Reklama

BRANIE wypełnia dłonie, DAWANIE wypełnia serce...

Historia grupy wolontariuszy z Zespołu Szkół Salezjańskich sięga października 2006 r. Nasza działalność skierowana była wówczas i teraz przede wszystkim do osób starszych i małych dzieci. W Oratorium, prowadzonym przez naszą szkołę, organizujemy wolny czas dzieciom zarówno w okresie roku szkolnego, jak i poza nim. Współpracujemy również z tutejszą parafią pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Nowej Hucie, gdzie pomagamy Zespołowi Charytatywnemu podczas różnych akcji, np. przygotowujemy i roznosimy do parafian paczki żywnościowe, życzenia świąteczne. Systematyczne odwiedziny u osób starszych, a także praca w Oratorium pozwoliły nam na zorientowanie się w potrzebach materialnych i duchowych naszych podopiecznych. Aby zaaktywizować naszą działalność postanowiliśmy wziąć udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Być potrzebnym

Każdy członek naszej grupy rozumie wolontariat na własny sposób. Łączą nas cele i dzieło, które wspólnie chcemy tworzyć. Przede wszystkim staramy się umilić życie starszym osobom przez wprowadzenie w ich życie odrobiny ciepła i radości. Staramy się walczyć z ich osamotnieniem. Pomagamy w codziennych czynnościach oraz w pracach domowych - sprzątamy, czytamy im literaturę i czasopisma, rozmawiamy, uczymy się ich słuchać, robimy zakupy, pokazujemy obsługę różnych urządzeń, wysyłamy listy... Potrzeb jest tak wiele.
Działalność charytatywna pomaga realizować również nasze własne cele. Większość z nas chce dzięki temu projektowi poczuć, że jest komuś potrzebna i robi coś pożytecznego i mającego jakiś głębszy sens. Przez obcowanie z drugim człowiekiem uczymy się odpowiedzialności za niego, kształtujemy w ten sposób swoje charaktery. Nauka życia, rozumiana jako zdobywanie nowych doświadczeń, pomaga w wypracowywaniu w sobie takich cech jak: odpowiedzialność, systematyczność i empatia. Niewątpliwie obcowanie z cierpieniem uwrażliwia nas na ludzką niedolę.

Reklama

Stać się sługą

W ramach projektu, który nazwaliśmy „Nie pokochasz ludzi, dopóty nie staniesz się ich sługą”, planujemy przeprowadzenie kwesty przy kościele parafialnym, a także w Zespole Szkół Salezjańskich oraz w innych zaprzyjaźnionych szkołach. Myślimy też o festynie, połączonym ze zbiórką pieniędzy na zaplanowane wczesniej akcje. Przewidujemy gruntowne sprzątanie mieszkań naszych podopiecznych, malowanie ścian, wymianę niektórych sprzętów użytkowych. Chcemy też zorganizować wyjazd do Chrzanowa-Groble, do ośrodka rekolekcyjnego Ojców Karmelitów Bosych.

Zmieniaj świat - przyjdź na festyn

Festyn odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich na os. Piastów 34. Zapewniamy bogaty program artystyczny, gry i zabawy sportowe, kiermasz, poczęstunek i inne atrakcje (np. karaoke i specjalna salezjańska loteria z cennymi nagrodami). W czasie festynu odbywać się będą rozgrywki sportowe, czynny będzie bufet z ciastami, słodyczami i napojami. Będzie dużo uśmiechu, radości, waty cukrowej i dobrej zabawy. Gorąco zapraszamy! Nie może Cię zabraknąć! Może właśnie Twoja obecność i symboliczna złotówka pomoże nam zmienić świat na lepsze?
Mamy także inny cel festynu - chcemy zmienić stereotyp myślenia o młodzieży, która „nic nie robi” oraz nauczyć się żyć z „wyobraźnią miłosierdzia”. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi pojawia się nowe inicjatywy, a w ślad za nimi konkretne działania.

7 czerwca 2009 r. w godz. od 15. 30 do 21 w Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie trwać będzie festyn charytatywny. Festyn, przygotowany w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, ma pomóc podopiecznym Stowarzyszenia godniej żyć. Środki zebrane w trakcie jego trwania pomogą w odnowieniu trzech mieszkań i zakupie koniecznego wystroju wnętrz. Organizatorzy festynu obiecują występy artystyczne, rozgrywki sportowe, a nawet karaoke. Nie zabraknie również waty cukrowej, dmuchanego zamku i zjeżdżalni oraz suchego basenu z piłkami, trampoliny, samochodzików i malowania twarzy. Na zdjęciu wolontariusze z Zespołu Szkół Salezjańskich

2012-11-19 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PŚ w skokach - Żyła trzeci w Ruce, wygrana Laniska

2022-11-26 11:41

[ TEMATY ]

sport

skoki narciarskie

Piotr Żyła

PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek, drugi był Austriak Stefan Kraft. Czwartą pozycję wywalczył lider cyklu Dawid Kubacki, który dwukrotnie wygrał na inaugurację sezonu w Wiśle.

Żyła po raz dwudziesty w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję