Reklama

Polska

Wypraw rycerzy Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Rzymu

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kim są rycerze Matki Bożej Nieustającej Pomocy?

Jesteśmy grupą przyjaciół, których misją jest wychwalanie miłosierdzia Jezusa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy na całym świecie

Skąd pomysł na „rycerzy MBNP” i kiedy powstał?
Często rozmawialiśmy na temat wiary, Chrystusa i Matki Bożej. Od zawsze interesowały nas wielkie rzeczy i pewnego październikowego dnia w 2014 roku podczas jednej z takich rozmów oświecił nas Duch Święty i otrzymaliśmy wizję naszej misji. Wszystkie elementy układanki zaczęły się łączyć w całość, każda następna chwila ukazywała nową cząstkę naszej misji.

Dlaczego MBNP? Matka Boża Nieustającej Pomocy nigdy nie zostawiła nas w potrzebie i zawsze okazywała nam łaskę, dlatego postanowiliśmy wysławić Ją na całym świecie. Chcemy aby każdy mógł skorzystać z miłosierdzia naszej Pośredniczki, która zawsze wstawia się za nami u swojego syna Jezusa Chrystusa, gdy tylko o to gorliwie poprosimy.

Misja rycerzy MBNP Naszą misją jest wysławienie w sposób innowacyjny Matki Bożej Nieustającej Pomocy na całym świecie. Wiedzieliśmy, że aby tego dokonać nie możemy działać utartymi schematami i musimy to zrobić w sposób wyjątkowy. Inspirowały nas słowa Papieża Piusa IX - „Uczyńcie Ją znaną całemu światu”, które wypowiedział przekazując ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy Redemptorystom oraz te wypowiadane na końcu Nowenny do MBNP - „… a ja z radością wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen”.

Wizja Aby w dzisiejszych czasach wysławić Matkę Bożą Nieustającej Pomocy musimy robić rzeczy niezwykłe. „Coś” co zwróci uwagę ludzi zabieganych, którzy nie mają czasu żeby się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. A Bóg cały czas na nas czeka. Żebyśmy znaleźli chwilę dla drugiego człowieka, tak bezinteresownie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Tamtego dnia mieliśmy wizję jak mamy tego dokonać - znaleźć i przygotować jakiś nietuzinkowy pojazd. Będzie to trzydziestoletni samochód marki BMW, który własnoręcznie złożyliśmy i wyremontowaliśmy . Umieścimy na nim wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz loga partnerów wyprawy. Patronat medialny nad naszą wyprawą objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, czasopismo „Królowa Różańca Świętego, portal finansowania społecznościowego „wspieram.to” oraz radio Plus Szczecin. Etapy naszej pracy przedstawiają poniższe fotografie. Jest dla nas oczywiste, że mało kto nie zwróci uwagi lub nie skomentuje takiego widoku. Liczymy się z tym, że opinie będą skrajnie różne, ponieważ wiele osób wstydzi się Matki Bożej i Jezusa albo z nich po prostu szydzą. Ale szansę musi dostać każdy. Być może ktoś się nawróci lub ktoś inny wybudzi się z letargu życia codziennego i znów zacznie się modlić. Kto wie…

9000 kilometrów przez Europę Szukając różnych informacji na temat Matki Bożej Nieustającej Pomocy trafiliśmy na zapowiedź jubileuszu na cześć MBNP z okazji 150 rocznicy przekazania ikony Matki Bożej redemptorystom. Dzień ten przypadał na 26 kwietnia 2016 roku więc mieliśmy ponad rok, aby się do tego wydarzenia przygotować i wziąć w nim udział. Postanowiliśmy wtedy odbyć wyprawę do Rzymu i uczestniczyć w jubileuszu, który odbędzie się w kościele pod wezwaniem św. Alfonsa Marii de Ligurio. Po pewnym czasie stwierdziliśmy, że skoro już jedziemy tak daleko, to odwiedzimy również inne Sanktuaria w Polsce i Europie. Tak powstał plan naszej „Wyprawy rycerzy Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Rzymu”.

Odwiedzimy:
- Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie
- Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu
- Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
- Bazylika Świętego Franciszka w Asyżu
- Sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Gargano
- Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach
- Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie
- Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Reklama

Wszystkie etapy naszej podróży będą relacjonowane na naszym blogu. Po powrocie relacja z wyprawy zostanie zamieszczona w Tygodniku Katolickim „Niedziela”.

Cel misji Celem naszej misji jest pomoc osobom, które potrzebują wsparcia duchowego i modlitwy. W dzisiejszych czasach jest ona szczególnie potrzebna zwłaszcza mając na uwadze prześladowania chrześcijan na całym świecie. Pokażemy, że nasza wiara jest silna i niezachwiana. Chcemy, aby ludzie na świecie uwierzyli w moc Chrystusa i zrozumieli, że ostatecznym celem ludzkiego istnienia jest zbawienie, a życie ziemskie daje nam szansę je osiągnąć.

Co dalej? Wyprawa do Rzymu będzie dopiero początkiem naszych działań. Będziemy organizowali kolejne wyprawy po Polsce i Europie oraz w dalszej perspektywie m.in. do Ameryki Południowej. Przed nami wielka niewiadoma - być może okaże się że nasz ostateczny cel był zupełnie inny…

W planach mamy również pomoc osobom potrzebującym, ale szczegółów na razie nie będziemy zdradzać.

JAK TY MOŻESZ POMÓC? Liczymy przede wszystkim na Twoją modlitwę, która będzie dla nas niezastąpionym wsparciem. Potrzebujemy także przyziemnego wsparcia. Remont samochodu pochłonął nasze wszystkie oszczędności. Niestety koszty wyprawy są bardzo wysokie. Potrzebujemy środków finansowych na paliwo i opłaty drogowe. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną nam na wyprawę kwotę. Wierzymy, że z Twoją pomocą wypełnimy naszą wspólną misję wysławienia Matki Bożej na całym świecie. W ramach wdzięczności zawieziemy wszystkie wysłane do nas intencje przed obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie. Zachęcamy do wysyłania intencji modlitewnych na adres e-mail: rycerzembnp@wp.pl

Można nas wesprzeć za pośrednictwem portalu „wspieram.to” na stronie: www.wspieram.to/rycerzembnp Dla wspierających przewidzieliśmy wyjątkowe upominki m.in. różańce przywiezione przez nas z Rzymu.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.rycerzembnp.pl www.facebook.com/rycerzembnp Życzymy wszystkim czytelnikom Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wielu łask Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

rycerzeMBNP

2016-04-13 11:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz: w 1979 r. przy Papieżu poczuliśmy się wolni

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pielgrzymka

kard. Kazimierz Nycz

Ryszard Rzepecki

Pielgrzymka Jana Pawła II w 1979 r. trwale zmieniła Polaków

Pielgrzymka Jana Pawła II w 1979 r. trwale zmieniła Polaków

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny miała ogromny wpływ na cały jego późniejszy pontyfikat i historię naszego kraju. To, że w jakiś sposób przy Papieżu poczuliśmy się wolni i mocni, objawiło się powstaniem "Solidarności", z wszystkimi tego konsekwencjami, aż do roku 1989 - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania edukacyjnego pt. "Jan Paweł II: Fundamenty demokracji” zorganizowanego w czwartek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Odbywa się ono z okazji pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski oraz 30. rocznicy odzyskania wolności.

Prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski, otwierając spotkanie przypomniał, że upamiętnia ono trzy rocznice: pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r., odzyskania niepodległości w 1989 r. oraz przemówienia papieża do parlamentarzystów podczas Zgromadzenia Narodowego w 1999 r.

CZYTAJ DALEJ

„Napełnił naczynie wodą i zaczął umywać uczniom nogi” (J 13, 5)

Niedziela warszawska 15/2004

[ TEMATY ]

Wielki Tydzień

pl.wikipedia.org

Mistrz Księgi Domowej, "Chrystus myjący nogi apostołom", 1475

Mistrz Księgi Domowej,

1. Wszelkie „umywanie”, „obmywanie się” lub kogoś albo czegoś kojarzy się ściśle z faktem istnienia jakiegoś brudu. Umywanie to akcja mająca na celu właśnie uwolnienie się od tego brudu. I jak o brudzie można mówić w znaczeniu dosłownym i przenośnym, taki też sens posiada czynność obmywania; jest to oczyszczanie się z fizycznego brudu albo akcja symboliczna powodująca uwolnienie się od moralnego zbrukania. To ten ostatni rodzaj obmycia ma na myśli Psalmista, kiedy woła: „Obmyj mnie całego z nieprawości moich i oczyść ze wszystkich moich grzechów …obmyj mnie a stanę się bielszy od śniegu” (Ps 51, 4-9). Wszelkie „bycie brudnym” sprowadza na nas złe, nieprzyjemne samopoczucie, uwolnienie się zaś od owego brudu przez obmycie przynosi wyraźną ulgę.
Biblia mówi wiele razy o obydwu rodzajach zarówno brudu jak i obmycia, czyli oczyszczenia. W rozważaniach niniejszych zajmiemy się obmyciami z brudu w znaczeniu moralnym.

CZYTAJ DALEJ

Ojciec Pio tajemnice Męki Pańskiej nie tylko kontemplował, ale jej ślady nosił na ciele

2024-03-28 23:15

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

św. o. Pio

Wydawnictwo Serafin

O. Pio

O. Pio

Mistycy wynagrodzenia za grzechy są powołani do wzięcia w milczeniu grzechów i cierpienia świata na siebie, w zjednoczeniu z Jezusem z Getsemani. Rzeczywiście, Ojciec Pio tajemnice Męki Pańskiej nie tylko kontemplował i boleśnie przeżywał, ale jej ślady nosił na własnym ciele, aby w zjednoczeniu ze swoim Boskim Mistrzem współdziałać w wynagradzaniu za ludzkie grzechy. Jako czciciel Męki Pańskiej chciał, aby i inni korzystali z jego dobrodziejstwa.

„Misterium miłości. Droga krzyżowa z Ojcem Pio” to rozważania drogi krzyżowej, które proponuje nam br. Błażej Strzechmiński OFMCap - znawca życia i duchowości Ojca Pio. Rozważania każdej ze stacji przeplatane są z fragmentami pism Stygmatyka. Książka wydana jest w niewielkiej, poręcznej formie i zawiera także miejsce na własne notatki, co doskonale nadaje się do osobistej kontemplacji Drogi krzyżowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję