Reklama

Malanów

Zawierzyć Bożemu Miłosierdziu

Teresa Toms
Edycja włocławska 36/2004

W parafii św. Stanisława w Malanowie od 2 lat funkcjonuje opiekuńczo-wychowawcza Świetlica Parafialna dla dzieci i młodzieży. Program placówki zakłada kształtowanie wrażliwości młodego pokolenia, jak również tworzenie przyjacielskich relacji między wychowankami i opiekunkami. W ciągu roku szkolnego zajęcia odbywają się codziennie w godzinach popołudniowych, a prowadzą je wychowawcy-wolontariusze. Wiele działań wspierają miejscowi darczyńcy. To głównie dzięki nim można było zorganizować i w tym roku letni wypoczynek dla 40 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Malanów. Każdego dnia dzieci otrzymywały posiłek i słodkie niespodzianki. Był czas na wspólne zabawy, śpiewy i konkursy. Dzięki współpracy z miejscowym Urzędem Gminy zorganizowano 2 całodniowe wycieczki. Podczas pieszych wędrówek dzieci miały okazję bliżej poznać okolicę.
Półkolonie to niewątpliwie czas zabawy, ale także obcowania z nauką Chrystusową. Proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Płaszczyk codziennie odprawiał dla uczniów Mszę św., podkreślając wartość prawdziwej wspólnoty. Na bazie ewangelicznej miłości dzieci zyskały nowe spojrzenie na wzajemne relacje. Dla wielu uczestników były to wakacyjne rekolekcje. Wychowawcy, którzy zrezygnowali z urlopów, by bezinteresownie zaangażować się w opiekę nad uczniami, panie dbające o podawanie posiłków, tak jak i inni, liczni dobrzy ludzie doświadczyli radości dawania siebie. Młodzież zaś uczyła się wyrażania wdzięczności i radości.
Wiele osób gotowych jest systematycznie wspierać taką działalność, stąd pomysł, by parafialną i gminną inicjatywę dobroczynności zawierzyć Jezusowi Miłosiernemu za wstawiennictwem św. Faustyny. W tym celu zorganizowano pielgrzymkę do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. W obecności Pasterza diecezji proszono Boga o rozwój tego dzieła i błogosławieństwo dla ludzi wielkiego serca, zaangażowanych w jego urzeczywistnianie.

Reklama

Nowy rektor krakowskiego seminarium

2019-02-20 14:20

archidiecezja krakowska

Decyzją Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po biskupie Januszu Mastalskim, obowiązki rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie od 1 marca br. obejmie ks. Andrzej Tarasiuk, dotychczasowy ojciec duchowny Seminarium.

cwr-skawina.pl
Ks. Andrzej Tarasiuk był gościem warsztatów psychoedukacyjnych dla kobiet, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Dla narzeczonych

2019-02-21 13:40

Katarzyna Krawcewicz

Kursy przedmałżeńskie mają różną formę, od spotkań parafialnych, przez kilkutygodniowe Wieczory dla Zakochanych, po skondensowane weekendowe kursy „w pigułce”. Łączy je jedno – osoby pragnące ślubu kościelnego muszą taki kurs ukończyć. A skoro oferta jest tak bogata, warto podejść z namysłem do wyboru kursu i wybrać taki, który rzeczywiście będzie nam pasował.

Karolina Krasowska
Agnieszka Domowicz z Fundacji Światło-Życie, oddział zielonogórsko-gorzowski

Fundacja Światło-Życie proponuje całoweekendowy kurs stacjonarny, z noclegami. Odbędzie się on w Łagowie Lubuskim w Diecezjalnym Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie, w dniach 29 – 31 marca. 

- Podczas tego kursu pogłębiamy relację w parze, mówimy o pewnych zadaniach, które są w małżeństwie, budujemy komunikację i bliskość. To czas, w którym możemy popatrzeć z perspektywy na to, co przeżywamy – wyjaśnia Agnieszka Domowicz z Fundacji Światło-Życie. – Nie chcemy zasypać uczestników samymi wykładami, stawiamy raczej na doświadczenie i ćwiczenia.

Więcej w papierowym wydaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem