Reklama

Bóg Ojciec w Drohiczynie

Ks. Giovanni Antonucci
Edycja podlaska 21/2008

W Drohiczynie każdego miesiąca już od kilku lat odbywają się czuwania modlitewne ku czci Boga Ojca, aby był znany, czczony i kochany przez wszystkich ludzi. A także w innych intencjach: za Papieża, za jedność chrześcijan, w obronie życia ludzkiego i za kapłanów

Dlaczego akurat w Drohiczynie? Ponieważ przy ul. Farnej 8 mieści się kaplica poświęcona Bogu Ojcu, w której znajduje się ikona przedstawiająca Boga Ojca właśnie. Ikona ta została namalowana w Zaporożu na Ukrainie, na obrzeżach dawnej Rzeczypospolitej. Warto dodać, że 7 sierpnia 2005 r. w Zaporożu miała miejsce inauguracja sanktuarium pw. Boga Ojca Miłosierdzia. Sanktuarium zaporoskie uzyskało również status konkatedry.
Oryginalną ikonę namalowała Lia Gladiolo, ikonograf z Padwy, autorka także innych powszechnie znanych ikon. Inspiracją do jej namalowania było objawienie prywatne, którego doznała pewna włoska zakonnica mieszkająca we Francji - m. Eugenia Ravasio ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Apostołów.
Objawienie to miało miejsce w 1932 r. i zostało szczegółowo zbadane przez komisję diecezjalną ustanowioną przez biskupa Grenoble Caillota, ordynariusza diecezji, w której wszystko się wydarzyło. Prace komisji trwały 10 lat, zbadano zawartość teologiczną „Orędzia Boga Ojca”, które zostało przekazane Matce Eugenii, jak również wiarygodność jej osoby. Rezultatem prac komisji kanonicznej było zatwierdzenie autentyczności orędzia. Bp Caillot wyraził zgodę na jego rozpowszechnienie i dodał swe osobiste świadectwo. Na zakończenie napisał wzruszające słowa: „.Wierzę, że jest w tym palec Boży i po 10 latach badań, reflekcji i modlitwy błogosławię Ojca za to, że zaszczycił moją diecezję i zechciał wybrać ją jako miejsce tak wzruszających objawień Jego miłości”. Orędzie to zostało przetlumaczone i rozpowszechnione w 20 językach przez włoskie Stowarzyszenie „Bóg jest Ojcem - Casa Pater”.
Kto pragnąłby otrzymać to orędzie, może o nie poprosić pod adresem: „Dom Ojca”, ul. Farna 8, 17-312 Drohiczyn. Publikacja ta ma charakter niekomercyjny.
Z „Orędziem Boga Ojca” można zapoznać się, odwiedzając również stronę internetową www.armatabianca.org, gdzie zamieszczono je we wszystkich językach, na które zostało przetłumaczone.
Powróćmy do czuwania modlitewnego. Porządek comiesięcznych spotkań jest następujący:
- zaczynają się o godz. 20 6. dnia każdego miesiąca od wystawienia Najświętszego Sakramentu i rozważania radosnej części Różańca św. oraz odmówienia Litanii do Matki Bożej;
- o godz. 21.30 ma miejsce błogosławieństwo eucharystyczne, po którym odprawiona zostaje Msza św. Po jej zakończeniu ponownie wystawiony zostaje Najświętszy Sakrament i zaczyna się adoracja w ciszy. O godz. 24 odmawia się tajemnice światła. W ciągu nocy odmawiane są pozostałe części Różańca.
- o godz. 5 czuwanie kończy się błogosławieństwem eucharystycznym i raz jeszcze zostaje odprawiona Msza św.
W grudniu do Drohiczyna dotarł list i dobra wiadomość z Watykańskiej Kongregacji ds. Kleru...
cdn.

Dlaczego wiele małżeństw jest nieszczęśliwych? - ks. Marek Dziewiecki

2019-03-18 09:11

Czym jest przysięga małżeńska i czy wiemy, co sobie ślubujemy? Dlaczego wiele małżeństw jest nieszczęśliwych?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Odpust św. Józefa w Nasławicach

2019-03-19 07:33

Anna Majowicz

Dziś uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Niektóre parafie diecezji wrocławskiej, którym święty patronuje, przeniosły liturgiczne obchody na niedzielę 17 marca.

Oliwia Musiał
Mszy św. przewodniczył ks. Adam Łopuszyński, proboszcz parafii

W Nasławicach uroczystości odpustowe rozpoczęły się o godz. 13.00. - Gromadzimy się w tej świątyni wpatrując się w postać św. Józefa, Oblubieńca NMP, ziemskiego opiekuna Jezusa Chrystusa. Człowieka, który zaufał Bogu i w tej ufności wypełniał Jego wolę troszcząc się o Bożego Syna i Jego Matkę –mówił w homilii ks. Łukasz Tokarczyk. Kapłan zauważył, że w Piśmie Świętym, nie znajdziemy ani jednego słowa wypowiedzianego przez św. Józefa, przez co, tak naprawdę niewiele o Nim wiemy. - Z samego Pisma Świętego odczytujemy kilka informacji, na podstawie których już możemy zarysować obraz Ojca i Opiekuna, jakim był. Ale nie wiemy, jak długo żył, jak wyglądała Jego codzienność, jaki miał charakter, co najbardziej lubił, jakie miał talenty i jakie słabości. Nie wiemy także jak i kiedy umarł. Ot, po prostu, kilka razy pojawia się w określonych sytuacjach, a potem już nic o Nim nie słyszymy. Tradycja dopowiada nam wiele różnych sytuacji i opisów. I to właśnie z tradycji czerpiemy podanie, jakoby Józef umierał otoczony swoją rodziną, na rękach swego przybranego Syna. Jak cicho żył, tak cicho odszedł! – zaznaczył kaznodzieja, dodając, że informacje, które o patronie posiadamy, mają być dla nas wzorem i zachętą do życia w świętości, w jakiej On sam żył. – Św. Józef uczy nas, aby całym sobą i wszystkim, co robimy, wskazywać na Jezusa i Jemu służyć. Wskazuje, że bardziej niż słów, potrzeba konkretnych czynów. Mniej zapewnień, mniej obietnic, mniej wyszukanych przemów i kunsztownych dywagacji, a więcej konkretnego działania – tego, jak się wydaje, bardzo dzisiaj potrzeba naszemu chrześcijaństwu. Święty uczy nas także zasłuchania w głos Boży i pełnienia woli Bożej nawet, jeżeli jest ona dla nas niezrozumiała. Chciejmy dziś, za przykładem naszego Patrona powierzać się Bogu i na Nim budować naszą codzienność. Trwając w Wielkim Poście jesteśmy zaproszeni przez Kościół do większej aktywności duchowej, aby siła tego ducha pomagała nam podejmować decyzje zgodne z wolą Boga, przepełnione Jego obecnością. Niech św. Józef czuwa nad nami, abyśmy pracując i troszcząc się o swoich najbliższych, kochali i tę miłość potwierdzali swoim życiem. Bądźmy jak św. Józef posłuszni Bogu, głęboko Jemu ufając i razem z Nim przeżywajmy każdą sekundę naszego życia. Życia które ma nas zaprowadzić do nieba – nauczał ks. Łukasz Tokarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem