Reklama

Niedziela Wrocławska

Konkurs biblijny dla szkół podstawowych [Zaproszenie]

Szkoła Podstawowa nr 158 im Jana Kilińskiego w Warszawie zaprasza do udziału w VII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym pod tytułem „Z Biblią na co dzień”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i dotyczy treści związanych z czterema Ewangeliami. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ok 150 uczestników z 27 szkół.

2024-04-19 17:46

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna edycja Konkursu obejmuje przypowieści Pana Jezusa zawarte w Ewangelii św. Mateusza i nosi tytuł: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?”. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie plastycznej jeden z cudów Pana Jezusa, zaś multimedialnej i literackiej wybranego przez ucznia klas 4-8 szkoły podstawowej rozdziału Ewangelii św. Mateusza - wskazują organizatorzy.

Więcej informacji o konkursie:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kategoria dla uczniów klas I-VIII

- Konkurs plastyczny: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” Uczestnicy wykonują pracę plastyczną wybierając jeden z cudów Pana Jezusa opisany w Ewangelii św. Mateusza. Praca ma na celu ukazanie boskiej mocy Pana Jezusa w odpowiedzi na wołanie o pomoc w trudnych sytuacjach naszego życia. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne, na podstawie którego fragmentu Pisma Świętego powstała. Technika wykonania: dowolna, płaska, format dowolny

Kategoria dla uczniów klas IV-VIII

Konkurs multimedialny: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” - Uczestnik wybiera jeden rozdział Ewangelii św. Mateusza i na jego podstawie tworzy pracę multimedialną, w której ukazuje życie Pana Jezusa i Jego nauczanie. Praca ma na celu opowiedzenie o życiu i nauczaniu Pana Jezusa współczesnym językiem z zachowaniem przesłania Ewangelii w formie multimedialnej. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne rozdziału, na podstawie którego powstała praca oraz podpisać imieniem i nazwiskiem autora, a także wskazać szkołę. Technika wykonania: prezentacja multimedialna - ok 10 slajdów, film - do 3 minut.

Konkurs literacki : “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” - Uczestnik wybiera jeden rozdział Ewangelii św. Mateusza i na jego podstawie tworzy pracę literacką, w której ukazuje życie Pana Jezusa i Jego nauczanie. Praca ma na celu opowiedzenie o życiu i nauczaniu Pana Jezusa współczesnym językiem z zachowaniem przesłania Ewangelii. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne rozdziału, na podstawie którego powstała praca oraz podpisać imieniem i nazwiskiem autora, a także wskazać szkołę. Forma pracy: dowolna literacka, max 2 strony A4

Reklama

Konkurs “Z Biblią na co dzień” składa się z dwóch etapów. Szkolny - na każdym poziomie należy wybrać 3 najlepsze prace i wysłać do Organizatora. Finał: z przesłanych prac plastycznych zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na każdym z wymienionych poziomów, czyli: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. Finał - z przesłanych prac multimedialnych zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na poziomie klas 4-6 i  na poziomie klas 7-8. Finał - z przesłanych prac literackich zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na poziomie klas 4-6 i na poziomie klas 7-8

- Szkoła - katecheta przesyła zbiorczo prace plastyczne na adres Organizatora konkursu: Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego, ul. Ciasna 13, 00-232 Warszawa do 30 kwietnia 2024 roku. (Liczy się data stempla pocztowego)
- Szkoła - katecheta przesyła prace multimedialne na adres mailowy Organizatora konkursu: konkursybiblijne@gmail.com do 30 kwietnia 2024 roku.
- Szkoła - katecheta przesyła prace literackie na adres mailowy Organizatora konkursu: konkursybiblijne@gmail.com do 30 kwietnia 2024 roku.

Na adres mailowy Organizatora do dnia 30 kwietnia 2024 roku Szkoły - katecheci przesyłają zbiorową listę uczniów z danej placówki, biorących udział w konkursie, ze wskazaniem jaka praca została nadesłana: plastyczna, literacka, czy multimedialna. (word)

Patronat nad konkursem objęła Niedziela Wrocławska.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak działa Duch Święty?

2024-05-14 13:38

Niedziela Ogólnopolska 20/2024, str. 22

[ TEMATY ]

Duch Święty

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu każdego a nie wyzerowaniu przekonań

2024-05-17 15:54

[ TEMATY ]

religia

Kard. Grzegorz Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

Neutralność religijna polega na wspieraniu każdego a nie wyzerowaniu ludzi z przekonań i poglądów - powiedział w piątek kard. Grzegorz Ryś, odnosząc się do informacji, że Warszawa eliminuje symbole religijne w urzędach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie, w którym wprowadził standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie. Jak napisała w czwartek "Gazeta Wyborcza", "Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach". Sam Trzaskowski oświadczył, że nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią, ale Polska jest państwem świeckim, Warszawa zaś jest tego państwa stolicą.

CZYTAJ DALEJ

Zaszczytna służba. Ustanowienie 215 lektorów

2024-05-19 11:10

Paweł Wysoki

Aż 215 lektorów z 72 parafii zostało pobłogosławionych przez abp. Stanisława Budzika do posługi odczytywania wiernym Słowa Bożego podczas Liturgii. Uroczystość odbyła się w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie. Zgromadziła kapłanów oraz rodziny chłopców i mężczyzn podejmujących zaszczytną służbę w Kościele. Ustanowienie lektorów poprzedziła całoroczna praca, podczas której kandydaci poznawali Pismo Święte i obowiązki lektora. Kurs został zorganizowany w 18 dekanatach przez dekanalnych duszpasterzy ministrantów, a całość koordynował ks. Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję