Reklama

Medimax - dobra recepta na zdrowie

Niedziela częstochowska 3/2007

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Anna Janowska: Czym jest Medimax? Od jak dawna działa? Co oferuje pacjentom?

Andrzej Ławniczek: - Medimax to Prywatna Kasa Chorych, która zaprasza pacjentów do uczestniczenia w nowoczesnym systemie opieki zdrowotnej. System ten działa z powodzeniem od kilkudziesięciu lat w USA i innych krajach, a po zaadaptowaniu do naszych warunków z powodzeniem funkcjonuje już w kilku miastach w Polsce. Można też przypuszczać, że będzie się szybko rozwijał, ponieważ gwarantuje pacjentom szybki dostęp do lekarza, dogodne warunki finansowe oraz pełną kontrolę nad poziomem i jakością świadczonych usług medycznych. historia Medimaxu zaczęła się w 2001 r. w Szczecinie. Jego założycielem i prezesem Zarządu jest dr n. med. Robert Kaczor, który przeanalizował, w jaki sposób ten system - którego pełna nazwa brzmi: system opieki koordynowanej - funkcjonuje w USA i krajach zachodniej Europy. Po dwóch latach przygotowań system rozpoczął działalność w Szczecinie, gdzie obecnie jest już 17 tys. pacjentów, a następnie w Stargardzie Szczecińskim i Poznaniu.

- Jak funkcjonuje ten system?

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Prywatna Kasa Chorych to na polskim rynku rozwiązanie nowe, chociaż już sprawdzone. Zacząć trzeba od wyjaśnienia, że nasza firma nie zajmuje się leczeniem, lecz organizowaniem sieci placówek medycznych, a więc współpracujących z nami gabinetów lekarskich, stomatologicznych, laboratoriów analitycznych, ośrodków zabiegowych. Nasza firma działa zawsze jako rzecznik pacjenta dbając, aby mógł on szybko i w najdogodniejszym dla siebie czasie skorzystać z porady specjalisty, aby leczenie było prowadzone na najwyższym poziomie i na dogodnych warunkach finansowych. Chcemy, by cały ten system był jasny i przejrzysty, by pacjent był otoczony troskliwą opieką i mógł skutecznie egzekwować pełnię swoich praw.

- Jaką ofertę otrzymuje pacjent, który chciałby nawiązać współpracę z Medimaxem?

- Mamy w ofercie 2 programy zdrowotne. Najszerszym z nich jest program Max. Uczestniczenie w nim jest związane z opłatą w wysokości 39 zł miesięcznie, a pacjent objęty tym programem może korzystać z nieograniczonej liczby bezpłatnych wizyt w prywatnych gabinetach zarówno lekarza internisty, jak i specjalistów. Co więcej, opieką lekarską objęte są również dzieci lub wnuki (do 16. roku życia) osoby objętej tym programem. To rozwiązanie jest korzystne dla pacjentów, które potrzebują częstych porad lekarzy specjalistów, np. osób starszych, kobiet oczekujących narodzin dziecka czy też rodziców małych dzieci. Program ten umożliwia również korzystanie z usług stomatologa, badań diagnostycznych, wizyt domowych, opieki pielęgniarskiej, rehabilitacji oraz innych usług medycznych po cenach preferencyjnych, zwykle o 30% niższych niż w gabinetach prywatnych. Mamy również program Standard związany z niższymi wpłatami i adresowany do innych grup pacjentów.

Reklama

- Jak wybrać najodpowiedniejszy program dla siebie?

- Z ofertą Medimaxu można się zapoznać na stronie internetowej - www.medimax.org.pl - a także w punktach przedstawicielskich, które w Częstochowie znajdują się w „Marcpolu” przy ul. Dekabrystów, Centrum Handlowym „Promenada” w dzielnicy Tysiąclecia, w markecie „Elea” przy ul. Focha, a od 1 lutego w „Tesco”. Sukcesywnie będziemy tworzyć dalsze punkty w innych dzielnicach miasta. Można również zadzwonić na nasz numer infolinii i zaprosić specjalistę na rozmowę w domu, przy czym spotkanie takie nie jest związane z żadnymi kosztami i do niczego nie zobowiązuje. Numer infolinii czynnej przez całą dobę: 0 801 080 680, natomiast Biuro Handlowe w Częstochowie nr. tel. 0-34 361-34-35.

- W jaki sposób dbacie o świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie?

- Termin wizyty u naszych specjalistów ustala się za pośrednictwem infolinii. Wizytę można umówić w dowolnym mieście, nie tylko w miejscu swojego zamieszkania. Nawiązując współpracę z lekarzami staramy się dotrzeć do najlepszych specjalistów, a podstawowym warunkiem współpracy z nami jest posiadanie przez lekarza drugiego stopnia specjalizacji. Dbamy również o dostępność usług w taki sposób, że nasi specjaliści przyjmują pacjentów zarówno w godzinach dopołudniowych, jak i popołudniowych. Kolejną sprawą jest nadzór i kontrola nad poziomem i jakością usług świadczonych przez znajdujące się w naszym systemie placówki. Każdy pacjent ma możliwość zadania pytania czy złożenia skargi poprzez infolinię lub pocztę elektroniczną i każda sytuacja, w której pacjent jest niezadowolony będzie na pewno zbadana i wyjaśniona. Zasadą jest, że u nas najważniejszy jest pacjent i jego zdrowie.

- Jak wygląda sprawa finansowania usług w placówkach Medimaxu?

- Część usług medycznych pacjent ma zapewnioną bezpłatnie, a za część musi zapłacić. Wachlarz usług bezpłatnych zależy od wybranego programu. Jednak niezależnie od programu pacjent nie płaci bezpośrednio w gabinecie lekarskim czy w innej placówce medycznej. Przedstawiając sposób finansowania opieki w naszej Kasie trzeba zacząć od tego, że przy podpisaniu umowy pacjent otrzymuje kartę czipową zawierająca jego dane. W elektronicznej ewidencji Kasy każdy pacjent ma swoje konto, na którym gromadzone są środki, jakimi dysponuje, w przeliczeniu na punkty PUM, czyli Punkty Usług Medycznych. To z tego konta pobierane są opłaty za usługi.

- Istotną sprawą dla pacjenta są ceny świadczonych przez Was usług.

- Jest to bardzo obszerny wykaz, trudno byłoby go przedstawić w ramach jednego artykułu. Pacjenci mają możliwość sprawdzenia każdej ceny poprzez infolinię. Trzeba raz jeszcze podkreślić, że ceny stosowane u nas są średnio do 30% niższe niż ceny obowiązujące w gabinetach prywatnych, bo takie stawki negocjujemy z lekarzami.

- Dążycie do przedstawienia pacjentowi jak najlepszej i najatrakcyjniejszej oferty. Jakie są jeszcze inne Wasze propozycje?

- Naszym pierwszoplanowym celem jest zorganizowanie sieci obejmującej cały kraj, tak, aby pacjent miał zapewnioną opiekę w każdym większym mieście. Będziemy się również starać o rozwijanie profilaktyki zdrowotnej, która w naszym kraju jest raczej zaniedbana. Już w tej chwili prowadzimy edukację. Każdy pacjent otrzymuje bezpłatny kwartalnik „Nasze zdrowie”, są w nim artykuły z dziedziny profilaktyki i podstawowej wiedzy medycznej, aktualny wykaz współpracujących z nami lekarzy, nowości. Wysyłamy również zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne. Jesteśmy w trakcie tworzenia sieci współpracujących z Medimaxem aptek udzielających naszym pacjentom rabatu. Rozmawiamy z przedstawicielami firm farmaceutycznych o możliwościach refundowania pacjentom naszej Kasy niektórych leków.
Oczywistą sprawa jest, że system opieki zdrowotnej w Polsce będzie w najbliższym czasie ewoluował, że będzie w nim coraz więcej miejsca na prywatną opiekę medyczną, dlatego też nasza oferta będzie z czasem coraz bogatsza.

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty ostatniej godziny

Niedziela przemyska 15/2013, str. 8

[ TEMATY ]

święty

pl.wikipedia.org

Nawiedzając pewnego dnia przemyski kościół Ojców Franciszkanów byłem świadkiem niecodziennej sytuacji: przy jednym z bocznych ołtarzy, wśród rozłożonych książek, klęczy młoda dziewczyna. Spogląda w górę ołtarza, jednocześnie pilnie coś notując w swoim kajeciku. Pomyślałem, że to pewnie studentka jednej z artystycznych uczelni odbywa swoją praktykę w tutejszym kościele. Wszak franciszkański kościół, dzisiaj mocno już wiekowy i „nadgryziony” zębem czasu, to doskonałe miejsce dla kontemplowania piękna sztuki sakralnej; wymarzone miejsce dla przyszłych artystów, ale także i miłośników sztuki sakralnej. Kiedy podszedłem bliżej ołtarza zobaczyłem, że dziewczyna wpatruje się w jeden obraz górnej kondygnacji ołtarzowej, na którym przedstawiono rzymskiego żołnierza trzymającego w górze krucyfiks. Dziewczyna jednak, choć później dowiedziałem się, że istotnie była studentką (choć nie artystycznej uczelni) wbrew moim przypuszczeniom nie malowała tego obrazu, ona modliła się do świętego, który widniał na nim. Jednocześnie w przerwach modlitewnej kontemplacji zawzięcie wertowała kolejne stronice opasłego podręcznika. Zdziwiony nieco sytuacją spojrzałem w górę: to św. Ekspedyt - poinformowała mnie moja rozmówczyni; niewielki obraz przedstawia świętego, raczej rzadko spotykanego świętego, a dam głowę, że wśród większości młodych (i chyba nie tylko) ludzi zupełnie nieznanego... Popularność zdobywa w ostatnich stu latach wśród włoskich studentów, ale - jak widać - i w Polsce. Znany jest szczególnie w Ameryce Łacińskiej a i ponoć aktorzy wzywają jego pomocy, kiedy odczuwają tremę...

CZYTAJ DALEJ

Ikona Nawiedzenia zawitała do parafii w Białej

17 kwietnia był kolejnym dniem peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tym razem Ikona Nawiedzenia trafiła do Białej koło Wielunia, gdzie została przywitana przez bp. Andrzeja Przybylskiego, bp. Jana Wątrobę oraz całą wspólnotę parafialną i zaproszonych gości.

Karol Porwich / Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Szczęśliwa, która uwierzyła

2024-04-18 21:04

Materiały organizatorów

W ramach przygotowań do synodu odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla kobiet. Będzie to czas spotkania i odkrywania siebie, swoich życiowych zadań i miejsca w Kościele.

Dzień skupienia będzie miał miejsce 20 kwietnia w parafii NMP na Piasku we Wrocławiu w godz. 10.00-18.00. W programie jest medytacja, konferencja i wspólna modlitwa, które mogą okazać się pomocą dla każdej z kobiet w zrozumieniu swojej tożsamości i życiowych zadań. Rozważania będą się odbywać w świetle słów z Ewangelii według św. Łukasza: „Szczęśliwa, która uwierzyła”. Jak piszą organizatorzy: „przyjrzymy się spotkaniu dwóch kobiet: rozpoczynającej dorosłe życie Maryi i mającej już za sobą wiele doświadczeń Elżbiety. Łączy je nadzieja i odwaga wychodzenia naprzeciw szczęściu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję