Reklama

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Głogowskiego

Zjednoczeni w Duchu

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2000

28 października do kościoła pw. św. Mikołaja w Głogowie w pielgrzymce przybyły wspólnoty oazowe z głogowskich parafii: pw. św. Maksymiliana, pw. św. Klemensa, pw. Miłosierdzia Bożego, pw. NMP Królowej Polski oraz pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie, pw. św. Stanisława i św. Jadwigi Królowej we Wschowie i pw. św. Michała Archanioła z Łagoszowa.

Modlitwą uwielbienia w kościele jubileuszowym rozpoczął się Dzień Wspólnoty. Licznie przybyłych oazowiczów przywitał moderator rejonowy ks. Leszek Okpisz. Następnie w różnych formach - piosenką, wierszem, scenką biblijną grupy złożyły meldunki ze swojej oazowej pracy.

Rodzinna atmosfera i wspólny śpiew pomogły w zawiązaniu wspólnoty. Nie zabrakło różańcowej modlitwy, w której oazowicze polecili tegoroczną służbę Niepokalanej Matce Kościoła - patronce Ruchu Światło-Życie oraz prośbę o rychłą beatyfikacje założyciela Ruchu - Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W tym czasie można było skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. jubileuszowa, koncelebrowana przez księży moderatorów, której oprawę liturgiczną i śpiew przygotowała młodzież oazowa.

Po Eucharystii ok. 230 uczestników Dnia Wspólnoty udało się na Agapę - radosne spotkanie przy stole. Podniosłą chwilą było dzielenie się chlebem, który wspólnoty przyniosły w darach ofiarnych do ołtarza, była to okazja, aby wyrazić swoją życzliwość siostrom i braciom. Spotkaniu przy owocach, ciastku i herbacie towarzyszyły wspomnienia z wakacji, ciekawe dyskusje i rozmowy.

Księża moderatorzy i animatorzy ustalili, że miejscem kolejnego Dnia Wspólnoty, który rozpocznie się 9 grudnia o godz. 10.00, będzie parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Animatorem rejonowym została wybrana Marta Niwczyk z Głogowa.

Słowami wdzięczności, kapłańskim błogosławieństwem i pieśnią Zjednoczeni w Duchu - zakończono głogowski rejonowy Dzień Wspólnoty.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zapewnił o modlitwie za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz wojny na Ukrainie

2023-02-08 11:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w poniedziałek południowo-wschodnią Turcję i północno-zachodnią Syrię. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 8,7 tys. osób.

„Moje myśli kierują się w tej chwili ku mieszkańcom Turcji i Syrii, poważnie zniszczonych trzęsieniem ziemi, które spowodowały tysiące ofiar śmiertelnych i rannych. Poruszony modlę się za nich i wyrażam moją bliskość tym narodom, rodzinom ofiar i wszystkim, którzy cierpią z powodu tej niszczącej katastrofy. Dziękuję tym, którzy angażują się w niesienie pomocy. Zachęcam wszystkich do okazania solidarności z tymi obszarami, częściowo już udręczonymi długą wojną. Módlmy się wspólnie, aby ci nasi bracia i siostry mogli iść naprzód w obliczu tej tragedii i prośmy Matkę Bożą, aby ich chroniła. „Zdrowaś Maryjo…” – powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bizzeti: sytuacja w Turcji jest tragiczna; pomagamy, jak możemy

2023-02-08 15:28

[ TEMATY ]

Turcja

Karol Porwich/Niedziela

„Jak zawsze w takich sytuacjach, ma się poczucie zagubienia. Ale (…) ludzie trwają na modlitwie, więc ostatecznie wiara stanowi wielką pomoc” – zauważył wikariusz apostolski Anatolii. Bp Paolo Bizzeti w momencie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii znajdował się we Włoszech, jednak od razu zaczął pracować na rzecz organizowania pomocy dla ofiar tragedii. Według oficjalnych danych w wyniku katastrofy zginęło w sumie ponad 11 tys. osób.

Hierarcha opisał Radiu Watykańskiemu obecną sytuację w południowej Turcji, gdzie m.in. zawaliła się rzymskokatolicka katedra. Jako odpowiedzialny za miejscową Caritas zwrócił również uwagę na solidarność, którą tamtejsza ludność sobie okazuje, oraz na trudności w dostarczaniu pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Nocne patrole pomagają osobom w kryzysie bezdomności przetrwać zimę

2023-02-09 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

Zima to wyjątkowo trudny czas dla osób będących w kryzysie bezdomności, ale także czas wytężonej pracy i współpracy fundacji, stowarzyszeń jak i osób prywatnych zajmujących się pomocą potrzebującym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję