Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy przychodzę do Jezusa, by przez Niego przyjąć Ojcowską miłość?

Rozważania do Ewangelii J 3, 31-36.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 11 kwietnia

• Dz 5, 27-33 • Ps 34 • J 3, 31-36

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do Nikodema: «Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny. Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a z niezmierzonej obfitości udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży».

Człowiek, by miał siłę do życia, potrzebuje być kochany. Jezus – jako – Człowiek czuje się kochany. On żyje dzięki miłości, której doświadcza od swojego i naszego Ojca. „Ojciec miłuje Syna”. Jezus odpowiada na tę miłość. Spotyka się z Nim codziennie. Słucha w modlitwie Jego słowa. Żyje tym, co usłyszał, kieruje się tym, co słyszy od Ojca – Jego wolą, nawet jeśli jest trudna. Jedność z Ojcem i miłość której doświadcza od Niego daje Jezusowi również perspektywę „z wysoka”, inne spojrzenie na życie, inną wolność, inną miłość niż mają ci, którzy kierują się tylko ziemskimi pomysłami na życie, choć może formalnie uznają się za wierzących. Ojciec wszystko oddał w Jego ręce. Jezus jest więc jedynym Pośrednikiem między Ojcem a nami, jest Drogą, Prawdą, Życiem... Życie Jezusa ukazuje nam, że jesteśmy kochani przez Boga i którą drogą mamy pójść, ukazuje zasady i prawdy prowadzące do życia w takiej wzajemnej miłości, jaką On nas umiłował i do życia wiecznego. Odrzucenie Jezusa grozi „gniewem Bożym” czyli zmarnowaniem daru życia. Czy przychodzę do Jezusa by przez Niego przyjąć Ojcowską miłość? Czy uznaję życie Jezusa jako wzór dla mojego życia? Czy kocham ludzi i Ojca jak On?

Reklama

K.K.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-15 09:48

Ocena: +28 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowo Ojca do świata

„Bóg wielokrotnie i na wiele sposobów przemawiał dawniej do przodków przez proroków. W tych dniach ostatnich przemówił do nas przez Syna” (por. Hbr 1, 1).

W Jezusie Chrystusie znalazły wypełnienie wszystkie poprzednie słowa Prawa i Proroków. Nie przyszedł, aby odwoływać i zmieniać, ale raczej wypełnić. Pochylając się nad wielką tajemnicą Wcielonego Słowa, zastanówmy się nad Jego źródłem, istotą i sensem.

CZYTAJ DALEJ

Moc Ducha w Kościele

2024-05-16 11:59

[ TEMATY ]

Zesłanie Ducha Świętego

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Duch Święty oświeca i podnosi, uświęca oraz ożywia człowieka. Budzi w ludziach wszelkiego rodzaju dobre pragnienia i szlachetne tęsknoty, a jedną z nich jest pragnienie nieba. Przywraca też człowiekowi nadzieję.

Zesłanie Ducha Świetego Ewangelia (J 7, 37-39)

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęli rekolekcje przed święceniami kapłańskimi

2024-05-19 10:20

ks. Łukasz Romańczuk

12 diakonów [archidiecezja wrocławska, diecezja świdnicka i legnicka oraz Zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy] rozpoczęło swoje przygotowanie - rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu.

Swoje rekolekcje odbywają w Domu Formacji Stałej Prezbiterów w Sulistrowiczkach. 7 z nich przyjmie święcenia kapłańskie w Archikatedrze Wrocławskiej - 25 maja br. Polecamy ich naszej modlitwie. A są to:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję