Euro 2016

Mecz: Szwajcaria - Polska (1/8 finału)

Minuta po minucie

1’ - doskonała okazja dla Polski; błędu Szwajcarów przy wyprowadzaniu piłki nie wykorzystał Arkadiusz Milik, który z 16 metrów nie trafił do niemal pustej bramki

6’ - dośrodkowanie Kamila Grosickiego, ale Milik główkował prosto w ręce bramkarza

10’ - akcja Szwajcarów, po której Blerim Dzemaili strzelił w boczną siatkę

13’ - Stephan Lichtsteiner próbował dośrodkować, ale świetnie interweniował Michał Pazdan

18’ - rzut rożny dla Polski, po krótkim rozegraniu Milik uderzył nad poprzeczką, piłka odbiła się jednak jeszcze od jednego ze Szwajcarów; po kolejnym rzucie różnym biało-czerwoni nie stworzyli zagrożenia

23’ - rzut rożny dla Szwajcarii; Dzemaili główkował nad poprzeczką

25’ - Jakub Błaszczykowski opatrywany za linią boczną; piłkarz trzymał się za bolącą łydkę

26’ - niecelny strzał z dystansu Ricardo Rodrigueza

29’ - rajd Grosickiego, Fabian Schaer wybija na rzut różny; po chwili dośrodkowanie Milika, ale główka Grzegorza Krychowiaka bardzo niecelna

33’ - kontratak Polaków, ale ponownie bardzo dobrą okazję zmarnował Milik

35’ - rzut rożny dla Szwajcarii; Schaer główkował prosto w ręce Łukasza Fabiańskiego

39’ - BRAMKA DLA POLSKI; odważny rajd Grosickiego, który zagrał piłkę w poprzek pola karnego, przepuścił ją Milik, a Błaszczykowski trafił między nogami interweniującego bramkarza

45+2’ - dośrodkowanie Łukasza Piszczka, Grosicki strzelał przewrotką, ale niecelnie

46’ - groźna akcja Szwajcarów, po której mają rzut rożny; po dośrodkowaniu Pazdan do spółki z Fabiański zażegnali niebezpieczeństwo

49’ - kolejny groźny atak Helwetów, sędzia odgwizdał jednak spalonego

50’ - Grosicki znów odważnie wpadł w pole karne, strzał Lewandowskiego obronił Yann Sommer

51’ - Xherdan Shaqiri uderzał z okolic linii pola karnego, Fabiański odbił piłkę

53’ - dwie groźne akcje Polaków, pierwsza co prawda niezakończona strzałem, ale po chwili strzał Błaszczykowski z trudem zatrzymał Sommer

55’ - Schaer ukarany żółta kartką za brutalny faul na Lewandowskim

58’ - żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka, po chwili zmiana w reprezentacji Szwajcarii; Breel Embolo za Dzemailego

65’ - groźne dośrodkowanie w polskie pole karne, ale Fabiański pewnie złapał piłkę

68’ - rzut rożny dla Szwajcarii, jednak bez zagrożenia dla polskiej bramki

70’ - zmiana w reprezentacji Szwajcarii; Eren Derdiyok za Admira Mehmediego

71’ - strzał Piszczka zza pola karnego wysoko nad poprzeczką

73’ - piękne uderzenie Rodrigueza z rzutu wolnego efektownie broni Fabiański

77’ - zmiana w reprezentacji Szwajcarii; Gelson Fernandes za Valona Behramiego

79’ - duże szczęście Polaków, Haris Seferovic trafił w poprzeczkę

81’ - dwa rzuty rożne dla Szwajcarii w krótkim odstępie czasu, Polacy wybijają piłkę

82’ - BRAMKA DLA SZWAJCARII; prawdopodobnie najpiękniejszy jak do tej pory gol mistrzostw, Shaqiri uderzył przewrotką z linii pola karnego, piłka jeszcze odbiła się od słupka

86’ - kolejne dośrodkowanie w polskie pole karne pada łupem Fabiańskiego

88’ - rzut rożny dla Polski zakończony niecelnym strzałem Pazdana

90+3’ - niecelny strzał Milika z rzutu wolnego

To pierwsza dogrywka pierwszej reprezentacji Polski na wielkim turnieju od 1938 roku.

Jest doping. POLSKA, POLSKA.

Adam Nawałka nie dokonał żadnych zmian w składzie naszej drużyny.

Niesamowite wsparcie polskich kibiców. Znowu hymn Polski! Kibice śpiewają też, że podopieczni Nawałki grają u siebie.

100 minuta meczu. Pierwsza zmiana w polskim zespole. Schodzi Mączyński, wchodzi Jodłowiec.

Widać duże zmęczenie piłkarzy obu drużyn.

Kolejna zmiana w polskiej drużynie. Peszko zmienia Kamila Grosickiego.

Pierwsza część dogrywki bez bramek.

Krótka przerwa. Nawałka podpowiada co zrobić i mobilizuje piłkarzy.

Nieustanny doping z trybun. Polska, Polska.

Druga cześć dogrywki.

Szwajcarzy chcą zmusić Polaków do błędu. Skuteczna gra Polaków w obronie.

Polacy walczą z cały sił, wydaje się, że mają mniej sił od Szwajcarów. Żółta kartka dla Pazdana.

Cudowna interwencja Fabiańskiego. Gdyby nie jego fantastyczna obrona Szwajcarzy zdobyliby bramkę.

Fabiański mistrz! Największa gwiazda biało-czerwonych. Nasz bramkarz zachowuje spokój i pewnie przejmuje piłki.

Szwajcarzy dominują na boisku.

Djourou faulował Peszkę i dostał żółtą kartkę.

rozważania

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Wędrówka po pustyni (Lb 21, 4-9) na pewno nie należała do łatwych, ale była drogą z niewoli do wolności, a to zawsze kosztuje. Bóg troszczył się o swój lud, jednak byli tacy, którzy wciąż znajdowali powód do narzekania… Aby ich tego oduczyć, Bóg wybrał dra- styczną karę: zesłał jadowite węże. Ratunkiem dla ludzi stała się podobizna węża. Gdy ukąszony spojrzał na miedzianego węża umieszczonego na wysokim palu, zostawał przy życiu (okazja do rachunku sumienia czy ja narzekam). Jezus powiedział: „Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wówczas poznacie, że Ja jestem i że niczego nie czynię sam z siebie” (J 8, 28). On wisiał na krzyżu, na wzgórzu Golgoty, wszyscy Go widzieli. Gdy upadam w grzech, tracę siły, nadzieję, życie… Spojrzenie na krzyż i przylgnięcie do niego może mnie uratować. Czy/jak korzystam z tej szansy?