Reklama

Przy tenisowych stołach

Henryk Pasko
Edycja bielsko-żywiecka 11/2008

Ponad 160 tenisistów stołowych wzięło udział w zorganizowanym przez Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice turnieju tenisa stołowego. 29 lutego rywalizowały osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gilowicach, wśród których najlepszymi okazali się Katarzyna Janik i Agnieszka Samson w kategorii kobiet oraz Sławonir Stwora, Łuszczek Daniel i Wojciech Bąk w kategorii mężczyzn.
1 marca został przeprowadzony turniej tenisa stołowego o Puchar „Olimpijczyka” Gilowice, składający się z 3 części, tj. Finału Turnieju Ligii Ministranckiej o Puchar bp. Tadeusza Rakoczego, Diecezjalnego Turnieju Parafialnych Klubów Sportowych oraz Turnieju Weteranów o Puchar Rady Powiatowej LZS w Żywcu.
W finale Turnieju Ministrantów spotkali się zawodnicy, którzy wygrali eliminacje parafialne, a następnie dekanalne. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa, gimnazjum i lektorzy. Zwycięzcami i zdobywcami pucharów ufundowanych przez Biuro Promocji Kultury i Sportu przy Kurii Diecezjalnej zostali: w kategorii szkół podstawowych - Jakub Ledwoń (Rajsko), Witold Mrowiec (Oczków); w kategorii gimnazjum - Marcin Niemczyk (Bestwinka), Hubert Rodak (Oczków); w kategorii lektorów - Michał Krutak (Świnna), Piotr Kędzior (Bestwinka), Mateusz Jeżewski (Sporysz). W rywalizacji księży najlepszymi okazali się: ks. Robert Bieleń (Oświęcim), ks. Jarosław Krutak (Trzebinia), ks. Dariusz Dybczak (Gilowice).

*

Po zakończeniu Turnieju Ministrantów rozpoczęła się rywalizacja wśród tenisistów Parafialnych Klubów Sportowych Diecezji Bielsko-Żywieckiej w ramach Parafiady 2008. Tutaj rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt oraz opiekunów. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: rocznik 1997-98 - Marzena Topór i Klaudia Michnowicz (Hałcnów) oraz Błażej Olma (Hałcnów) i Tomasz Łukańka (Gilowice); rocznik 1995-96 - Joanna Blachura i Sara Baczewska (Hałcnów) oraz Radosław Pilarczyk (Gilowice), Jakub Grduk (Hałcnów); gimnazjum - Anna Tatara (Gilowice) oraz Marcin Topór (Hałcnów). Wśród opiekunów najlepszymi byli: Łukasz Misiarz (Hałcnów), Piotr Kolonko (Gilowice) oraz Katarzyna Pitry (Żywiec).

Reklama

*

Ostatnim akordem rywalizacji były pojedynki zawodników, którzy walczyli o puchary ufundowane przez Radę Powiatową LZS w Żywcu w kategoriach wiekowych powyżej 40, 50 i 60 lat. Wykazali się oni dużymi umiejętnościami sportowymi i wielu z nich wygrałoby z dużo młodszymi tenisistami, którzy rywalizowali wcześniej w innych kategoriach. Tutaj najlepszymi zawodnikami okazali się: kategoria kobiet - Katarzyna Pitry, Barbara Baczewska i Joanna Blachura; w kategorii powyżej 40 lat mężczyzn - Krzysztof Bielewicz (Kozy); Mirosław Terlecki (Juszczyn) oraz Grzegorz Pieronek (Żywiec); w kategorii powyżej 50 lat - Zbigniew Mika (Hałcnów), Stanisław Pitry (Żywiec), Adam Gruszecki; w kategorii powyżej 60 lat - Eugeniusz Wisiński (Łodygowice), Tadeusz Szatanik (Łękawica), Włodzimierz Maślanka.
Była to bardzo udana i interesująca impreza, podczas której spotkały się 3 pokolenia tenisistów stołowych.

Lekarzu, ulecz samego siebie

2019-03-25 15:06

Anna Majowicz

,,Rekolekcje dla odważnych, którzy nie boją się zmierzyć ,,temperatury" swojej wiary" - to motto wielkopostnych nauk dla pracowników i studentów służby zdrowia, głoszonych w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.

Anna Majowicz
Rekolekcje dla służby zdrowia głosi ks. prof. nadzw. dr hab. Piotr Mrzygłód

Tegoroczne rekolekcje prowadzi ks. prof. nadzw. dr hab. Piotr Mrzygłód. Pierwsze nauki rozpoczęły się w niedzielę. - Mówi się, że ten, kto nie ryzykuje, nie pije szampana. To prawda. Kto nie zaryzykuje swojego czasu w momencie nawrócenia, kto nie podejmie próby zmiany swojego życia dla Pana Jezusa, nie zasługuje na Wielkanoc – rozpoczął spotkanie ks. prof. dr hab. Piotr Mrzygłód. Rekolekcjonista mówił o sensie nawrócenia, o tym, że Kościół jest szpitalem dla wszystkich grzeszników, a niezależnie od tego, w jakiej przestrzeni służby zdrowia pracujemy, jesteśmy pacjentami, bo Lekarz jest tylko jeden. - To Ten który przyszedł leczyć nasze choroby, w którego ranach jest nasze zdrowie - mówił rekolekcjonista, prosząc, by pracownicy służby zdrowia dobrze przygotowali się na nadchodzące święta. - Można wykonać tysiąc kroków, ale ten najważniejszy należy do Ciebie. Zrób krok w stronę nawrócenia, nie zwlekaj. Lekarzu, ulecz samego siebie!

Zobacz zdjęcia: Rekolekcje dla służby zdrowia

Kolejne spotkanie z rekolekcjonistą odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów służby zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Ożary: pogrzeb senatora Wiesława Kiliana

2019-03-26 13:23

ako / Ożary / KAI

W parafii pw. św. Katarzyny w Ożarach odbył się dziś pogrzeb senatora Wiesława Kiliana. Uroczystości przewodniczył biskup Ignacy Dec. Polityk zmarł 15 marca w wieku 67 lat. Był senatorem PO a wcześniej politykiem PiS.

Marek Zygmunt

- Piątek to dzień tygodnia, w którym wydarzyła się najważniejsza śmierć w dziejach świata, śmierć Jezusa Chrystusa na drzewie krzyża, śmierć na odpuszczenie naszych grzechów, śmierć na zbawienie świata. Wysłuchaliśmy Ewangelii o szczególnej, zbawczej śmierci Jezusa, śmierci Boga-Człowieka. Ten fragment prowadzi nas dalej, do grobu kryjącego martwe ciało Jezusa, a potem do grobu pustego. Jezus zgodnie z zapowiedzą zmartwychwstał – mówił biskup.

Wspominając zmarłego bp Dec określił go jako człowieka szlachetnego, serdecznego i zawsze uśmiechniętego. "Był skromny i dumny ze swojego pochodzenia. Znamionowała go żywa, głęboka i radosna wiara w Boga. Kochał Kościół i bronił Kościoła. Był zawsze oddany wartościom, jakie wyniósł z domu rodzinnego i zawsze związany z miejscem z jakiego pochodził, z Ożarami" – mówił bp Dec.

W ostatnim pożegnaniu Wiesława Kiliana uczestniczyli m. in. proboszcz parafii w Ożarowie ks. Józef Mardyła, poseł Grzegorz Schetyna oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Wiesław miał plan wycofać się z polityki i wrócić w rodzinne strony. Siedzieliśmy w innych ławach w Senacie i różniliśmy się w poglądach politycznych, ale łączyły nas wspólne wartości - mówił marszałek Senatu.

Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył Wiesława Kiliana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej. Pogrzeb odbył się przy wojskowej asyście honorowej.

Śp. Wiesław Kilian urodził się 25 lipca 1952 r. w Ząbkowicach Śląskich, zmarł 15 marca 2019 r. w Warszawie. Był najstarszym z szóstki synów Władysława i Edwarda. W 1979 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1998 -2002 sprawował mandat radnego Rady Miasta Wrocławia, od 2001 do 2002 zasiadał w Zarządzie Miasta Wrocławia. Należał do NSZZ „Solidarność”. Był posłem na sejm V i VI kadencji i senatorem VIII i IX kadencji.

Był senatorem PO, a wcześniej PiS.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem