Reklama

Kościół

Bp Ważny modlił się z wiernymi za diecezję sosnowiecką, a wierni modlili się nad biskupem

Msza święta, wieczór uwielbienia, modlitwa wstawiennicza oraz adoracja Najświętszego Sakramentu połączyły wiernych diecezji sosnowieckiej w dziękczynieniu za dar nowego biskupa diecezjalnego Artura Ważnego. Wydarzenie miało miejsce 8 maja w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu-Środuli.

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

Piotr Babisz/Muza Dei

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

8 maja bp Artur Ważny podczas specjalnej uroczystości w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu objął kanonicznie urząd biskupa sosnowieckiego. Jego wolą było, aby jeszcze tego samego dnia zawierzyć w modlitwie Bogu swoją nową posługę i cały lokalny Kościół, do którego został posłany.

Eucharystii sprawowanej o godz. 18:00 przewodniczył proboszcz parafii - ks. Tomasz Flak SCJ. Koncelebrowali m.in. ks. Andrzej Polit - diecezjalny moderator ds. ewangelizacji oraz ks. Mirosław Tosza - założyciel i opiekun jaworznickiej wspólnoty „Betlejem".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Mszy Świętej do zebranych w kościele dołączył bp Artur Ważny. Rozpoczęty wieczór uwielbienia muzycznie animowali Agnieszka i Piotr Cudzichowie. Wśród obecnych w świątyni można było rozpoznać liderów i członków różnych wspólnot diecezjalnych, m.in.: Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła, wspólnoty Miasto Ocalenia, wspólnoty Metanoia, Rycerzy Kolumba, Wojowników Maryi, Kół Żywego Różańca, Grup Modlitwy św. o. Pio, apostolatu modlitwy za kapłanów „Margaretka" i innych.

Piotr Babisz/Muza Dei

W czasie modlitwy wstawienniczej zapraszano przed ołtarz przedstawicieli różnych stanów diecezji sosnowieckiej, a zebrani wypraszali dla nich dary Ducha Świętego.

Modlitwę wstawienniczą za nowego biskupa prowadził ks. Mirosław Tosza. Modlono się także za wszystkich bezdomnych, wykluczonych i cierpiących na ciele i duszy. Uczestnicy wydarzenia wstawiali się także za kapłanami diecezji sosnowieckiej, modląc się o uzdrowienie relacji między nimi oraz między duchowieństwem a wiernymi świeckimi.

Muza Dei/Piotr Babisz

Ks. Mirosław Tosza

Ks. Mirosław Tosza

Nie zabrakło również modlitwy za osoby życia konsekrowanego, za rodziny oraz za wspólnoty działające na terenie diecezji sosnowieckiej. Szczególną intencją została objęta młodzież i dzieci, aby nie bali się oddawać swojego życia Chrystusowi.

Na końcu wszystkich diecezjan swoją modlitwą wstawienniczą objął bp Artur Ważny.

Szczególnie ważnym momentem podczas całego wieczoru była cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

Reklama

Piotr Babisz/Muza Dei

Na zakończenie bp Artur zaprosił wszystkich zebranych na wydarzenie festiwal Strefa Młodych - który jest przestrzenią spotkania młodych z całej Polski, a w szczególności z terenów diecezji sosnowieckiej. - Miałem być gościem tego festiwalu, a wychodzi na to, że będę gospodarzem - powiedział bp Ważny. Wydarzenie odbędzie się 5 października w Arenie Sosnowiec.

Wieczorne uwielbienie w parafii na sosnowieckiej Środuli było okazją do zjednoczenia się na modlitwie w intencji diecezji sosnowieckiej. Wierni biorący udział w wydarzeniu mogli doświadczyć działania Ducha Świętego we wspólnocie, którą tworzą, a której przewodzi nowy pasterz diecezji.

2024-05-09 10:00

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sosnowiec: bp Ważny skierował do diecezjan swój „list programowy”

2024-06-16 10:03

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

Episkopat News

- Nasza diecezjalna wspólnota nie jest wysokim drzewem. Jest drzewem, które trwa mimo licznych wichur i huraganów. Jest drzewem mocno doświadczonym, ale także drzewem, które się nie złamało, które walczy z przeciwnościami - napisał do diecezjan bp Artur Ważny. Z okazji swojego ingresu skierował do wiernych list pasterski o charakterze programowym. Pismo odczytywane jest we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji sosnowieckiej w niedzielę 16 czerwca 2024 r.

Zapowiada w nim tworzenie relacji i wspólne wędrowanie razem z wiernymi. Podstawą tych działań ma być Boża obietnica bycia jak cedr, znane biblijne drzewo.

CZYTAJ DALEJ

Od nas zależy, czy chcemy iść drogą, którą Jezus nas powołał

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 26-34.

Niedziela, 16 czerwca. Jedenasta niedziela zwykła

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: czy królestwo Boże rośnie w Tobie?

2024-06-16 19:08

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

W Ksawerowie k. Łodzi, w parafii pw. MB Częstochowskiej odbyły się dziś uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia przedszkola prowadzonego przez Siostry Karmelitanki. W dziękczynieniu, któremu przewodniczył kard. Grzegorz Ryś uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami, absolwenci przedszkola oraz cała ksawerowska wspólnota parafialna.

- Królestwo Boże rośnie w nas z tego, co my lekceważymy: ze Słowa Bożego, z sakramentów, z drugiego człowieka, którego uważamy za gorszego od siebie, słabego, grzesznego, który nie ma mi nic do powiedzenia, od którego nic nie przyjmę. Możesz nie przyjmować, ale to jest dowód na to, że jesteś królestwem własnym, a nie Bożym!- mówił kard Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję