Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest uwielbiony w nas i przez nas

Rozważania do Ewangelii J 15, 26-27; 16, 12-15.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niedziela, 19 maja. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

• Dz 2, 1-11 • Ps 104 (103) • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Reklama

Musimy przyznać, że bez Ducha Świętego jesteśmy niczym. Potrzebujemy Ducha Bożego. Duch świadczy o Chrystusie przed uczniami, a przez nich – przed światem. Tak chce działać przez nas. „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie”. Jezus przypomina im, że nie są gotowi na przyjęcie wszystkiego, co On chce im dać. Teraz, w tym momencie, nie są gotowi do zrozumienia całej treści wiary. Niektóre rzeczy zrozumieją później. Dlatego będą potrzebować pomocy Ducha Bożego. Dar Ducha doprowadzi uczniów do pełnego zrozumienia prawdy, która objawia się w Synu Wcielonym. Jeśli chcemy poznać Syna Bożego, usłyszeć, co nam mówi, postępować we właściwy sposób, żyć mądrze, poznać prawdę o nas, potrzebujemy pomocy Ducha Świętego. Kiedy żyjemy według Ducha Świętego, Bóg jest uwielbiony w nas i przez nas.

D.L.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-04-16 14:08

Ocena: +29 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ziarno słowa Ewangelii wpada na glebę naszego serca i ma przynosić plon

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 12, 24-26.

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023. Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, uroczystość

CZYTAJ DALEJ

Diecezja bydgoska: zmiany personalne 2024

2024-06-11 14:20

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

Z dniem 3 czerwca:

CZYTAJ DALEJ

Watykan a ZSSR

2024-06-23 17:36

[ TEMATY ]

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

W Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego na warszawskim Wilanowie jutro (24 czerwca) odbędzie się debata nt. Stolicy Apostolskiej wobec sowieckiego komunizmu.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i dotyczyć będzie książki Andrzeja Grajewskiego „W dialogu i zwarciu. Stolica Apostolska wobec sowieckiego komunizmu 1917-1991”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję