Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Jezus mówi dziś o głodzie, który zagnieżdża się w głębi ludzkiego serca

Rozważania do Ewangelii J 6, 30-35.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

S. Amata CSFN

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 16 kwietnia

• Dz 7, 51 – 8, 1a • Ps 31 • J 6, 30-35

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Kafarnaum lud powiedział do Jezusa: «Jakiego dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”». Rzekł do nich Jezus: «zZaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze tego chleba!» Odpowiedział im Jezus: «Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Reklama

Rozmnażając chleby, Jezus chce, aby ludzie, którzy to widzą i są świadkami tego wydarzenia, zobaczyli, że On ma moc zaspokojenia ich fizycznego głodu. Ale Jezus mówi także o głodzie, który zagnieżdża się w głębi ludzkiego serca. I przez cud rozmnożenia chleba daje nam znak, abyśmy w Niego uwierzyli. Św. Jan Ewangelista w swojej Ewangelii mówi więcej o „znakach” niż o cudach, ponieważ dzieła Jezusa są właśnie znakami, które mają wzbudzić wiarę słuchaczy. Ale żeby wierzyć, trzeba chcieć uwierzyć. Z tego powodu Jezus wydaje się mówić tym, którzy Go szukają: „To jest dzieło, którego chce Bóg, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał”. I to jest pierwszy warunek, aby pragnąć Go szukać i móc podążać za Nim. On wie również, co dalej powie tym, którzy poszli za Nim. Jeśli tylko mają wiarę, to słuchają i przyjmują Jego słowa, a są to czasami bardzo mocne słowa. Bez wiary mogą stać się one nawet zgorszeniem dla słuchaczy, tak jak rzeczywiście przydarzyło się wielu tym, którzy wówczas słuchali Jezusa.

W.Cz.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 09:59

Ocena: +33 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poprośmy dziś Boga, abyśmy umieli w swym życiu dostrzec żywego Jezusa

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 54-58.

Piątek, 4 sierpnia. Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu każdego a nie wyzerowaniu przekonań

2024-05-17 15:54

[ TEMATY ]

religia

Kard. Grzegorz Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

Neutralność religijna polega na wspieraniu każdego a nie wyzerowaniu ludzi z przekonań i poglądów - powiedział w piątek kard. Grzegorz Ryś, odnosząc się do informacji, że Warszawa eliminuje symbole religijne w urzędach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie, w którym wprowadził standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie. Jak napisała w czwartek "Gazeta Wyborcza", "Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach". Sam Trzaskowski oświadczył, że nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią, ale Polska jest państwem świeckim, Warszawa zaś jest tego państwa stolicą.

CZYTAJ DALEJ

Boża inicjatywa

2024-05-18 23:28

Mateusz Góra

    W ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie odbył się Piknik Rodzinny.

    Za otwartymi bramami krakowskiego seminarium na rodziny czekała moc atrakcji, w tym dla najmłodszych. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, którego tematem było hasło „Moja rodzina w Kościele”. Zadaniem najmłodszych było stworzenie rysunku przedstawiającego ich z rodzicami w kościele. Ponadto dzieci mogły wziąć udział w miniturnieju piłkarskim, zwijaniu balonów, malowaniu twarzy. Dodatkowo atrakcjami dla najmłodszych była zjeżdżalnia i rowerki wodne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję