie w akcje ogólnoszkolne, np. zbiórki upominków dla dzieci z Domu Dziecka. Otrzymała miano Wzorowego Ucznia.

Mateusz Stańczyk
Mieszka w Działdowie. Uczęszcza do III klasy Publicznego Gimnazjum w Burkacie. Wśród nauczycieli cieszy się opinią ucznia koleżeńskiego, sympatycznego i systematycznego. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły.

Reklama

Łukasz Styczyński
Pochodzi z Dębieńca. Jest uczniem III klasy Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Uważany jest za ucznia pracowitego, sumiennego, wywiązującego się z powierzonych mu obowiązków. Lubi pomagać kolegom w nauce. Posiada zdolności matematyczne i informatyczne. Brał udział w konkursie Razem w Unii. Interesuje się również wędkarstwem.

Sandra Wechsler
Jej rodzinną miejscowością jest Bursztynowo, powiat grudziądzki. Uczy się w II klasie w Gimnazjum w Świeciu nad Osą. Jest pogodną osobą, chętnie włącza się w pomoc uczniom słabszym i w akcje charytatywne. Bierze udział w konkursach recytatorskich i plastycznych, nie zaniedbując przy tym nauki. W ubiegłym półroczu osiągnęła wysoką średnią ocen - 4,9.

Patrycja Wiśniewska
Mieszka w Lisnowie. Jest uważana za zdyscyplinowaną i pracowitą uczennicę, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jej pasją jest kolarstwo. Jest mistrzynią Makroregionu Pomorskiego w kategorii MTB. Zalicza się do czołówki kolarstwa młodziczek na szczeblu ogólnopolskim. Aby dalej realizować swoje marzenia, Patrycja w tym roku przeniosła się do gimnazjum sportowego w Grudziądzu.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Jak rozpoznać oszusta?

2024-04-19 08:48

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Zaczęło się dość zwyczajnie – od zakupu żelazka w jednym z domów handlowych. Piękne, błyszczące, z obietnicą trwałości i gwarancji. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikowała te obietnice. To moje doświadczenie stało się punktem wyjścia do głębszej refleksji o tym, jak w naszym świecie pełnym najemników i chwilowych obietnic trudno jest znaleźć prawdziwą odpowiedzialność i wsparcie.

Porównuję to do sytuacji duchowej, w której wielu mówi, że nie potrzebujemy wiary, religii, czy duchowych wartości, skupiając się wyłącznie na edukacji i umiejętnościach praktycznych. Jednak gdy życie stawia nas przed trudnymi wyzwaniami, okazuje się, że brak tych wartości odczuwamy najbardziej. W odcinku opowiem także o Sigrid Undset, noblistce, która mimo ateistycznego wychowania, odnalazła swoją duchową drogę, co znacząco wpłynęło na jej życie i twórczość.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś przy grobie Jana Pawła II: Dobrą Nowiną jest Osoba!

2024-04-18 08:15

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

@VaticanNewsPL / ks. Paweł Rytel-Andrianik

- Dobrą Nowiną nie jest jakaś historia, nie jest jakaś teoria. Dobrą Nowiną jest Osoba! Chrześcijaństwo rozpoczyna się wtedy, kiedy człowiek spotyka się z Osobą Jezusa Chrystusa. My ludziom opowiadamy bardzo wiele rzeczy, tylko wcale nie prowadzimy ich do spotkania z żywą Osobą – z Jezusem Chrystusem, a to Jezus jest Dobrą Nowiną - mówił kard. Grzegorz Ryś.

O tym, na czym polega ewangelizacja i w jaki sposób przekazuje się wiarę na podstawie Dziejów Apostolskich mówił kard. Grzegorz Ryś w homilii przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie. Duchowny zwrócił uwagę na to, że w ewangelizacji chodzi o to, by nie czekać na to, aż ludzie przyjdą do Kościoła, ale to - my musimy wyjść do nich. My musimy być wcześniej zanim wszyscy inni nadejdą. My musimy wyjść z miłością do wszystkich, których jeszcze nie ma! – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Łomża: zakończyło się zgromadzenie plenarne COMECE

2024-04-19 20:41

[ TEMATY ]

Unia Europejska

COMECE

Łomża

pixabay.com

W Łomży zakończyło się trzydniowe (17-19 kwietnia) wiosenne zgromadzenie plenarne Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). W 20. rocznicę rozszerzenia Unii Europejskiej, delegaci konferencji biskupich z 27 państw Unii Europejskiej wysłuchali głosów krajów Europy Środkowej i Wschodniej w świetle nadchodzących wyborów europejskich.

Zgromadzenie składało się z trzech sesji, które koncentrowały się wokół procesu integracji Unii Europejskiej, jej postrzegania z perspektywy Europy Środkowej i Wschodniej oraz przyszłych kierunków w obliczu wyzwań geopolitycznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję