Reklama

Dekret Ustanawiający Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Barbary w Skoszewach Sanktuarium

Niedziela łódzka 48/2002

Obraz Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus, znajdujący się w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Barbary w Skoszewach, cieszy się szczególnym i uświęconym wielowiekową tradycją kultem wiernych, a sama świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek.
Przywołując słowa Soboru Watykańskiego II, pragnę zauważyć, że również i w tym miejscu "już od najdawniejszych czasów Błogosławiona Dziewica czczona jest pod zaszczytnym imieniem Bożej Rodzicielki, pod której obronę uciekają się w modlitwach wierni we wszystkich swoich przeciwnościach i potrzebach" (Konstytucja dogmatyczna o Kościele, Lumen gentium, n. 66)
Mając na względzie cześć, jaką odbiera Matka Boża w Jej Skoszewskim Wizerunku, ukoronowałem go 15 sierpnia 1996 r. koronami biskupimi. Obecnie, po głębokim namyśle oraz po konsultacjach z kompetentnymi osobami, nadaję kościołowi pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Barbary w Skoszewach - dla większej chwały Bożej i duchowego pożytku wiernych - tytuł sanktuarium (kan. 1230 KPK).
Dan w Łodzi, dnia 7 października 2002 r., we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w 17. roku mojej posługi biskupiej w archidiecezji łódzkiej.

W sobotę 7 grudnia br. o godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starych Skoszewach odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za dar sanktuarium. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył oraz wygłosi kazanie abp Władysław Ziółek - ordynariusz łódzki. Na uroczystość dziękczynną wszystkich Czcicieli Matki Bożej zaprasza
Ks. Czesław Zbiciak - Kustosz Sanktuarium

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Starej Wsi rozpoczynają się Ignacjańskie Dni Młodzieży

2021-07-28 12:04

archiwum IDM

Koncert w tle sanktuarium

Koncert w tle sanktuarium

Jutro w Starej Wsi k/ Brzozowa rozpoczynają się Ignacjańskie Dni Młodzieży. Wydarzenie poprzedziły dziesięciodniowe rekolekcje. Spotkanie organizowane jest od 2004 roku przez jezuitów i łączy ze sobą młodzież z różnych regionów Polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Serce na dłoni”.

Jak wyjaśnia o. Paweł Witon – organizator wydarzenia - Młodzież przyjeżdzająca do Starej Wsi pochodzi ze wspólnot prowadzanych przez jezuitów. Młodzież każdego roku przebywa tutaj na rekolekcjach w połowie lipca. Wieńczą je właśnie Ignacjańskie Dni Młodzieży. To są takie dni integracyjne, ponieważ młodzież podczas samych rekolekcji podzielona jest na cztery stopnie i te stopnie osobno przeżywają swoje rekolekcje. Ignacjańskie Dni Młodzieży to jest próba integracji tej młodzieży z całej Polski, ponieważ oni na codzień właściwie formują się tylko w swoich grupach, więc jest to jakaś okazja do tego, żeby przebywali razem i również doświadczyli czegoś co było wcześniej – zauważył jezuita.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jezus pyta: "Czy miłujesz Mnie więcej?

2021-07-29 13:20

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Aleksander Radecki

Ks. Aleksander Radecki

Łatwo jest wpaść w nałóg alkoholowy. Wyjście z niego wymaga poświęcenia nie tylko osoby chorej, ale także najbliższych. Abstynencja pomaga odzyskać człowieczeństwo. O problemach związanych z alkoholem i życiu bez niego rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim.

Ks. Łukasz Romańczuk: Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Dlaczego Kościół troszczy się i zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję