Reklama

Polska

Z Radomia wyruszyła pielgrzymka trzeźwościowa do Niepokalanowa

Ponad 100 osób wyruszyło dzisiaj z Radomia do Niepokalanowa w 25. Pieszej Pielgrzymce Trzeźwościowej. Wymarsz na pątniczy szlak poprzedziła Msza św. w radomskiej katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Pątników żegnali biskupi: Henryk Tomasik i Adam Odzimek, inicjator pielgrzymki.

[ TEMATY ]

trzeźwość

pielgrzymka

Bożena Sztajner/Niedziela

Bp Tomasik powiedział, że jest to pielgrzymka, która koncentruje się wokół modlitwy błagalnej o dar trzeźwości. Jest też wyznaniem wiary w potęgę Boga miłosiernego, który chce uratować każdego człowieka - mówił biskup radomski. Z kolei bp Odzimek przypomniał, że pielgrzymka liczy już 25 lat. - Cieszę się, że przychodzą ludzie i mówią, że budują trzeźwość w swoich domach i to jest właśnie wspaniałe w tym dziele - powiedział bp Odzimek.

W pielgrzymce uczestniczą osoby dorosłe i młodzież, przedstawiciele środowisk trzeźwościowych (klubów abstynenckich, wspólnot AA, Al-Anon, Alateen), osoby, którym zależy na promowaniu życia wolnego od uzależnień.

Reklama

Dyrektor ks. Konrad Wójcik zwrócił uwagę, że pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. - Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych i naszych rodzin. Niesiemy też w sercach trudne sprawy, naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień - mówił kapłan.

Ks. Wójcik podkreślił też, że pielgrzymka jest czasem dawania radosnego świadectwa wiary. - Pomimo ciężarów wędrówki nie brakuje nam entuzjazmu i radości. Wieczory pielgrzymkowe to dobry czas na zabawę i integrację Nawiązane w czasie pielgrzymki przyjacielskie więzi okazują się potem wielkim wsparciem po pielgrzymce, pomagają nam zmagać się z codziennymi problemami - powiedział opiekun pątników.

Jak co roku, konferencje z zakresu profilaktyki uzależnień, wygłosi ks. Marek Dziewiecki. Ponadto osoby borykające się z problemem uzależnień w swojej rodzinie, mogą w czasie pielgrzymki uzyskać fachową pomoc i wsparcie.

Reklama

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest temat zaproponowany przez Zespół Apostolstwa Trzeźwości KEP: "Kochająca matka zawsze trzeźwa". Pątnicy mają do pokonania 130 kilometrów. - Mam dużo intencji, bowiem coraz więcej jest problemów, z którymi trzeba sobie radzić z pomocą Bożą - powiedziała jedna z uczestniczek pielgrzymki. Wśród pielgrzymów jest wielu młodych ludzi. - Idę w intencji trzeźwości narodu. Są osoby, które nadużywają alkoholu. Widać to szczególnie po pijanych kierowcach, których codziennie zatrzymuje policja - dodała inna z pątniczek.

Do Niepokalanowa pielgrzymi dotrą 30 czerwca. Przez pięć dni wierni uczestniczą w codziennej Mszy św. i nabożeństwach wieczornych, słuchają konferencji i dzielą się świadectwem życia.

2014-06-25 17:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Jasną Górę po raz 200.!

Czas pielgrzymki to czas obumierania dla siebie. Nie liczy się ani wczesna godzina wstawania, nie liczy się pogoda ani trud, nie liczy się zmęczenie. Liczy się to, co człowiek ma w sercu i po co idzie na Jasną Górę” – powiedział bp Marek Marczak na rozpoczęcie 200. Pieszej Pielgrzymki Tomaszowskiej na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne wśród księży diecezji bydgoskiej

2021-06-17 12:24

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Karol Porwich/Niedziela

Lista zmian personalnych dokonanych przez administratora apostolskiego biskupa Wiesława Śmigla wśród księży diecezji bydgoskiej.

KSIĘŻA NEOPREZBITERZY:

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo rodziny rusza z kampanią promującą zaangażowane ojcostwo

2021-06-20 12:50

[ TEMATY ]

rodzina

ojcostwo

Adobe Stock

O roli ojca w przestrzeni publicznej nie mówi się tak dużo i często jak o macierzyństwie, ale nie mam żadnych wątpliwości, że tata jest dla każdego dziecka osobą równie ważną, co mama - podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg, inaugurując kampanię promującą zaangażowane ojcostwo.

Akcja promocyjna opierająca się na trzech spotach wyświetlanych w mediach społecznościowych będzie przekonywać młodych ludzi, że bycie ojcem i aktywna obecność w życiu dziecka to prawdziwa przygoda życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję