Reklama

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Głogowskiego

Zjednoczeni w Duchu

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2000

28 października do kościoła pw. św. Mikołaja w Głogowie w pielgrzymce przybyły wspólnoty oazowe z głogowskich parafii: pw. św. Maksymiliana, pw. św. Klemensa, pw. Miłosierdzia Bożego, pw. NMP Królowej Polski oraz pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie, pw. św. Stanisława i św. Jadwigi Królowej we Wschowie i pw. św. Michała Archanioła z Łagoszowa.

Modlitwą uwielbienia w kościele jubileuszowym rozpoczął się Dzień Wspólnoty. Licznie przybyłych oazowiczów przywitał moderator rejonowy ks. Leszek Okpisz. Następnie w różnych formach - piosenką, wierszem, scenką biblijną grupy złożyły meldunki ze swojej oazowej pracy.

Rodzinna atmosfera i wspólny śpiew pomogły w zawiązaniu wspólnoty. Nie zabrakło różańcowej modlitwy, w której oazowicze polecili tegoroczną służbę Niepokalanej Matce Kościoła - patronce Ruchu Światło-Życie oraz prośbę o rychłą beatyfikacje założyciela Ruchu - Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W tym czasie można było skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. jubileuszowa, koncelebrowana przez księży moderatorów, której oprawę liturgiczną i śpiew przygotowała młodzież oazowa.

Po Eucharystii ok. 230 uczestników Dnia Wspólnoty udało się na Agapę - radosne spotkanie przy stole. Podniosłą chwilą było dzielenie się chlebem, który wspólnoty przyniosły w darach ofiarnych do ołtarza, była to okazja, aby wyrazić swoją życzliwość siostrom i braciom. Spotkaniu przy owocach, ciastku i herbacie towarzyszyły wspomnienia z wakacji, ciekawe dyskusje i rozmowy.

Księża moderatorzy i animatorzy ustalili, że miejscem kolejnego Dnia Wspólnoty, który rozpocznie się 9 grudnia o godz. 10.00, będzie parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Animatorem rejonowym została wybrana Marta Niwczyk z Głogowa.

Słowami wdzięczności, kapłańskim błogosławieństwem i pieśnią Zjednoczeni w Duchu - zakończono głogowski rejonowy Dzień Wspólnoty.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

[ TEMATY ]

adwent

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem

– Trzeba uwierzyć w osobiste spotkanie z Chrystusem – powiedział abp Wacław Depo. W I niedzielę Adwentu metropolita częstochowski przewodniczył w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania 18 osobom.

W homilii przypomniał, że rozpoczynający się rok duszpasterski w Kościele w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zaznaczył, że zadaniem na ten czas jest na nowo uwierzyć w Kościół jako wspólnotę zjednoczenia ludzi z Bogiem i zjednoczenia ludzi ze sobą oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, „w jaki sposób mamy sobie pomóc, żeby wejść w głęboką osobistą więź z Chrystusem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję