Reklama

Z Aktu zawierzenia diecezji warszawsko-praskiej Matce Bożej Zwycięskiej

Abp Sławoj Leszek Głódź - ordynariusz warszawsko-praski
Edycja warszawska (st.) 44/2004

Zawierzamy Ci Maryjo Zwycięska, to wszystko, co tworzy naszą diecezjalną wspólnotę warszawsko-praską.
Zawierzam Ci moją biskupią posługę, którą tak niedawno objąłem na chwałę Boga i pożytek ludzi. Podczas ingresu moje biskupie prace i dni, zawierzyłem Tobie, Matko Zwycięska. I dziś to potwierdzam wobec Twego wizerunku. Proszę pokornie o pomoc, o wspomożenie, o natchnienie, o siłę, abym był dobrym pasterzem dla owczarni Twego Syna.
Zawierzamy Ci Biskupa-Seniora Kazimierza, pierwszego Pasterza naszej diecezji, który tak wiele pozostawił po sobie dzieł i dobrych czynów. Obdarz go darem zdrowia. Niech dalej swoją mądrością i gorącym biskupim sercem służy diecezji, której podstawy budował i utrwalał.
Zawierzam Ci, Maryjo Zwycięska, posługiwanie we wspólnocie diecezjalnej bp. Stanisława. Wspomagaj jego biskupią służbę ludowi Bożemu naszej diecezji.
Zawierzamy Ci, Matko Zwycięska, kapłanów naszej diecezji. Prowadź ich do tych Bożych zwycięstw, które mają odnosić pośród powierzonego ich pieczy ludu. Niech głoszą ludziom naszego wieku chwałę Zmartwychwstałego Pana, obecnego w swoim Kościele.
Zawierzam Ci, Matko, osoby życia konsekrowanego - zakonników i zakonnice - którzy są ważnym znakiem dla świata. Zawierzam ich modlitwę ufną, wytrwałą, skuteczną, a także czyny ewangeliczne, którymi nasycają swoje powołanie.
Zawierzam Ci nasze diecezjalne seminarium duchowne, w którym kształtują swój duchowy i kapłański profil młodzi ludzie, którzy usłyszeli głos Chrystusa i poszli za nim. Prowadź ich, Matko Zwycięska, dobrymi i pewnymi drogami ku swemu Synowi - wiecznemu Kapłanowi.
Zawierzamy Ci, Matko Boża Zwycięska, wszystkie nasze diecezjalne wspólnoty, tak liczne i tak różnorodne. Wszystko to, co tworzy dynamizm naszego diecezjalnego Kościoła, co zbliża różnymi drogami i środkami do Chrystusa, co wiąże parafian mocnym węzłem wspólnoty i ewangelicznego braterstwa.
Zawierzamy Ci, Maryjo Zwycięska, diecezjalne dzieła miłosierdzia, szpitale, wszystko to, co służy ludziom słabym, chorym, w potrzebie, w krzywdzie bezrobocia i socjalnym osamotnieniu.
Zawierzamy Ci całą wspólnotę ludzi pracy naszej diecezji, na wszystkich stanowiskach, strukturach, wymiarach. Wspomagaj ich, pokazuj godność ludzkiej pracy, chroń przed jej wynaturzeniami, przed brakiem szacunku dla tego, co jest powołaniem człowieka i Bożym nakazem - czyńcie sobie ziemię poddaną.
Zawierzam Ci, Maryjo Zwycięska, kobiety naszej diecezji, te które wychowują, kształtują, osłaniają, uczą, wskazują życiowe drogi. Niech patrzą na ten wspaniały przykład Twego macierzyństwa, i Twojej miłości, i Twego poświęcenia dla Twojej Rodziny Nazaretańskiej.
Zawierzamy Ci naszą młodzież, prowadź ją przez zasadzki czasu, przez pokusy, przez kryzysy duchowe. Wskazuj jej sens życia i jego piękno, i jego wartość. Prowadź drogami polskiej kultury, moralnej i religijnej wrażliwości, tak potrzebnej młodym generacjom, aby się nie zagubiły, aby nie uległy presji świata. (...)
Prowadź nas, Matko Boża Zwycięska, do Twego Syna. Ty, któraś obecna była w Wieczerniku znasz wartość tego niezwykłego daru zostawionego przez Syna - Eucharystii. Chleba Życia, który jest nam dany, abyśmy mogli każdego dnia nawiązywać najgłębszą więź z naszym Zbawicielem i Odkupicielem, uświęcać nasze życie, otwierać nasze serca na Boga, który ofiarowuje nam swoje Ciało i swoją Krew - znak największej miłości, ku człowiekowi.
Matko Zwycięska z kamionkowskiej świątyni, prowadź nas do Swego Syna. Prowadź drogami naszego wieku, naszej Ojczyzny, naszej diecezji.
Prowadź ku zwycięstwu!

Watykan: 2 kwietnia publikacja adhortacji Christus vivit

2019-03-25 13:58

st (KAI) / Watykan

2 kwietnia, w 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zostanie opublikowany tekst posynodalnej adhortacji apostolskiej „Christus vivit” podsumowującą ubiegłoroczne XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania” – poinformował tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti.

Grzegorz Gałązka

Jak podaje na Twitterze włoski dziennik „Avvenire” data ta pragnie wskazać na chęć powiązania obydwu pontyfikatów bardzo miłowanych i bliskich nowym pokoleniom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Abp Józef Kupny podjął Dzieło Duchowej Adopcji

2019-03-25 22:40

Agnieszka Bugała

W czasie Mszy św. sprawowanej z okazji jubileuszu 5-lecia ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu proboszcz paulińskiej parafii o. Mirosław Bijata poprowadził modlitwę przyrzeczenia, którą odmówili chętni włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji. Wśród osób podejmujących modlitwę w intencji dzieci zagrożonych aborcją był wrocławski metropolita abp Józef Kupny. Decyzja Księdza Arcybiskupa to ważne świadectwo i konkretny dowód na troskę pasterza o powierzone owce.

Agnieszka Bugała

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Dzieło Duchowej Adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 modlitwa została przeniesiona do Polski. Duchowa adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji a także pomaga ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa. W każdej chwili można przyłączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji poprzez rozpoczęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem