Reklama

Chcą korespondować


Niedziela Ogólnopolska 36/2008, str. 36

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

4192. Halina
Jestem bezdzietną wdową, bardzo samotną. Mam 75 lat. Jako osoba głęboko wierząca i praktykująca pragnę tą drogą poznać osoby wartościowe i życzliwe, a szczególnie kogoś, kto zechciałby dzielić ze mną swój los. We dwoje na pewno łatwiej jest pokonać przeciwności tego okresu życia. Sądzę, że z pomocą Bożą i „Niedzieli” spełni się moje pragnienie. Jestem sybiraczką, może zechcą napisać do mnie sybiracy...

4193. Krzysztof
Mam 27 lat. Jestem osobą wierzącą i cenię wartości chrześcijańskie. Bardzo lubię pracę w gospodarstwie. Mam nadzieję, że napiszą do mnie osoby, z którymi będę mógł dzielić radości i smutki (najlepiej z woj. łódzkiego).

4194. Agnieszka z Warszawy
Mam 36 lat, średnie wykształcenie, jestem panną. Wiarę pogłębiam przez udział w spotkaniach parafialnej grupy modlitewnej. Interesuję się psychologią, sztuką, zwłaszcza plastyczną, fotografią. W pięknie przyrody uwielbiam Pana Boga. Pragnę odnaleźć bratnią duszę - osobę, z którą mogłabym budować bliższe relacje, oparte na wartościach katolickich. Czekam na listy od osób z Warszawy i okolic.

Reklama

4195. Iwonka
Mam 28 lat. Jestem osobą wrażliwą na ból i cierpienie innych, otwartą, ciepłą. Kocham ludzi, przyrodę i zwierzęta. Mam romantyczną duszę. Uwielbiam słuchać Marka Grechuty. Pragnę poznać kogoś, kto ma podobne zainteresowania, a może znajdę też miłość życia...

4196. Czytelnik z Opola
Pragnę nawiązać kontakt z życzliwymi osobami potrzebującymi wsparcia drugiego człowieka. Jestem wdowcem, po 65. roku życia, wierzącym i praktykującym. Moje zainteresowania to turystyka - głównie zwiedzanie Polski.

Reklama

Czechy: bezpodstawnie oskarżony duchowny chce wrócić do posługi kapłańskiej

2019-02-19 15:05

st (KAI) / Jesenik

Chcę służyć ludziom i Bogu, a powrót do kapłaństwa jest dla mnie najważniejszy – powiedział agencji ČTK ks. Adam Stanisław Kuszaj, którego sąd w Jeseniku po 8 latach uniewinnił z zarzutów seksualnego wykorzystania ministranta. Zgromadzenie salwatorianów zapowiedziało skierowanie do Stolicy Apostolskiej prośby o odwołanie nałożonej na duchownego kary suspensy.

Fotolia.com

Jeden z ministrantów (mający wówczas 16 lat) oskarżył go o to, że w 2009 roku wykorzystał go seksualnie. W 2011 roku sąd uznał winę polskiego kapłana i skazał go na pół roku więzienia, w zawieszeniu na 2 lata. Zakazał mu także pracy z osobami do 18 lat. Ksiądz Adam został suspendowany, odsunięty od pracy w parafii i pracował jako robotnik. W 2016 roku pojawili się nowi świadkowie w tej sprawie. Trzy osoby - znajomi poszkodowanego byłego ministranta, zeznały że już po wyroku skazującym księdza, słyszały od młodego człowieka w prywatnych rozmowach, iż całe oskarżenie jest nieprawdziwe i zostało przez niego wymyślone z zemsty na księdzu, który przestał dawać jego rodzinie pieniądze. Wówczas sprawa sądowa została wznowiona. Sąd zlecił ponowne badania psychiatryczne głównego świadka oskarżenia czyli byłego ministranta. Biegli po badaniach ustalili, że jego zeznania są niewiarygodne. Na niejawnej rozprawie sąd przesłuchał też nowych świadków. Według obrońcy księdza Kuszaja, dowodów na jego niewinność było więcej. Wyrok uniewinniający ogłoszono 13 lutego.

Przełożony Salwatorianów w Republice Czeskiej, ks. Leszek Rackowiak zapowiedział, że z chwilą uprawomocnienia się wyroku zgromadzenie zwróci się do Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego o zdjęcie z duchownego kary suspensy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Nowy rektor krakowskiego seminarium

2019-02-20 14:20

archidiecezja krakowska

Decyzją Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po biskupie Januszu Mastalskim, obowiązki rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie od 1 marca br. obejmie ks. Andrzej Tarasiuk, dotychczasowy ojciec duchowny Seminarium.

cwr-skawina.pl
Ks. Andrzej Tarasiuk był gościem warsztatów psychoedukacyjnych dla kobiet, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem