Reklama

XIV Pielgrzymka Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

Tegoroczna Pielgrzymka „Niedzieli” na Jasną Górę będzie przebiegała pod hasłem: „Ku chwale ołtarzy. W oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II”. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 18 września 2010 r., w przeddzień Niedzieli Środków Społecznego Przekazu.

Podczas Pielgrzymki planowane jest m.in. uroczyste wręczenie medali Mater Verbi 2010. Nagrody te są przyznawane dla osób angażujących się w apostolat Słowa i tkwiących w obszarze medialnym Kościoła polskiego i naszego Tygodnika. W trakcie spotkania nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu „Niedzieli” pod hasłem „Mój krzyż” i wręczenie nagród zwycięzcom.

Program:

godz. 10.00
Bazylika Jasnogórska - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią bp. Antoniego Pacyfika Dydycza, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej
Akt Oddania Matce Bożej Wspólnoty i Dzieła „Niedzieli”

godz. 12.00
Aula Jana Pawła II - Spotkanie z uczestnikami Pielgrzymki
Powitanie - ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”
Rozstrzygnięcie konkursu „Niedzieli” pod hasłem: „Mój krzyż”
Wykład „Nowenna ku chwale ołtarzy”. Przed beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II” - ks. prał. Jan Drob
Wręczenie nagród Mater Verbii 2010
Podziękowanie uczestnikom Pielgrzymki - ks. inf. Ireneusz Skubiś
Wspólny posiłek (Dom Pielgrzyma)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce oraz do wspólnej modlitwy, w której będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić Maryję - naszą Pierwszą Redaktorkę o opiekę nad naszą pracą, zawierzając Jej siebie i dzieło „Niedzieli”.

Bahrajn: rozpoczęto prace przy budowie katedry katolickiej

2018-07-19 20:54

(KAI/vaticannews.va) / Manama

W Bahrajnie rozpoczęły się prace przy budowie katedry poświęconej Matce Bożej, która stanie się sercem wspólnoty katolickiej wikariatu apostolskiego Arabii Północnej, obejmującego Kuwejt, Arabię Saudyjską, Katar i sam Bahrajn.

maxos_dim/pixabay.com

Katedra wznoszona jest 20 km od stolicy kraju - Manamy i będzie nie tylko miejscem kultu. Oprócz świątyni znajdą się tam także kuria biskupia, dom dla gości oraz centrum formacji duszpasterskiej i społecznej. Teren pod budowę obiektu ofiarował król Bahrajnu Hamad bis Isa Al Chalifa. Zakończenie prac przewidziane na 2021 rok.

Powstająca katedra, obliczona na 2 tys. wiernych, stanie się wyraźnym świadectwem obecności chrześcijan na Półwyspie Arabskim, w ogromnej większości muzułmańskim. W fundamentach budowli umieszczono kapsułę, zawierającą opis historii Kościoła katolickiego na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem jego obecności w tym regionie, a także podstawowe informacje na temat powstającej katedry.

Dla tamtejszych katolików, w ogromnej większości migrantów, którzy na co dzień niejednokrotnie doświadczają różnego rodzaju zniewag, dyskryminacji i trudności, nowa świątynia jest powodem do dumy i radości. Oni też finansowo włączają się w jej budowę. Wspólnotę katolicką stanowią tam przede wszystkim chrześcijanie z Iraku i Iranu, a także ze Sri Lanki, Indii, Libanu i Filipin, którzy przybyli do Bahrajnu w poszukiwaniu pracy. Na duże uroczystości do katedry Matki Bożej w Bahrajnie będą przybywać także chrześcijanie z innych krajów, np. z Arabii Saudyjskiej, gdzie wyznawanie innej wiary poza islamem jest całkowicie zabronione.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Licheń: Warsztaty liturgii tradycyjnej "Ars Celebrandi"

2018-07-20 09:06

Robert Adamczyk

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym zakończyły się warsztaty liturgii tradycyjnej „Ars Celebrandi”. Wzięło w nich udział 200 osób z Polski i zagranicy: księży, ministrantów i osób świeckich. Każdy dzień warsztatów wypełniony był celebracjami Mszy św. w starej formie rytu rzymskiego, ćwiczeniami praktycznymi oraz śpiewem gregoriańskim.

Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym

Warsztaty, które w tym roku odbyły się po raz piąty, organizuje stowarzyszenie „Una Voce Polonia” - polski oddział Międzynarodowej Federacji „Una Voce”, organizacji uznawanej przez Stolicę Apostolską za oficjalną reprezentację katolików świeckich przywiązanych do tradycyjnej liturgii łacińskiej.

Zobacz zdjęcia: Msza św. pontyfikalna w bazylice w Licheniu

„Najważniejszym tegorocznym wydarzeniem była wizyta abp. Guido Pozzo, sekretarza Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, odpowiedzialnej za katolików przywiązanych do tradycyjnej liturgii na całym świecie. W dniu 18 lipca, tj. w środę, hierarcha odprawił uroczystą Mszę św. pontyfikalną w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej oraz spotkał się z uczestnikami warsztatów” – powiedziała dr Dominika Krupińska, rzecznik warsztatów.

Warsztaty trwały od 12 do 19 lipca br., a głównym miejscem celebracji był kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej znajdujący się w starej części licheńskiego Sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Moje pismo Tęcza - 5/6 2018

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem