Reklama

Nowy początek Radia Warszawa

Dzień rozpoczyna transmisja Mszy św. z katedry św. Floriana, a kończy „Wieczór wiary” - program dla tych, którzy wierzą i poszukują sensu życia. Oprócz tego wiele informacji, programy religijne, publicystyczne, kulturalne, społeczne. Całość uzupełniona dobrą muzyką

Niedziela warszawska 28/2009

Takie, w wielkim skrócie, jest Radio Warszawa, które nadaje swój program na częstotliwości 106,2 FM. Od niedawna stacja ma nową ramówkę, a także nowych szefów. Dyrektorem naczelnym jest ks. Grzegorz Walkiewicz, a dyrektorem programowym ks. Mariusz Wedziuk. Ks. Artur Więsik natomiast zajmuje się sprawami administracyjnymi. - Chcemy robić radio, które będzie blisko spraw diecezji warszawsko-praskiej. Bo przecież jesteśmy rozgłośnią tej diecezji. Ale nie zapominamy, że słychać nas w całej Warszawie i okolicach. Dlatego interesuje nas również wszystko, co ważnego dzieje się w archidiecezji warszawskiej - mówi ks. Walkiewicz.
Wiadomości z obu diecezji są nadawane 4 razy dziennie o godz.: 6.10, 12.10, 15.10 i 21.10. Z kolei 15 minut po każdej pełnej godzinie można wysłuchać najważniejszych informacji z kraju i ze świata. Nadawane są również krótkie informacje miejskie, sportowe i pogodowe. Nowością jest „Ewangeliarz”. Ewangelię dnia komentują kapłani diecezji warszawsko-praskiej. Wieczór to już pora na dłuższe audycje słowne. We wtorek np. o godz. 21.45 zaprasza duszpasterstwo rodzin diecezji warszawsko-praskiej. Na antenie pojawia się lubiany przez słuchaczy ks. Marek Kruszewski.
Z radia płynie sporo różnorodnej muzyki. Klasyczna, rock, blues, a nawet country. Tak aby każdy znalazł coś dla siebie. - Generalnie będziemy dążyli, żeby muzyka była spokojniejsza, wyciszająca, nastrajająca do refleksji - przyznaje ks. dyrektor.
Radio Warszawa musi walczyć o słuchacza na trudnym rynku warszawskim. Trzeba się czymś wyróżnić wśród innych stacji. - Jednak nie chcemy z nikim rywalizować. Jesteśmy radiem katolickim, które ma określoną misję. Ta misja jest naszym celem i wierzę, że znajdą się ludzie, którzy zechcą pozostać z nami na dłużej. Zresztą potwierdzają to badania słuchalności. Jeżeli już ktoś nas słucha, to zwykle przez dłuższy czas. Nie tylko przez chwilę - mówi ks. Walkiewicz.
Rozgłośnię utrzymuje głównie diecezja warszawsko-praska. W minimalnym stopniu reklamodawcy. Ks. dyrektor zaznacza, że stacja nie może stać się typowym radiem komercyjnym. Cenna jest niezależność. - Na szczęście nie jesteśmy w żadnej sieci rozgłośni. Pozostajemy jedną z nielicznych stacji w Warszawie, które są naprawdę niezależne. Dzięki temu możemy robić takie radio, jakie chcemy, i takie, jakie będzie odpowiadało oczekiwaniom słuchaczy - tłumaczy ks. Walkiewicz.

2012-11-19 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwóch księży i raper parodiują znany hit "Przejmujemy jutuby"

2020-08-07 10:30

[ TEMATY ]

muzyka

muzyka chrześcijańska

youtube.com/wzn

"Przejmujemy jutuby" po katolicku? Teraz to możliwe!

Heres i Piotrek z grupy Wyrwani Z Niewoli wraz z dwoma księżmi Adamami nagrali katolicką wersję znanego hitu. Jak brzmi on z chrześcijańskimi wartościami na pierwszym planie? Posłuchajcie!

Jak piszą twórcy przeróbki:

Stworzenie oryginału piosenki „Przejmujemy jutuby”: jej nagranie, teledysk i montaż zajęło 24h. My podjęliśmy się wyzwania stworzenia parodii, która w całości zajęła nam 10h, ale jakby wiadomo nam było łatwiej.

Mamy nadzieję, że ta PARODIA dostarczy Wam uśmiechu i trochę przemyśleń.

Pax et bonum. Dzięki, że jest Was coraz więcej

Kocham Boga! Jezu dziękuje za to,że stworzyłeś takich wspaniałych ludzi!! - czytamy w komentarzach pod utworem

CZYTAJ DALEJ

Papież rozszerza jurysdykcję patriarchów na Półwyspie Arabskim

2020-08-07 20:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

patriarcha

Półwysep Arabski

Vatican News

Papież Franciszek rozszerzył jurysdykcję Katolickich Patriarchów Wschodnich na Półwyspie Arabskim, który obejmuje wikariaty apostolskie Arabii Północnej i Południowej. Jest to odpowiedź Ojca Świętego na prośbę samych patriarchów uwzględniającą większe duchowe dobro wiernych oraz historyczne prerogatywy ich jurysdykcji na tym terytorium. Ich troska duszpasterska o wiernych obrządków wschodnich ma być realizowana w ścisłej współpracy z wikariuszami apostolskimi.

To nowe postanowienie dotyczy sześciu Kościołów patriarchalnych tradycji wschodniej: koptyjskiego, maronickiego, syryjskiego, melchickiego, chaldejskiego oraz ormiańskiego. Bez uszczerbku dla prerogatyw reprezentantów papieskich, to wikariusze apostolscy są przedstawicielami Kościoła katolickiego wobec władz politycznych swoich krajów. I to do nich patriarchowie wschodni mogą odwoływać się w sprawach tej natury. W kontekście zdecydowanej większości muzułmańskiej w regionie oraz wobec różnorodności tradycji, Kościół poprzez obecny reskrypt pragnie wspierać komunię oraz ochronę i promocję wspólnej wizji działania duszpasterskiego, zrozumienia i współpracy.

Chodzi także o skuteczne zapobieganie mnożeniu się rozmówców wobec przestawicieli władz politycznych. Tutaj głównymi partnerami ze strony Kościoła katolickiego pozostają reprezentanci papiestwa oraz wikariusze apostolscy. W myśl reskryptu Kościoły patriarchalne będą mogły sprawować bezpośrednią opiekę nad wiernymi, którzy od 2003 r. znajdowali się pod opieką łacińskich wikariuszy apostolskich. Jednoczesnie Kościoły łacińskie i wschodnie mogą teraz, w bardziej skoordynowany sposób podejmować posługę na rzecz emigrantów w regionie, aby mogli usłyszeć Ewangelię oraz być otoczeni opieką przez swoich prawowitych pasterzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję