Reklama

Wiara

Niedziela Miłosierdzia Bożego, rok B

Rozważania na niedzielę: Komu przeszkadza miłosierdzie?

Mark Twain napisał/powiedział: "Miłosierdzie to język, którego głusi mogą słyszeć, a ślepi mogą widzieć." jak to jest że miłosierdzie posiada tak ogromną siłę oddziaływania i dotykania ludzkiego serca. W dzisiejszym spotkaniu analizujemy dwa przeciwstawne fronty działania szatana, które mają na celu podważenie siły i znaczenia miłosierdzia w życiu człowieka.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zerkniemy razem w kierunku zachodniej Europy, gdzie obserwujemy zanikanie praktyk spowiedzi i ogólnego poczucia grzechu. Można to interpretować jako jeden z przejawów ataku na miłosierdzie. Poruszamy temat niebezpieczeństw duchowych, używając metafory tlenku węgla - cichego zabójcy, by pokazać, jak subtelnie może działać zło, prowadząc do duchowej śmierci przez brak świadomości grzechu. Drugim frontem walki z miłosierdziem jest przesadne traktowanie grzechu - jako rzeczywistości, z którą przegrywa nawet sam Bóg.

Ten odcinek przywołuje historię Dominique’a Jean Larreya, lekarza wojskowego cesarza Napoleona, Który jako pierwszy wprowadził ambulansy na pole walki - jest wskazywany jako twórca karetek pogotowia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spis:

00:00 - Punkty strategiczne

Reklama

04:48 - Ojciec i pomysłodawca pogotowia ratunkowego

06:58 - Jak przekonać kogoś o miłosierdziu Boga?

09:05 - Historia Piotra Armengola znanego także jako Pietro Armengaudio

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: diecezjabielsko.pl

KĄCIK KULINARNY: diecezjabielsko.pl/wiara-od-kuchni

2024-04-04 21:00

Ocena: +55 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie, dziękujemy Ci za Twoją ofiarną miłość

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 22, 34-40.

Piątek, 25 sierpnia. Świętych Ludwika, króla, i Józefa Kalasantego, prezbitera, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Wszystko zaczęło się przy chrzcielnicy

2024-05-18 12:51

[ TEMATY ]

urodziny

św. Jan Paweł II

Małgorzata Rokoszewska

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła. 33 dni później, 20 czerwca przyszły Papież został ochrzczony. Rodzice – Emilia z Kaczorowskich i Karol senior Wojtyła nadali mu imiona Karol Józef. W tym roku przypada 104. rocznica jego urodzin i chrztu, który otworzył mu drzwi do Boga i Jego Kościoła.

Nie da się poznać człowieka, nie znając jego historii. Nie da się go zrozumieć, nie wiedząc czego doświadczył. I choć nie da się wejść w nieswoje buty i przejść przez czyjeś życie, to można dotrzeć do miejsc, które naznaczyły życiorys Karola Wojtyły i przejść drogami, którymi chodził.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Węgrzyniak: Paraklet stoi zawsze po naszej stronie

2024-05-19 08:32

[ TEMATY ]

Zesłanie Ducha Świętego

Pio Si/pl.fotolia.com

Nie musimy się lękać, jesteśmy pocieszeni, bo przy całym dramatyzmie naszych grzechów i słabości wiemy, że nie jesteśmy sami, że Duch - Paraklet - stoi zawsze po naszej stronie - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii uroczystości Zesłania Ducha Świętego 19 maja.

Ks. Wojciech Węgrzyniak podkreśla, że od kilku lat słowo Paraklet, jedno z imion Ducha Świętego, nie może się „zadomowić w Ewangelii”. Często tłumaczone jest jako „Pocieszyciel”, ale ten przekład zawęża znaczenie słowa „Paraklet", które „ma w sobie jeszcze odcień mówienia o Obrońcy i o tym, który jest Rzecznikiem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję