Reklama

Serwis Duszpasterstwa Młodych

Ogólnopolskie spotkanie studentów.

18 listopada br. w kościele św. Anny w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli duszpasterstw akademickich z całej Polski. Na spotkaniu studenci zajęli się przygotowaniem przyszłorocznej pielgrzymki na Jasną Górę i Forum Młodzieży Akademickiej. Młodzi postanowili tematem swoich rozważań uczynić słowa Jana Pawła II z XV Światowego Dnia Młodzieży: "Jesteście stróżami poranka o świcie Trzeciego Tysiąclecia" . Pielgrzymka Akademicka odbędzie się jak zawsze w pierwszą sobotę maja roku 2001.

Dekanalni duszpasterze młodych.

W archidiecezji częstochowskiej trwa procedura powołania dekanalnych duszpasterzy młodych. Ich zadaniem ma być koordynacja duszpasterstwa młodych na poziomie dekanatu. Chodzi głównie o to, aby zaktywizować młodzież z małych, zaniedbanych parafii i pomóc im w dotarciu na spotkania o szerszym charakterze, gdzie wymieniane będą doświadczenia o tym, co mogą młodzi robić w parafii. W programie pracy dla młodzieży w dekanacie przewidziano dwa dekanalne spotkania młodych w ciągu roku.

Krew od św. Mikołaja.

5 grudnia przed budynkiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej od godz. 9.00 do 20.00 w specjalnym ambulansie studenci będą mogli oddać krew. Jest to akcja związana ze wspomnieniem św. Mikołaja. Studenci w ten sposób pragną ofiarować krew chorym dzieciom. Również tabliczki czekolady, które otrzymuje się za oddanie krwi, pragną przekazać na paczki mikołajkowe dla dzieci. Inicjatorem akcji jest Studencki Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Katolickim Związku Akademickim "Emaus".

Jesień Studentów ´2000.

W tegoroczną Jesień Studentów aktywnie włączyli się studenci działający w Katolickim Związku Akademickim "Emaus". W czwartek 22 listopada zorganizowali jesienny wieczorek poetycki, na którym prezentowano własną twórczość młodych. 24 listopada br. w Klubie Studenckim Politechnik odbył się koncert Antoniny Krzysztoń i zespołu "Manitou".

Reklama

Młodzi w Zarządzie Rady Ruchów i Stowarzyszeń.

Podczas IV Forum Rady Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej został powołany nowy Zarząd Rady. W jego skład, podobnie jak w poprzednim, wszedł przedstawiciel ruchów młodzieżowych. Tym razem do Zarządu została wybrana Agnieszka Blachnik, reprezentująca Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Msza św. w akademiku.

20 listopada br. w holu IX piętra Domu Studenckiego "Herkules" przy ul. Sowińskiego w Częstochowie została odprawiona Msza św. w intencji zmarłego tragicznie Pawła, studenta III roku budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Nad ranem 16 listopada wypadł on z balkonu na IX piętrze. Za spokój jego duszy modlili się studenci, mieszkańcy akademika. W homilii duszpasterz akademicki wezwał młodych do życia według drogowskazów Ewangelii, gdyż inne drogi zawsze prowadzą do zagubienia i ludzkich dramatów.

Lista przebojów w Radiu Fiat i w internecie.

W każdy piątek w młodzieżowych programach radiowych w Radiu Fiat ( od. godz. 21.30 do 23.30), przeprowadzane są notowania Listy Przebojów Muzyki Chrześcijańskiej. Swoje głosy na poszczególne utwory można zgłaszać drogą telefoniczną podczas trwania audycji. Coraz więcej osób swoje głosy przesyła za pośrednictwem internetu. Adres strony, na której znajdują się uaktualnione notowania Listy: http://www.emaus.cz.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

BBC: zakonnica z Watykanu na liście najbardziej wpływowych kobiet 2022 roku

2022-12-09 17:08

[ TEMATY ]

Watykan

zakonnica

BBC

en.wikipedia.org

Podsekretarz Synodu Biskupów s. Nathalie Becquart znalazła się na liście stu najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2022 roku. Światowy ranking przygotowała po raz dziesiąty BBC.

O siostrze Nathalie Becquart napisano, że jest pierwszą w historii kobietą zajmującą stanowisko podsekretarza Synodu Biskupów. Tym samym stała się jednym z głównych doradców papieża w ważnych dla Kościoła katolickiego sprawach i jedyną kobietą mogącą brać udział w głosowaniach na Synodzie. Przypomniano, że wcześniej ta zakonnica ksaweriańska była pierwszą kobietą-dyrektorem Krajowej Służby Ewangelizacji Młodzieży i Powołań we Francji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję