Reklama

Kościół

W Warszawie obradowała Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań

Utworzenie kursu teologii powołań na Wydziale Teologicznym UKSW, tematyka zbliżających sie kongregacji powołań oraz Spotkanie Młodych Lednica 2000 - znalazły się wśród głównych tematów spotkania Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, która 29 maja br. obradowała w Warszawie pod przewodnictwem delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań bp. Andrzeja Przybylskiego.

[ TEMATY ]

episkopat Polski

episkopat.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas spotkania podjęto aktualne tematy duszpasterstwa powołań. Jednym z nich było utworzenie kursu teologii powołań na Wydziale Teologicznym UKSW. W najbliższym czasie odbędzie się rekrutacja oraz przedstawienie tematyki wykładowej. W ramach zajęć będą miały miejsce wykłady oraz zajęcia warsztatowe.

Opracowano również tematykę zbliżających sie kongregacji powołań. 19 października br. odbędzie się kongregacja na Jasnej Górze, a jej tematem będzie powołanie w katechezie. Natomiast od 28 lutego do 2 marca 2025 roku będzie miała miejsce kongregacja zimowa w Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Jej tematem będą ruchy i stowarzyszenia w służbie powołań.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy spotkania podjęli także tematy odnośnie do spotkań objętych akcją powołań. Jednym z nich jest Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca.

W czasie obrad wysunięto wniosek o utworzenie w każdej diecezji duszpasterstwa powołań, które pozostawałoby w bezpośrednim kontakcie z Krajową Radą Duszpasterstwa Powołań, oraz objęcia troską duszpasterską osób wyrażających chęć rozeznania swojej drogi życiowej. Omówiono również potrzebę materiałów powołaniowych oraz ogólnopolską inicjatywę modlitwy o powołania.

2024-05-29 20:08

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Episkopat ustala kary za przestępstwa wobec prawa kanonicznego

Nawet 72 tys. zł grzywny będzie mógł nałożyć kościelny sąd na duchownego, który popełni przestępstwo przewidziane przez prawo kanoniczne. KEP zajmie się projektem na najbliższym posiedzeniu - czytamy we wtorkowym wydaniu 'Rzeczpospolitej".

"Znowelizowany przez papieża Franciszka kodeks prawa kanonicznego, który obowiązuje w Kościele od grudnia 2021 r., przywrócił do kościelnego prawa kary finansowe. Ksiądz, ale także pełniąca w Kościele jakiś urząd osoba świecka, mogą zostać ukarani grzywną za przestępstwa, których dopuściliby się w czasie pełnienia swoich zadań. Mogą zostać także pozbawieni całości lub części wynagrodzenia kościelnego" - przypomina we wtorek "Rz".

CZYTAJ DALEJ

Festiwal Życia: Bp Piotr Przyborek w błocie!

2024-07-12 11:34

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Bp Piotr Przyborek

Grzegorz Szpak/Mat.prasowy/Festiwal Życia

Przyjechał odprawić Mszę na katolickim Festiwalu Życia w Kokotku. Lecz zanim przywdział liturgiczne szaty, wydarzyło się coś, czego najstarsi hierarchowie nie pamiętają…

Ci młodzi katolicy nie obrzucają biskupów błotem, oni z biskupem do błota… wskakują! Takie sceny wydarzyły się w czwartek podczas Festiwalu Życia. Największy chrześcijański festiwal dla młodzieży w Polsce przez cały tydzień odbywa się w Kokotku na Śląsku, gromadząc ponad 1500 osób z całej Polski i całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba modlitwy o odwagę w podejmowaniu decyzji

2024-07-13 12:02

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Jacek Kiciński CMF

Biskup Jacek Kiciński CMF

Wierni zaangażowani w modlitwę w Margaretkach i Dwunastkach pielgrzymują do Milicza, gdzie słowo Boże podczas Mszy świętej wygłosił bp Jacek Kiciński CMF, który zachęcał do modlitwy o odwagę w podejmowaniu decyzji, a także zachęcał do modlitwy za powołanych i o wierne i święte powołania do życia kapłańskiego zakonnego i misyjnego.

Na początku homilii bp Jacek mówił o potrzebie modlitwy oraz podziękował za modlitwę w jego intencji. - Dzisiaj jako kapłani i powołani dziękujemy za waszą modlitwę. Jest ona siła naszego życia i powołania. Po święceniach biskupich otrzymałem 23 margaretki w tym 2 kapłańskie. Dzisiaj jest ich ponad 30 i tak myślę że w niej jest siła. To ona sprawia że mamy siłę i odwagę głosić dobrą nowinę we współczesnym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję