Reklama

Słowo wdzięczności do Drogich Kapłanów i Wiernych Świeckich po Jubileuszowych Uroczystościach w Międzyrzeczu

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2000

Diecezjalne Uroczystości Jubileuszowe w Międzyrzeczu w dniu 12 listopada 2000 r. przeżywaliśmy jako świadectwo wiary ludu Bożego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Nasze świętowanie, godne Roku Jubileuszowego, było możliwe dzięki dobremu duchowemu przygotowaniu wiernych, a przede wszystkim dzięki licznemu udziałowi kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych świeckich, którzy nie zrazili się jesienną pogodą i polowymi warunkami sprawowanej liturgii. Zaproszeni Goście urzeczeni byli klimatem modlitwy, skupienia, oprawą liturgiczno-muzyczną i sprawnością organizacyjną.

Pragnę podziękować wszystkim kapłanom za duszpasterskie zaangażowanie w przygotowanie parafian i zorganizowanie grup pielgrzymów z parafii oraz delegacje ze znakami jubileuszowymi. Szczególnie dziękuję księżom proboszczom, ich współpracownikom, siostrom zakonnym, katechetom i służbie liturgicznej miasta Międzyrzecza, którzy najwięcej włożyli starań w przygotowanie Uroczystości i jej przebieg. Dziękuję również organizacjom katolickim, a także harcerzom, jednostce Wojska Polskiego, policji i wiernym świeckim oraz władzy cywilnej miasta i gminy Międzyrzecz za współpracę z duszpasterzami.

Niech świadectwo wiary wyrażone za przykładem świętych patronów Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna staje się zadatkiem i nadzieją na czekające nas obchody Jubileuszu 1000-lecia ich męczeńskiej śmierci w 2003 r.

Wszystkim braciom w kapłaństwie, rodzinom zakonnym i wiernym świeckim dziękujemy z serca i błogosławimy

Zielona Góra, 13.11.2000

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy jest powrót po apostazji?

2022-09-06 12:22

Niedziela Ogólnopolska 37/2022, str. 51

[ TEMATY ]

apostazja

Karol Porwich/Niedziela

Obecność w kościele to obowiązek każdego katolika

Obecność w kościele to obowiązek każdego katolika

Złożyłem apostazję (pracowałem w Niemczech i nie chciałem płacić podatku na Kościół). Teraz chcę wrócić do Kościoła. Co mam zrobić?

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Zdzisław Kaleński

2022-09-30 17:08

Pixabay.com

28 września zmarł ks. Zdzisław Kaleński. Kapłan ten miał 94 lata życia i 69 lat kapłaństwa.

Ks. Zdzisław Kaleński urodził się 24 lipca 1928 roku w Rabcr Zdroju [Archidiecezja Krakowska]. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1953 w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo młodego Kościoła

2022-10-03 13:07

[ TEMATY ]

KSM

młodzież

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

bierzmowani

Małomice

ks. Marcin Bobowicz

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Przedstawiciele KSM naszej diecezji spotkali się 1 października z kandydatami do bierzmowania w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małomicach.

Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania to jedna z propozycji, które diecezjalny KSM kieruje do parafii. To ważne, by młodzi ludzie przychodzący do kościoła widzieli, że wśród osób w podobnym wieku są ludzie prawdziwie kochający Pana Boga i chcący Mu służyć. Takie spotkania to czas świadectw, opowieści o działaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz integracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję