Reklama

W wolnej chwili

Konkurs poezji Jana Pawła II rozstrzygnięty

W Zespole Szkół Technicznych 11 czerwca 2024 r. odbyło się podsumowanie VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II, patrona naszej szkoły.

[ TEMATY ]

św.Jan Paweł II

konkurs poezji

archiwum szkoły

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do tej pory zorganizowaliśmy dwie edycje powiatowe konkursu i siedem wojewódzkich.  Honorowymi patronami uroczystości byli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska, Śląski Kurator Oświaty Pani Aleksandra Dyla, Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo i Przeor Jasnej Góry ojciec Samuel Pacholski.  Medialnie wsparli nas: Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Radio „Jasna Góra”. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Pani Agnieszka Grudzińska, nauczyciel –  konsultant w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Pani dr Beata Łukarska – wykładowczyni Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie i Pani Jolanta Marszałek – redaktorka Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W tym roku na zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych  do udziału w konkursie zgłosiło się 120 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy nie szczędzili trudu i pracy w przygotowanie recytacji niełatwej poezji naszego Papieża.

W gali podsumowującej konkurs wzięli udział przedstawiciele patronów honorowych uroczystości, władz miasta, instytucji kultury, lokalne media, laureaci wraz z rodzicami, dyrektorzy i nauczyciele szkół województwa śląskiego. Na początku uroczystości wszystkich serdecznie przywitała pani dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Patrycja Rozpondek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podsumowanie naszego konkursu wpisało się w tym roku w obchody trwających właśnie XVI Częstochowskich Dni Rodziny, dlatego motywem przewodnim montażu słowno – muzycznego było hasło: św. Jan Paweł II, wielki Polak, papież, patron rodziny. Warto wspomnieć, że patron naszej szkoły i jednocześnie patron konkursu recytatorskiego Jan Paweł II to także patron rodziny. Podczas swoich licznych wystąpień często mówił  o rodzinie. Za jej filary uważał wzajemny szacunek, miłość i zaufanie. To ponadczasowe wartości, które warto stale pielęgnować, by być po prostu dobrym człowiekiem. Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy mogli skosztować kremówek, które specjalnie „przyjechały” z Wadowic.

Reklama

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział. Gratulujemy zwycięzcom  i wyróżnionym.

Lista nagrodzonych:
KATEGORIA  I  
Miejsce pierwsze: Jakub Wąsiński ze Szkoły Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki  w Częstochowie 
Miejsce drugie: Kacper Sobota ze Szkoły Podstawowej im. kapitana Leonida Teligi w Poraju
Miejsce trzecie : Inez Sladek ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach
 KATEGORIA  II
Miejsce pierwsze: Blanka Szypniewska ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie
Miejsce drugie: Franciszek Zbrojkiewicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. gen. Józefa Bema w Kamyku
Miejsce trzecie: Aleksandra Lesińska ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie
KATEGORIA  III
Miejsce pierwsze: Maja Michalak z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie
Miejsce drugie: Patrycja Olak z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Częstochowie 
Miejsce trzecie: Mateusz Frymus z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

WYRÓŻNIENIA
Wyróżnienie – kategoria I
1. Hanna Pokraczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Czeladzi 2. Igor Grela ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie 3. Milena Bąk ze Szkoły Podstawowej im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach 4. Martyna Misztal ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie 5. Gabriela Markowska ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Wyróżnienie – kategoria II
6. Zuzanna Zawisza ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku 7. Wojciech Korczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie
Wyróżnienie – kategoria III
8. Jan Wasiak z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie 9. Maciej Miciński Kasperkiewicz z Zespołu Szkół im. generała Władysława Andersa w Częstochowie

2024-06-13 12:58

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: Donald Trump postrzelony przez zamachowca podczas wiecu w Pensylwanii

2024-07-14 07:14

[ TEMATY ]

Donald Trump

PAP/EPA/DAVID MAXWELL

Były prezydent USA Donald Trump został w sobotę postrzelony w ucho podczas wiecu wyborczego w Butler w stanie Pensylwania. Zginęły dwie osoby, w tym zamachowiec, a dwie kolejne zostały poważnie ranne. Stan kandydata Republikanów jest dobry.

Do próby zabójstwa byłego prezydenta doszło kilka minut po rozpoczęciu przemówienia w Butler, ok. 50 km od Pittsburgha. Chwilę po tym, jak dało się usłyszeć dwa strzały, były prezydent upadł na ziemię, trzymając się za ucho, po czym został przykryty przez chroniących go agentów Secret Service.

CZYTAJ DALEJ

Mesajah ogłasza nawrócenie: Gdyby nie najwyższy Pan i Uzdrowiciel, nie byłoby mnie tutaj

2024-07-14 14:32

[ TEMATY ]

świadectwo

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Kiedyś gardził księżmi, teraz pomodlił się ze sceny z jednym z nich. Mesajah niespodziewanie ogłosił nawrócenie.

Rekordowa, niemal o połowę wyższa niż w rok temu frekwencja, biskup biegnący z młodzieżą w błocie czy pierwszy katolicki stand-up w wykonaniu księdza – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku zapadnie w pamięć z powodu wielu wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim pozostawi tysiące młodych ludzi z ważnymi przemyśleniami na cały kolejny rok.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa współczesnych obrazów Zwiastowania zawitała do Częstochowy

2024-07-15 14:23

[ TEMATY ]

Częstochowa

wystawa

Zwiastowanie

Karol Porwich/Niedziela

„Jesteśmy tu, gdzie powinniśmy i chcemy być ze sztuką sakralną. Bez dobrego malarstwa i literatury staniemy się niemi, a być może ślepi i nie będziemy potrafili opowiedzieć tego, co zaczęło się w Nazarecie. A takie jest nasze zadanie!” – podkreślił dr Dariusz Karłowicz otwierając 14 lipca w Częstochowie wystawę współczesnych obrazów pt. „Zwiastowanie”. Do 8 września można ją oglądać w krużgankach kościoła św. Zygmunta, na krańcu alei NMP, którą piesi pielgrzymi zmierzają na Jasną Górę.

Wernisaż poprzedziła msza św. sprawowana pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Wyraził on nadzieję, że odwiedzający wystawę „w spotkaniach z pięknem dzieł współczesnych autorów” przeżyją „osobiste zadziwienie przedstawieniem sceny Zwiastowania zapisanej w pierwszym rozdziale Ewangelii wg. św. Łukasza”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję