Reklama

Wiara

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok B

Rozważania na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: szatan połknął haczyk

Jak wygląda walka dobra ze złem na zupełnie innym, nieuchwytnym poziomie? Jak to możliwe, że szatan, będący ucieleśnieniem zła, może zostać oszukany i pokonany przez dobro?

2024-03-28 23:26

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zagłębimy się w niezwykłą historię i symbolikę Hortus deliciarum (grodu rozkoszy) Herrady z Landsbergu (ok. 1180). Ten odcinek to nie tylko opowieść o starciu duchowych sił, ale także głębokie przemyślenia na temat tego, jak każdy z nas może stawić czoła pokusom i trudnościom, wykorzystując mądrość przekazywaną przez wieki.

Podążając dalej, odkrywamy opowieść o bałwanie, którego serce, mimo zimowej powłoki, tęskniło do ciepła pieca. Ta metafora, zaczerpnięta z dzieła Hansa Christiana Andersena, staje się punktem wyjścia do refleksji nad tym, jak nasze wnętrze i prawdziwe pragnienia mogą być ukryte pod zewnętrznymi warstwami naszej osobowości i okoliczności życiowych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ten odcinek to także opowieść o nadziei, symbolizowanej przez historię Fritz'a Kreislera, którego pasja i talent pozwoliły mu odnaleźć skrzypce swoich marzeń. Ta historia pokazuje, że determinacja i oddanie swojej pasji mogą przynieść niespodziewane rozstrzygnięcia.

Spis:

Reklama

00:00 - Z tego świata nie odejdziemy żywi

00:32 - Hortus deliciarum Herrady z Landsbergu (ok. 1180)

02:29 - Jezus zmienia jakość naszego życia

05:35 - Śp. Pani Krystyna i Bł. ks. Stefan Frelichowski

08:28 - Świat gasi ducha a Jezus daje życie

09:25 - Historia skrzypka - Fritza Kreislera

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: diecezjabielsko.pl

KĄCIK KULINARNY: diecezjabielsko.pl/wiara-od-kuchni

Ocena: +30 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brak miłości zabija

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Zapraszam na szklankę dobrej rozmowy, aby porozmawiać o najgłębszej potrzebie człowieka - potrzebie relacji i obecności drugiej osoby. Historia życia Edith Piaf, francuskiej piosenkarki, pokazuje, jak brak miłości może zniszczyć nawet największy talent i sukces.

Choć zrobiła karierę i miała być może najpiękniejszy głos świata, to nigdy nie doświadczyła prawdziwej miłości ani relacji. Film "Niczego nie żałuję" pokazuje rozmowę Edith Piaf z dziennikarką, która pyta, co powiedziałaby młodej dziewczynie rozpoczynającej życie. Odpowiedź jest krótka i prosta - kochaj. To jest rada, którą warto przekazywać kolejnym pokoleniom, niezależnie od wieku. Bez Miłości usychamy, więdniemy i starość dotyka nas szybciej. Jezus obiecał nam, że nigdy nie zostawi nas sierotami - chcę wam opowiedzieć, jak to jest w moim życiu - w życiu księdza. Odpowiadam więc na pytanie: Czy jest ksiądz samotny?

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była dniem modlitwy w obronie życia poczętego

2024-04-12 12:12

[ TEMATY ]

aborcja

abp Tadeusz Wojda SAC

BP KEP

Abp Tadeusz Wojda SAC

Abp Tadeusz Wojda SAC

Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

„W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym”, Przewodniczący Episkopatu zachęcił, „aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji”.

CZYTAJ DALEJ

Jedźcie z Bogiem! Sezon motocyklowy rozpoczęty

Msza św., poświęcenie pojazdów, parada i piknik rodzinny z koncertem zespołu Wielebny Blues Band – tak motocykliści otworzyli sezon 2024 w Nowej Brzeźnicy.

Organizatorem spotkania był ks. Michał Sokalski, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy, należący do klubu motocyklowego God’s Guards Częstochowa. – Zakochałem się w motocyklach, kiedy chodziłem do liceum, a seminarium pomogło mi rozwinąć tę pasję. Pan Bóg pozwolił mi działać w środowisku motocyklistów, z których wielu nie ma z Nim za dużo wspólnego, ale dzięki takim wydarzeniom jak to dzisiejsze przybliżamy im Boga – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję