Reklama

Złoty jubileusz kapłaństwa

W niedzielę 14 czerwca o godz. 12.30 w kościele św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu-Białym Kamieniu odprawiona została uroczysta Msza św. dziękczynna z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich ks. Wojciecha Sękowskiego

Msza św. pod przewodnictwem ks. Juliana Źrałko koncelebrowana była przez kilkunastu kapłanów przybyłych nie tylko z Wałbrzycha, ale również z innych parafii diecezji świdnickiej i legnickiej. Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Wenancjusz Róg z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wałbrzychu, który obok ks. Krzysztofa Moszumańskiego (również z tej parafii) i ks. Tadeusza Dańko (z parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze) złożył życzenia Księdzu Jubilatowi w imieniu obecnych na Mszy św. kapłanów.
Był to bardzo uroczysty dzień dla wspólnoty parafialnej, a wierni licznie uczestniczący we Mszy św. składali życzenia Księdzu Wojciechowi z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa i bardzo mocno, i gorąco dziękowali za jego dotychczasową pracowitą i pokorną służbę na rzecz Kościoła i całej wspólnoty. Życzenia przeplatane były piosenkami. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Wojciech podziękował wszystkim za pamięć i życzenia, a ks. Julianowi Źrałko za gościnę i przygotowanie uroczystości.
Ks. Wojciech Józef Sękowski urodził się 3 lutego 1933 r. w Wesołej k. Dynowa w województwie podkarpackim. Jest jednym z trojga dzieci Stanisława i Wiktorii Sękowskich. Jego dwie siostry: Zofia i Katarzyna, są już babciami i mają wnuki. Powołanie do kapłaństwa rozpoznał po 7 klasie Szkoły Podstawowej, umocniło się ono podczas nauki w Gimnazjum w Sanoku. W roku 1954 przyjęty został do Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, a 21 czerwca 1959 r. z rąk kard. Bolesława Kominka otrzymał święcenia kapłańskie.
Pierwszą parafią Księdza Wojciecha były Wabienice w dekanacie Oleśnica Śląska. Jako wikariusz pracował także w Ząbkowicach Śląskich i Bystrzycy Kłodzkiej. W latach 1966-78 był proboszczem w Cerekwicy w dekanacie Trzebnica, a w latach 1978-2002 w Starych Bogaczowicach (parafia obejmowała wówczas nie tylko Stare Bogaczowice i Chwaliszów jak jest obecnie, ale również Sady Górne i Dolne). Parafie te były jednoosobowe, tzn. Ksiądz Wojciech w swojej pracy duszpasterskiej nie miał do pomocy księży wikariuszy. Jedynie w latach 1966-82 pomagała Księdzu Wojciechowi gospodyni p. Janina Rynkiewicz.
Od 30 czerwca 2002 r. Ksiądz Wojciech jest rezydentem w parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu, gdzie nadal wytrwale pracuje na rzecz wspólnoty kościelnej, nie szczędząc swych sił i czasu dla dobra Kościoła. Dzięki niemu w parafii pw. św. Jerzego można w trakcie każdej Mszy św. skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż kapłan jest stale obecny w konfesjonale.
Ksiądz Wojciech to symbol mrówczej pracy dla Boga i ludzi, dlatego powinniśmy pamiętać o nim w modlitwie nie tylko z okazji jubileuszu, ale także każdego dnia.

2012-11-19 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję