Reklama

Niedziela Częstochowska

Mężczyzna szuka miejsca. Męskie forum w Częstochowie

„Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” – to hasło męskiego forum w Częstochowie. W trakcie tego wydarzenia każdy uczestnik otrzyma wskazówki pomagające w odnalezieniu swojego miejsca. Możliwa będzie również wymiana osobistych doświadczeń związanych z poszukiwaniem własnego miejsca w ramach panelu dyskusyjnego.

[ TEMATY ]

Częstochowa

forum

mężczyźni

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kontekście powszechnej narracji o zagubieniu przez mężczyznę jego tożsamości oraz o tzw. kryzysie męskości i ojcostwa forum ma stanowić zachętę do podejmowania odpowiedzialnej aktywności mężczyzny oraz jego pełniejszej integracji z rodziną i społeczeństwem.

Codzienna obserwacja wskazuje na różnorodność działających oraz powstających nowych męskich grup. Dlatego też punktem uwagi forum jest podkreślenie obecności męskich wspólnot, szczególnie tych o charakterze duchowym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W forum uczestniczyć mogą kobiety zainteresowane wszechstronnym rozwojem mężczyzn. Podobnie kapłani podejmujący trud duchowego formowania mężczyzn odnajdą swoje miejsce w męskim forum.

Organizatorem wydarzenia jest parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie, której proboszczem jest ks. Jacek Michalewski, kapłan zaangażowany w różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz dzieła ewangelizacyjne. Natomiast inicjatywa wydarzenia pochodzi od Mariusza Janasa, męża i ojca, doktora nauk teologicznych.

Forum męskie „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”

Data: sobota 25 maja

Miejsce: Częstochowa, ul. Krakowska 1 (aula parafii św. Zygmunta)

Godzina: 8-17

Uczestnictwo w forum wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego w mediach społecznościowych. Udział jest odpłatny w kwocie 150 zł, płatnej według instrukcji zawartej w formularzu rejestracyjnym.

Szczegółowe informacje i charakterystyka prelegentów dostępne są:

a) w mediach społecznościowych: www.facebook.com/forumjestemmezczyzna

b) w materiale prasowym: Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” na https://czestochowa.niedziela.pl/artykul/101074/Forum-%E2%80%9EJestem-mezczyzna-znam-swoje

Kontakt z organizatorem:

Reklama

ks. Jacek Michalewski, tel. +48 730 147 876

Koordynator forum: dr Mariusz Janas, tel. +48 732 660 500

e-mail: forumjestemmezczyzna@gmail.com

internet: www.facebook.com/forumjestemmezczyzna

Patronat honorowy: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Patronat medialny: Tygodnik Katolicki „Niedziela” portal niedziela.pl, Katolickie Radio Fiat i portal informacyjny czestochowskie24.