Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Kolejny rok kapłańskiej posługi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

d

Arcybiskup senior Władysław Ziółek przewodniczył Mszy św. jubileuszowej kapłanów, którzy 44 lata temu przyjęli święcenia kapłańskie w trzech parafiach archidiecezji łódzkiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

18 maja 1980 r. uroczystości święceń kapłańskich odbyły się jednocześnie w trzech miejscach – par. św. Stanisława Kostki (katedra łódzka), par. św. Antoniego w Łodzi oraz par. Narodzenia NMP w Szczercowie. 44 lata później jubileuszowa Eucharystia odbyła się w parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi.

Reklama

Homilię podczas Mszy św. dziękczynnej wygłosił abp senior Władysław Ziółek, który jest obecny prawie co roku podczas jubileuszu tej grupy kapłanów. Powiedział w niej m.in. aby księża pamiętali, że ludzie oczekują od nich, by byli pośrednikami między nimi a Jezusem i ciągle na nowo odpowiadali na zaproszenie Chrystusa do swojego stołu. - Dziś spotkaliśmy się, jak co roku, by wspólnie dziękować Bogu za łaskę powołania i wszystko to, co poprzez ich posługę, stało się bogactwem naszego łódzkiego Kościoła. Dziękujemy uczestnikom tej liturgii, bo trudno wyobrazić sobie, żeby kapłani przeżywali swój jubileusz tylko w zamkniętej kaplicy, bez udziału wiernych. Wszyscy tworzymy jeden Chrystusowy Kościół. Kapłan z ludu wzięty, dla ludu jest postawiony. Wszyscy razem się spotykamy, bo tworzymy jeden Chrystusowy Kościół – mówił ab senior Władysław Ziółek do kapłanów, którzy 44 lata temu przyjęli święcenia kapłańskie.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy obecni kapłani otrzymali czerwone róże, zaś proboszcz ks. Grzegorz Klimkiewicz odczytał fraszkę ułożoną przez siebie z racji jubileuszu.


2024-05-27 16:00

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bełchatów: Prorok domagający się życia w prawdzie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą błogosławionego kapelana solidarności oraz modlitwą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody ku czci patrona bełchatowskiej parafii - błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczystej liturgii w parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i bł. Jerzego Popiełuszki przewodniczył ks. bp Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

2024-07-23 10:01

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

Profeto

Dr Michał Skwarzyński, który jest jednym z obrońców księdza Olszewskiego, w rozmowie z telewizją wPolsce ujawnił kolejne informacje na temat swojego klienta. Okazuje się, że niektóre szykany ze strony Prokuratury Krajowej jeszcze się nie zakończyły. Adwokat przekazał też, że w najbliższym czasie do instytucji europejskich trafią jego skargi ws. tortur, które stosowano wobec duchownego - czytamy na portalu wpolityce.pl.

Musimy zaprzeczyć informacjom przekazanym przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ksiądz Olszewski nie otrzymywał na stacji benzynowej żadnej kawy, ani „przekąsek”, o których była mowa w komunikacie (w relacji duchownego znalazł się fragment o stacji paliowej znanego koncernu, gdzie zatrzymali się funkcjonariusze ABW, po zatrzymaniu go - red.). Mam więc apel do szefa ABW, proszę pokazać rachunki za zakup tych produktów mojemu klientowi - mówił mec. Skwarzyński w rozmowie z telewizją wPolsce.

CZYTAJ DALEJ

Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej

Z radością informujemy, że w dniach 25-30 sierpnia 2024 roku odbędzie się Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana”. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży w wieku 18-25 lat, która pragnie pogłębić swoją wiedzę na temat katolickiej nauki społecznej oraz jej zastosowań w życiu codziennym i działalności społecznej. Zapraszamy do Udziału!

• Inspirujące wykłady i warsztaty prowadzone przez doświadczonych prelegentów i praktyków.
• Interaktywne dyskusje na tematy społeczne, moralne i etyczne.
• Zajęcia integracyjne, które pozwolą na nawiązanie wartościowych relacji i wymianę doświadczeń.
• Modlitwa i medytacja, które pomogą pogłębić wiarę i zrozumienie nauki Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję