Reklama

Loretto zaprasza

S. Marianna Ewa Rejch - przełożona domu w Loretto
Edycja warszawska (st.) 36/2004

Z radością pragniemy zaprosić wszystkich na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto, które stało się już dość znanym ośrodkiem kultu religijnego w naszej diecezji. Tu Matka Boża wysłuchuje próśb, pociesza, umacnia wiarę, troszczy się o nowe życie pod sercem matek, wspiera rodziny i jednoczy je.
12 września br., w niedzielę, około godziny 13.00, rozpocznie się modlitewne czuwanie na placu, jednocześnie będzie możliwość spowiedzi, modlitwy indywidualnej i wspólnej, posłuchania piosenek religijnych i pieśni. Można będzie złożyć świadectwo łask otrzymanych przez ręce Maryi Loretańskiej lub za pośrednictwem sługi Bożego ks. Ignacego Kłopotowskiego, nabyć dewocjonalia i dobrą książkę. Uroczystą Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup o godzinie 15.00, w koncelebrze przybyłych kapłanów.
Zapraszamy do przeżycia swoistej odnowy ducha. Kapłanów dodatkowo prosimy o pomoc w posłudze sakramentu pojednania czy to w drodze, czy na miejscu, która to posługa zawsze łączy się z radością Boga z uwolnienia człowieka od balastu win.
Zapraszamy tak pielgrzymów indywidualnych, pielgrzymki piesze i autokarowe. Matka Boża Loretańska zawsze była wyjątkowo czczona w naszej diecezji - warto podtrzymać tę wiarę naszych przodków w Jej szczególną opiekę nad nami. Prosimy chóry i schole parafialne o przygotowanie jakiejś nowej pieśni maryjnej. Jeśli zgłosi się (telefonicznie lub listownie) przynajmniej pięć chórków parafialnych, to zorganizujemy koncert i konkurs, i nagrodzimy zwycięzców. Modlimy się za Was, byście szczęśliwie do nas dotarli i wyjechali stąd umocnieni Bożą łaską, ugruntowani w dobrych postanowieniach.

W imieniu wspólnoty Sióstr

Czechy: bezpodstawnie oskarżony duchowny chce wrócić do posługi kapłańskiej

2019-02-19 15:05

st (KAI) / Jesenik

Chcę służyć ludziom i Bogu, a powrót do kapłaństwa jest dla mnie najważniejszy – powiedział agencji ČTK ks. Adam Stanisław Kuszaj, którego sąd w Jeseniku po 8 latach uniewinnił z zarzutów seksualnego wykorzystania ministranta. Zgromadzenie salwatorianów zapowiedziało skierowanie do Stolicy Apostolskiej prośby o odwołanie nałożonej na duchownego kary suspensy.

Fotolia.com

Jeden z ministrantów (mający wówczas 16 lat) oskarżył go o to, że w 2009 roku wykorzystał go seksualnie. W 2011 roku sąd uznał winę polskiego kapłana i skazał go na pół roku więzienia, w zawieszeniu na 2 lata. Zakazał mu także pracy z osobami do 18 lat. Ksiądz Adam został suspendowany, odsunięty od pracy w parafii i pracował jako robotnik. W 2016 roku pojawili się nowi świadkowie w tej sprawie. Trzy osoby - znajomi poszkodowanego byłego ministranta, zeznały że już po wyroku skazującym księdza, słyszały od młodego człowieka w prywatnych rozmowach, iż całe oskarżenie jest nieprawdziwe i zostało przez niego wymyślone z zemsty na księdzu, który przestał dawać jego rodzinie pieniądze. Wówczas sprawa sądowa została wznowiona. Sąd zlecił ponowne badania psychiatryczne głównego świadka oskarżenia czyli byłego ministranta. Biegli po badaniach ustalili, że jego zeznania są niewiarygodne. Na niejawnej rozprawie sąd przesłuchał też nowych świadków. Według obrońcy księdza Kuszaja, dowodów na jego niewinność było więcej. Wyrok uniewinniający ogłoszono 13 lutego.

Przełożony Salwatorianów w Republice Czeskiej, ks. Leszek Rackowiak zapowiedział, że z chwilą uprawomocnienia się wyroku zgromadzenie zwróci się do Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego o zdjęcie z duchownego kary suspensy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Franciszek prosi o modlitwę za siebie i papieża Benedykta

2019-02-20 12:01

st (KAI) / Watykan

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty przypomniał, że 22 lutego obchodzone jest święto katedry św. Piotra.

Vatican Media

W związku z tym Franciszek powiedział: „W najbliższy piątek będziemy obchodzili święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Módlcie się za mnie i za moją posługę, także za papieża Benedykta, aby zawsze i wszędzie utwierdzał braci w wierze”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem