Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Święto Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium

    „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” /Dz. 299/ - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień.

Małgorzata Pabis

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Zapraszamy do wspólnego świętowania i korzystania z łask, które Pan Jezus związał z tym dniem. Hasłem tegorocznego Święta są słowa, które wypowiadamy w Koronce i na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

1. W sobotę, 6 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawi Mszę świętą wigilijną. Wtedy rozpocznie się również peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Archidiecezji Krakowskiej. Od godz. 20.30 będzie czuwanie modlitewne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2. O północy w Bazylice zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył Bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy świętej druga część modlitewnego czuwania od godz. 2.00 do 4.30.

3. W niedzielę, 7 kwietnia główna Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego będzie odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym /transmisja w TVP1/. Podczas tej Mszy świętej zostanie poświęcony Dzwon Nadziei do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii.

4. Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będą odprawiane według następującego porządku:

godz. 6.00 /Bazylika/ – przewodniczy Ks. Michał Kania, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej

godz. 8.00 /Bazylika/ – przewodniczy Bp Damian Muskus OFM, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej

godz. 12.30 /Bazylika/ – przewodniczy Ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

godz. 16.00 /ołtarz polowy/– przewodniczy Kardynał Stanisław Dziwisz

godz. 18.00 /Bazylika/ – przewodniczy Bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski /Msza święta z udziałem młodzieży Archidiecezji Krakowskiej/

Reklama

godz. 19.00 /Kaplica Klasztorna/ – przewodniczy Ks. Robert Głodowski MS, wikariusz prowincjalny Misjonarzy Saletynów.

5. Uroczysta Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w Bazylice o 15.00 /transmisja w TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz w TV TRWAM, EWTN i TV Republika/.

6. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z Bazyliki i ołtarza polowego będą również transmitowane przez Radio i Telewizję Misericordia na stronie internetowej www.misericordia.eu i kanale Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube. Msza święta z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie internetowej www.faustyna.pl

Podajemy kilka uwag porządkowych dotyczących tegorocznego Święta Miłosierdzia:

• Kapłanów pragnących dołączyć do koncelebry zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą

do zakrystii w dolnej Bazylice. Prosimy o przyniesienie własnych alb.

• Spowiedź w nocy z soboty na niedzielę będzie w Bazylice, a od godz. 8.00 w niedzielę – w strefie spowiedzi, w konfesjonałach na terenie zadaszonym przed Bazyliką dolną.

• Spowiedź dla osób głuchoniemych i niedosłyszących będzie w kaplicy Krzyża Świętego

w dolnej Bazylice.

• Spowiedź w językach obcych będzie w dolnej Bazylice oraz w oznaczonych konfesjonałach na zewnątrz w strefie spowiedzi.

• Komunia święta pomiędzy Mszami świętymi będzie rozdawana w namiocie eucharystycznym znajdującym się pod ołtarzem polowym obok wieży widokowej, przed Bazyliką dolną.

• Do godz. 18.00 w niedzielę do Bazyliki dolnej wstęp będą miały tylko osoby upoważnione.

• Punkt Osób Zaginionych będzie w pomieszczeniu na końcu pasażu handlowego za sklepem Caritas „Dar Serca” /tel. 122523306/.

• Parkingi dla autokarów z Pielgrzymami będą przy ul. Motarskiego /kolor niebieski/, przy Sanktuarium św. Jana Pawła II /kolor biały/, przy ul. Turowicza /kolor zielony/ oraz - jako rezerwowy - wzdłuż ulicy Witosa /kolor żółty/. Miejsca dla osób niepełnosprawnych będą na parkingu przy ul. Motarskiego /wjazd od ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia/.

Reklama

• Punkty gastronomiczne na terenie Sanktuarium będą czynne od soboty rano do zakończenia uroczystości w niedzielę wieczorem. W nocy z soboty na niedzielę będzie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku.

• Na Błoniach obok Bazyliki zostaną ustawione dwa telebimy, na których będą transmitowane Msze święte i Godzina Miłosierdzia odprawiane w Bazylice. Dojście na Błonia będzie możliwe od ul. Siostry Faustyny oraz od parkingu przy ul. Motarskiego,

a także przez Most Miłosierdzia od Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz od ul. Zakopiańskiej (za stacją benzynową Shell).

• Informacje o funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie podczas Święta Bożego Miłosierdzia można znaleźć na stronie: https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/751-2024

• Dziennikarze, którzy chcą brać udział w uroczystościach proszeni są o zgłoszenie tego faktu do p. Małgorzaty Pabis, rzecznika prasowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

(tel. 512561134, mail: rzecznik@misericordia.eu). Dla Dziennikarzy jest przeznaczone pomieszczenie w budynku obok zakrystii (poziom -1), gdzie będą mogli przygotować swoje materiały i skorzystać z małego poczęstunku. Informujemy, że ołtarz polowy to strefa sacrum, do której nie będzie możliwe wejście dziennikarzy, fotografów

i operatorów kamer. Na Błoniach zostanie wydzielone specjalne miejsce do filmowania,

a w wieży widokowej zostanie umieszczona kostka do pobrania sumy dźwięku.

• Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu są publikowane na stronie internetowej www.misericordia.eu

2024-04-03 21:04

Ocena: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to przekazał

2024-05-24 09:48

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

Robert Krawczyk

Ks. Michał Olszewski SCJ

Ks. Michał Olszewski SCJ

Właśnie przed chwilą zakończyłem "widzenie adwokackie" z aresztowanym ks. Michałem, który dzisiaj obchodzi 15. rocznicę swoich święceń kapłańskich (akurat w Kościele dzisiaj wspominamy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana) - pisze na swoim profilu na portalu X mec. Krzysztof Wąsowski, obrońca ks. Michała Olszewskiego.

Ksiądz Michał prosił mnie, abym przekazał, że za wszystkich się modli (także za tych, którzy uznali go już za winnego...) i wszystkim błogosławi (tak z serca... mocą swojego kapłaństwa).

CZYTAJ DALEJ

Panie, spraw, bym był wiernym uczniem Twoim i innych pociągał do Ciebie!

2024-05-23 10:05

[ TEMATY ]

homilia

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Ci, którzy przyznają się do Chrystusa, którzy idą za Nim, którzy stali się Jego uczniami, nie mają traktować Jego nauki wybiórczo. Zbawiciel chce, by całe Jego nauczanie było przyjmowane i przestrzegane.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Wąwolnica. Zapraszamy na święto rodzin

2024-05-26 07:06

Paweł Wysoki

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

W pierwszą wakacyjną niedzielę, 23 czerwca, w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję