Reklama

Niedziela Świdnicka

Pierwszy Synod Diecezji Świdnickiej. Hasło, hymn i logo

Już w sobotę 18 maja w katedrze świdnickiej zostanie zainaugurowana uroczysta sesja Pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej. Tym czasem świdnicka kuria zaprezentowała logotyp wydarzenia.

2024-04-24 10:53

[ TEMATY ]

Świdnica

synod diecezji świdnickiej

diecezja świdnicka

Logo Pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej

Logo Pierwszego Synodu Diecezji Świdnickiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ważnymi znakami, które będą towarzyszyć wiernym w czasie tego ważnego wydarzenia, są specjalnie wybrane hasło, hymn oraz logo, odzwierciedlające duchową misję i cel Synodu.

Hasłem przewodnim Synodu są słowa z Listu do Hebrajczyków: „Patrzmy na Jezusa” (Hbr 12, 2). Te głębokie słowa skierowane są do wszystkich uczestników Synodu, zachęcają do skupienia się na postaci Chrystusa jako przykładzie wiary i wytrwałości w przeciwnościach. Wybranie takiego hasła podkreśla centralną rolę Jezusa w życiu Kościoła oraz indywidualnej wierze każdego chrześcijanina.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Hymn synodalny, autorstwa ks. Andrzeja Białka, jest muzycznym odzwierciedleniem tego hasła. Pieśń "Patrzmy na Jezusa" porusza serca wiernych swoją prostotą i głębią, a jej refren „On prowadzi nas, do niebieskich bram” to przypomnienie o wiecznym przeznaczeniu każdego chrześcijanina oraz o obecności i przewodnictwie Chrystusa w codziennym życiu. Hymn składa się z czterech zwrotek, które opisują różne aspekty życia duchowego, od roli Jezusa jako pasterza, po wspólną misję ewangelizacyjną i dzielenie się wiarą.

Logo Synodu prezentujące wiernych i biskupa zmierzających do świdnickiej katedry jest wizualnym uzupełnieniem hasła i hymnu, symbolizując jedność i duchowe skupienie, jakie Synod ma na celu promować wśród wiernych. Przypomnijmy, że Pierwszy Synod Diecezji Świdnickiej stanowi kluczowe wydarzenie dla naszej diecezjalnej wspólnoty, umożliwiając głęboką refleksję nad aktualnymi wyzwaniami i kierunkami działania.

Logo pobierz tutaj.

Hymn (pieśń synodalna) pobierz tutaj
(słowa i melodia ks. Andrzej Białek)

Patrzmy na Jezusa

1. Pan pasterzem naszym jest, zatroskanym o owce swe.
Ref. Patrzmy na Jezusa, On prowadzi nas, do niebieskich bram (2x)

Reklama

2. Silni Duchem złączmy się, Ewangelii nieśmy dziś blask.
Ref. Patrzmy na Jezusa, On prowadzi nas, do niebieskich bram (2x)

3. Wiarą świętą dzielmy się, niech przemienia cały ten świat.
Ref. Patrzmy na Jezusa, On prowadzi nas, do niebieskich bram (2x)

4. Obdarz Chryste łaską swą, aby każdy w prawdzie Twej żył.
 Ref. Patrzmy na Jezusa, On prowadzi nas, do niebieskich bram (2x)

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. List pasterski biskupa świdnickiego z ważną datą dla diecezji

[ TEMATY ]

adwent

bp Marek Mendyk

synod diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk

Biskup świdnicki bp Marek Mendyk

Biskup świdnicki bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk wystosował list pasterski do diecezjan, który zostanie odczytany w pierwszą niedzielę Adwentu. Pasterz diecezji oficjalnie także potwierdził datę rozpoczęcia Pierwszego Synodu Diecezjalnego.

W liście pasterskim przeznaczonym do odczytania w niedzielę 3 grudnia br., bp Marek Mendyk podkreślił rolę czuwania w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa, zaznaczając, że jest to ciągłe zadanie w życiu chrześcijanina, a nie tylko okresowe przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Hierarcha wezwał do przeżywania każdego dnia w bliskości Boga i odczytywania codzienności w świetle słowa Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Święta na trudne czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2021, str. dXVII

[ TEMATY ]

beatyfikacja

cud

Matka Elżbieta Czacka

Archiwum FSK

Rozważanie i uczesniczenie w eucharystycznych tajemnicach wyzwala łaski, rodzące w duszy świętość – mówiła m. Czacka

Rozważanie i uczesniczenie w eucharystycznych tajemnicach wyzwala łaski, rodzące w duszy świętość – mówiła m. Czacka

O cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem m. Elżbiety Róży Czackiej, jej duchowości oraz podejściu
do krzyża i cierpienia z s. Radosławą Podgórską, franciszkanką służebnicą Krzyża, rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Łukasz Krzysztofka: Beatyfikacja m. Elżbiety Róży Czackiej to wielka radość dla sióstr franciszkanek i całego Kościoła. A kim dla Siostry osobiście jest nowa błogosławiona?

S. Radosława Podgórska: Przede wszystkim wzorem, jak mam kochać Boga, przykładem niesamowitego oddania się drugiemu człowiekowi, a także zwyczajnie – matką. Czuję jej bliskość, to, że wstawia się za mną i ukazuje mi drogę poprzez swoje życie i pisma. Razem z moją rodzoną mamą jest osobą, która przez cały czas prowadzi mnie w życiu i ukazuje mi szczególną bliskość Boga kochającego i miłosiernego, który nie pozwala błądzić, ale pokazuje drogę i wychowuje.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Rozpoczęła się 100. Pielgrzymka Służby Zdrowia

2024-05-19 09:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

BPJG

Apel Jasnogórski rozpoczął 100. Pielgrzymkę Służby Zdrowia. Poprowadził go przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński. Zawierzył Maryi Jasnogórskiej wszystkich, którzy służą na co dzień życiu i zdrowiu Polaków, także Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie. Modlił się o pokój w Ukrainie i w Ziemi Świętej; „o jak najlepsze wywiązanie się nas jako chrześcijan wobec sióstr i braci cierpiących z racji barbarzyństwa wojny, o odnowienie człowieka, o nową kulturę codziennego życia, delikatność i współczucie w relacjach międzyludzkich; o kulturę cywilizacji miłości”.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Maryi przyzywanej jako Uzdrowienie chorych powierzył wszystkich cierpiących - w szpitalach, domach opieki, hospicjach, wszelkich placówkach medycznych, chorych pozostających w domach, chorych przewlekle, samotnych i starszych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję