Reklama

Z kalendarza liturgicznego

Ks. Andrzej Rojewski
Edycja płocka 36/2004

5 września. XXIII niedziela zwykła.

Wyznawca Chrystusa nie powinien uchylać się od dźwigania krzyża swego powołania, krzyża służby Bogu i człowiekowi. Jezus zapewnia, że jeśli kto pójdzie za Nim, ten nie tylko nie straci swego życia, lecz będzie żył wiecznie.

6 września. Poniedziałek. Dzień powszedni.

Paweł Apostoł przekonuje, że nawet osobisty, nieetyczny czyn wpływa na życie społeczne. Dlatego jednostka powinna liczyć się z dobrem społeczności, a społeczność - otaczać jednostkę życzliwością i umożliwiać jej rozwój.

7 września. Wtorek. Dzień powszedni.

Przez chrzest staliśmy się cząstką Ciała Chrystusa, czyli Kościoła. Części ciała nie mogą się zwalczać. Przeprośmy Zbawiciela za nieporozumienia i brak zgody między nami.

Reklama

8 września. Środa. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Obchodzono je już w V w. w Jerozolimie. Szybko stało się jednym z głównych świąt maryjnych, zapowiadało bowiem narodzenie Jezusa Chrystusa oraz podkreślało wielkość Maryi, Matki Bożego Syna. „Z Niej wzeszło Słońce sprawiedliwości, Chrystus, który jest naszym Bogiem” (Mszał).

9 września. Czwartek. Dzień powszedni.

Jest tylko jeden Bóg i Zbawiciel świata - Jezus Chrystus. Chrześcijanie powinni świadczyć, że należą jedynie do Niego i że obcy są im inni bogowie - głosi św. Paweł.

10 września. Piątek. Dzień powszedni.

„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” (1 Kor 9, 16) - wyznaje z głębi serca Apostoł Paweł. Aby z jej treścią dotrzeć do ludzi, stał się „wszystkim dla wszystkich”. Niech to wyznanie pobudzi nas do bardziej gorliwego dawania świadectwa Ewangelii.

11 września. Sobota. Dzień powszedni.

Eucharystia jest źródłem życia chrześcijańskiego. Udział w niej umacnia naszą wspólnotę naszego życia z Bogiem. „W jedności z ołtarzem są ci, którzy spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych” (1 Kor 10, 18) - pisze św. Paweł.

Reklama

Zaufała Jezusowi. I zaczęły się dziać dziwne rzeczy

2019-02-18 14:21

- Chodzi o to, żeby się nie martwić, żeby się nie zamartwiać, żeby nie myśleć negatywnie, żeby nie myśleć, że się nie uda. Jak zaufaliśmy, to wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Naprawdę wierzymy, że Pan Bóg działa, że się troszczy, że to należy do Niego - mówiła s. Glapka

- Jeśli oddajemy obawy, lęki, ufamy Mu całkowicie, to Pan Bóg przemienia nas całkowicie - dodawała

- Bóg działa w ten sposób, że po prostu stawia ludzi, organizuje pewne wydarzenia i trzeba z odwagą za tym pójść - podkreśliła s. Jolanta Glapka RSCJ

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Nowy rektor krakowskiego seminarium

2019-02-20 14:20

archidiecezja arakowska

Decyzją Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po biskupie Januszu Mastalskim, obowiązki Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie od 1 marca br. obejmie Ks. Andrzej Tarasiuk, dotychczasowy ojciec duchowny Seminarium.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem