W jaki sposób?
Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Placu Wolności
Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w sobotę (10.11) na Placu Wolności. W programie m.in. bicie rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór, pokaz musztry paradnej i walki wręcz czy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. Nie zabraknie także prawdziwej, wojskowej grochówki! Mimo mocy atrakcji, w obchodach uroczystości najważniejszym punktem będzie Msza Święta w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Elżbiety. Eucharystia z udziałem Abpa Józefa Kupnego odbędzie się 11.11 o godz. 10:00. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wydarzenia,
10 listopada 2018 r.
godz. 11.00- 16.30 Piknik wojskowy „Służymy Niepodległej” Plac Wolności, Wrocław
godz. 12.00 Finał akcji Wojewody Dolnośląskiego i Radia Wrocław „ Zaśpiewajmy dla Niepodległej” Plac Wolności, Wrocław
godz. 17.30 Uroczystości pod pomnikiem Wojciecha Korfantego ul. Powstańców Śląskich /ul. Orla, Wrocław
19.00 – uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, plac Powstańców Warszawy 1, Wrocław
11 listopada 2018 r.
godz. 10.00 Msza Św. z udziałem J.E. Abpa Józefa Kupnego, Kościół Garnizonowy p.w. Św. Elżbiety, Wrocław
godz. 10.00 – 11.30 XVII Radosna Parada Niepodległości, przemarsz ulicami Wrocławia na Plac Wolności
godz. 11.15 Przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych z Rynku na Plac Wolności, Wrocław
godz. 11.30 Uroczysty Apel Niepodległościowy, Plac Wolności, Wrocław
Wydarzenia towarzyszące:
11 listopada godz.18.00 – Filmowa Noc Niepodległości, Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, Wrocław
10-11 listopada - wieczorna iluminacja Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w barwach narodowych
Reklama
Akcja MPK Wrocław: sto litrów krwi na 100-lecie niepodległości
Po ulicach naszego miasta od 6 listopada jeździ zabytkowy tramwaj Gustaw. Ma jedną misję - znaleźć na trasie pasażerów, którzy pomogą zebrać 100 litrów krwi na 100 lat niepodległości. Taki gest może być pięknym symbolem oddania hołdu ludziom, którzy przelali litry swojej krwi za naszą wolność. Tramwaj kursuje do 9 listopada , a od 13 do 15 listopada wznawia swoją trasę.
Poniżej trasa i godziny, w których można złapać Gustawa:
Rozkład:
Opera (12:35/14:05/15:35) – Narodowe Forum Muzyki (12:39/14:09/15:39) – Świdnicka (12:42/14:12/15:42) - GALERIA DOMINIKAŃSKA (12:44/14:14/15:44) - Urząd Wojewódzki (12:48/14:18/15:48) – Katedra (12:50/14:20/15:50) - Ogród Botaniczny (12:52/14:22/15:52) – Górnickiego (12:53/14:23/15:53) – Piastowska (12:54/14:24/15:54) – Grunwaldzka (tutaj oddasz krew) (12:56/14:26/15:56) - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9 (niedaleko ulicy Bujwida).
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego
W sobotę (11.11 ) wspólne świętowanie rozpocznie Msza Święta w Katedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 17:00. O godzinie 18:00 wszyscy zainteresowani będą moli wysłuchać wykładu pt. : „Wkład Kościoła Katolickiego w odzyskanie niepodległości Polski”, po którym rozpocznie się recital aktorski wraz z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. O godz. 20:00 w Auli PWT rozpocznie się Bal Niepodległości. W sprawie wolnych miejsc prosimy o kontakt z organizatorami pod numerem telefonu: 795798795
Wolność, kocham i rozumiem – wspólne świętowanie w Centrum Kultury Agora
Centrum Kultury Agora przygotowało dla mieszkańców miasta szereg atrakcji w związku z wyjątkowym dniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - 11.11 między godziną 14:00, a 20:00 w różnych pomieszczeniach Centrum Kultury Agora będzie można wziąć udział w warsztatach (m.in. warsztat druku wypukłego, czy wyrobów z filcu), wystawach, projekcjach filmowych i konkursach, ale także wysłuchać koncertów (w programie także występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej rozsmakowanej w dawnych dźwiękach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.
Reklama
Z Gustawem na jazzowo
Tramwaj Gustaw oprócz dowożenia pasażerów do punktu poboru krwi, 11.11 będzie miał inną funkcję. Od stacji do stacji będzie przewoził fortepian, perkusję, kontrabas i wspaniałych muzyków jazzowych, którzy zagrają pieśni patriotyczne w zupełnie nowej odsłonie. Poniżej podajemy plan kursowania niezwykłego, muzycznego tramwaju, który bezpłatnie zabierze podróżnych w niezwykłą podróż. ROZKŁAD
I
Zajezdnia OŁBIN (10:00) – Nowowiejska (10:03) – Wyszyńskiego (10:05) – Prusa(10:06) – Piastowska (10:08) – PL. GRUNWALDZKI (10:11) – Kliniki (10:13) – Hala Stulecia (10:15) – ZOO (10:16)
II
ZOO (10:29) – Hala Stulecia (10:30) – Kliniki (10:32) – PL. GRUNWALDZKI (10:34) – Piastowska (10:36) – Prusa (10:38) – Wyszyńskiego (10:39) – Nowowiejska (10:42) – Jedności Narodowej (10:43) – Na Szańcach (10:44) – pl. Bema (10:46) – Ogród Botaniczny (10:48) – Katedra (10:50) – Urząd Wojewódzki (10:51) – pl. Wróblewskiego (10:54) – Komuny Paryskiej (10:56) – Kościuszki (10:57) – Pułaskiego (10:59) – DWORZEC GŁÓWNY (11:01) – Arkady (Capitol) (11:04) – pl. Legionów (11:06) – pl. Orląt Lwowskich (11:08) – PL. JANA PAWŁA II (11:10) – Młodych Techników (11:12) – pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne) (11:13) – ZACHODNIA (Stacja kolejowa) (11:15) – Niedźwiedzia (11:17) – Małopanewska (11:18) – Kwiska (11:19) – DH Astra (11:21) – Park Zachodni (11:22) – Bajana (11:23) – Metalowców (11:24) – PILCZYCE (11:26)
III
Reklama
PILCZYCE (11:45) – Metalowców (11:46) – Bajana (11:47) – Park Zachodni (11:48) – DH Astra (11:49) – Kwiska (11:51) – Małopanewska (11:52) – Niedźwiedzia (11:53) – ZACHODNIA (Stacja kolejowa) (11:55) – pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne) (11:57) – Młodych Techników (11:58) – PL. JANA PAWŁA II (12:00) – pl. Orląt Lwowskich (12:02) – pl. Legionów (12:04) – Arkady (Capitol) (12:06) – DWORZEC GŁÓWNY (12:09) – Wzgórze Partyzantów (12:11) – GALERIA DOMINIKAŃSKA (12:13) – pl. Nowy Targ (12:14) – Hala Targowa (12:15) – pl. Bema (12:17) – Na Szańcach (12:18) – Jedności Narodowej (12:19) – Nowowiejska (12:21) – Wyszyńskiego (12:23) – Prusa (12:24) – Piastowska (12:26) – PL. GRUNWALDZKI (12:29) – Kliniki (12:31) – Hala Stulecia (12:33) – ZOO (12:34)
IV
ZOO (12:44) – Hala Stulecia (12:45) – Kliniki (12:47) – PL. GRUNWALDZKI (12:49) – Piastowska (12:51) – Prusa (12:53) –Wyszyńskiego (12:54) – Nowowiejska (12:57) – Słowiańska (12:59) – Zajezdnia OŁBIN (13:00)