Reklama

Niedziela Wrocławska

Klasztor Księgi Henrykowskiej

Prosimy Ducha Świętego o jedność

Tradycją już jest, że Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy odbywa się w Henrykowie. Tym razem, przy strugach deszczu, Mszę przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej odprawił bp Jacek Kiciński CMF.

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Jacek Kiciński CMF

Biskup Jacek Kiciński CMF

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zanim rozpoczęła się Msza święta poświęcony został sztandar jednej z kopalń bazaltu. Wprowadzając w Liturgię, ks. Krzysztof Hajdun, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy zaznaczył, że pielgrzymka rozpoczęła się już dzień wcześniej, kiedy to wyruszyła piesza pielgrzymka do Henrykowa. Rozpoczęła się o godz. 7:00 Mszą świętą w kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze, a następnie uczestnicy udali się do Borowa i stamtąd pieszo przeszli ponad 30 km do Henrykowa. - Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego też podczas tej Mszy świętej prosimy, aby Duch Święty uświęcał nasze serca, umysły, pracę, rodziny i naszą Ojczyznę - zaznaczył ks. Hajdun, zachęcając do wspólnej modlitwy za ludzi pracy oraz witając wszystkich przybyłych gości oraz poczty sztandarowe.

W homilii bp Jacek Kiciński nawiązał do słów św. Pawła i porównania dążeń ciała i ducha. - Doświadczamy pewnego rozdarcia ze sfer duchowym i cielesnych. Od momentu grzechu rajskiego, gdy człowiek postawił się w miejsce Boga toczy się walka pomiędzy sferą ciała i ducha. Gdy człowiek zapomina o swoim Stwórcy wówczas człowiek zatapia się w doczesności, a wtedy mieć zaczyna górować nad być i w takiej rzeczywistości następuje powolny proces materialistycznego patrzenia na życie, świat i drugiego człowieka. Dlatego człowiek duchowy myśli duchowo a cielesny cieleśnie - zaznaczył bp Jacek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W dalszej części hierarcha podkreślił potrzebę jedności pomiędzy pracownikiem a przełożonym, jedności w rodzinie i relacjach międzyludzkich, ale także biskup zaznaczył potrzebę odkrywania Pana Boga, której owocem będzie podjęcie dialogu i poszukiwanie rozwiązań, które będą nie tylko oświecone umysłem ludzkim, ale także oświecone Bożą pomocą.

Reklama

W nawiązaniu do wydarzeń z Wieczernika, gdzie na Apostołów i obecne tam Maryją i innymi kobietami, bp Kiciński wskazał na potrzebę wezwania Ducha Świętego, bo On prowadzi do jedności i pomaga mówić jednym językiem, gdy jesteśmy poróżnieni.- Jesteśmy tutaj, aby prosić o język serca, który jest językiem miłości i z niego rodzi się wzajemny szacunek, zrozumienie, empatia i wzajemność.

Na zakończenie biskup Jacek zachęcił do modlitwy o jedność - Gdy Duch Święty wypełni nasze serca wówczas zagości w nas miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość,, dobroć, łagodność, wierność, opanowanie - nauczał biskup, zaznaczając, że dziś rozpocznie się II Synod Archidiecezji Wrocławskiej. - Niech ten dzień będzie jednym wołaniem o dar jedności dla naszej Ojczyzny i naszych serc.

2024-05-19 12:44

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od Miłosierdzia do Miłosierdzia

2024-07-22 22:04

Małgorzata Pabis

    Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła w niedziele 21 lipca XXII Wielkopolska Piesza Pielgrzymka „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”.

    Mszy świętej sprawowanej na zakończenie wspólnej wędrówki przewodniczył bp Damian Bryl. Kilkudziesięciu pielgrzymów wyruszyło w drogę 16 lipca z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku patronował im w sposób szczególny św. Piotr, a hasłem pielgrzymki były słowa: „Panie Ty wiesz, że Cię kocham”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Szarbela

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Mat.prasowy

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Przedstawiajmy swe intencje miłosiernemu Bogu za wstawiennictwem świętego Szarbela. Odprawiających ją zachęca się do codziennej Komunii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej

Z radością informujemy, że w dniach 25-30 sierpnia 2024 roku odbędzie się Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana”. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży w wieku 18-25 lat, która pragnie pogłębić swoją wiedzę na temat katolickiej nauki społecznej oraz jej zastosowań w życiu codziennym i działalności społecznej. Zapraszamy do Udziału!

• Inspirujące wykłady i warsztaty prowadzone przez doświadczonych prelegentów i praktyków.
• Interaktywne dyskusje na tematy społeczne, moralne i etyczne.
• Zajęcia integracyjne, które pozwolą na nawiązanie wartościowych relacji i wymianę doświadczeń.
• Modlitwa i medytacja, które pomogą pogłębić wiarę i zrozumienie nauki Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję