Reklama

Niedziela Wrocławska

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu

Turniej LSO w Brzegu [Wyniki]

Za nami turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Brzegu. Przyjechały drużyny ministranckiej z różnych stron Archidiecezji Wrocławskiej, a także jedna z Wałbrzycha [diecezja świdnicka]. Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

ks. Łukasz Romańczuk

Drużyna z Trzebnicy

Drużyna z Trzebnicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wśród ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, w kategorii lektorów młodszych najlepsi okazal się chłopcy z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a wśród najstarszych zwyciężyła drużyna parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie.

Przyznano także nagrody indywidualne: Wśród lektorów młodszych wyróżnienia otrzymali chłopcy z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach. Najlepszym strzelcem został Mikołaj Wrzos, a statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Mikołaj Nykiel. Ciekawostką jest to, że bramkarz ten zapisał na swoim koncie jedną bramkę strzeloną i to z przewrotki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wśród lektorów starszych nagrody zebrali zawodnicy zwycięskiej drużyny ze Strzelina. Najlepszym strzelcem został Rafał Skrzypczak, a bramkarzem Mateusz Rydzek.

W kategorii ministrantów był zacięty bój do samego końca. W przypadku bramkarza nagrodę otrzymał Stanisław Skibicki z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach. Z kolei najlepszych strzelców było dwóch: Mateusz Schodowski z parafii św. Aniołów Stróżów z Wałbrzycha i Jan Jaworski z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach. Aby wyłonić najlepszego z tej dwójki zarządzono serię 3 rzutów karnych. W tej rywalizacji lepszy okazał się ministrant z Wałbrzycha i to jemu przypadła pamiątkowa statuetka dla króla strzelców.

Ministranci:

1.LSO z parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu [diecezja świdnicka]
2. LSO z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach
3. LSO z parafii św. Marcina w Marcinkowicach
4. LSO z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu

[startowało 10 drużyn]

Lektorzy młodsi:

1. LSO z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy [Drużyna nr 2]
2. LSO z parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu - Krzykach
3. LSO z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu
4. LSO z Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy [Drużyna nr 1]
5. LSO z parafii św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu - Kozanowie

Reklama

Lektorzy starsi:

1. LSO z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie
2.LSO z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie
3. LSO z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu

2024-06-15 18:17

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewa Zajączkowska-Hernik do Ursuli von der Leyen: Ręce precz od Polski!

2024-07-18 22:44

[ TEMATY ]

Unia Europejska

PAP/EPA/RONALD WITTEK

Jak pani nie wstyd promować pakt migracyjny, który prowadzi do tego, że miliony kobiet i dzieci czują się zagrożonych na ulicach swoich własnych miast. Odpowiada pani za każdy gwałt, za każdą napaść, za każdą tragedię spowodowaną napływem nielegalnych migrantów, bo to pani tych ludzi zaprasza na teren Europy. Za to, co pani robi, powinna pani trafić do więzienia, a nie do Komisji Europejskiej. Pani obecność na stanowisku szefowej Komisji Europejskiej to dalszy upadek Unii Europejskiej – mówiła dziś europoseł Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji do Ursuli von der Leyen.

Głosowanie nad kandydaturą Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej poprzedziła dziś debata europosłów. Głos zabrała m.in. Ewa Zajączkowska-Hernik, europoseł z Konfederacji.

CZYTAJ DALEJ

Kaznodzieja i opiekun ubogich

Niedziela Ogólnopolska 29/2023, str. 18

[ TEMATY ]

Św. Szymon z Lipnicy

pl.wikipedia.org

Św. Szymon z Lipnicy

Św. Szymon z Lipnicy

Ten święty bernardyn był wiernym synem duchowym św. Franciszka z Asyżu.

W 1457 r. wstąpił do bernardynów, których 4 lata wcześniej św. Jan Kapistran sprowadził do Polski i założył ich pierwszy klasztor w Krakowie. Szymon złożył śluby zakonne w 1458 r. W Krakowie odbywał swoje studia teologiczne i po 1460 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Piastował ważne funkcje w zakonie. Został wybrany gwardianem konwentu w Tarnowie, pełnił także urząd kaznodziei w Krakowie. Został również wybrany, aby jako delegat prowincji polskiej uczestniczyć w uroczystościach przeniesienia relikwii św. Bernardyna do nowego kościoła ku jego czci w Akwilei (1472). W 1474 r. został dyskretem, czyli delegatem na kapitułę generalną w Pawii. Bardzo ważnym dla niego duchowym wydarzeniem była pielgrzymka do Ziemi Świętej (1478/1479). Zmarł, posługując chorym podczas zarazy w Krakowie 18 lipca 1482 r. Podczas jego kanonizacji 3 czerwca 2007 r. Benedykt XVI ukazał go jako „wzór chrześcijanina, który – zainspirowany duchem Ewangelii – gotów jest oddać życie za braci”. Nazwał go „świadkiem Chrystusa o duchowości św. Franciszka z Asyżu”. „Przepełniony był miłosierną miłością, którą czerpał z Eucharystii, nie ociągał się z niesieniem pomocy chorym dotkniętym zarazą, która i jego doprowadziła do śmierci” – powiedział Benedykt XVI.

CZYTAJ DALEJ

USA: odnowa Kościoła przez Eucharystię

2024-07-18 18:40

[ TEMATY ]

USA

Eucharystia

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Stanach Zjednoczonych przeżywa proces głębokiej duchowej odnowy opartej na Eucharystii. Centralnym punktem tego procesu jest rozpoczęty wczoraj Krajowy Kongres Eucharystyczny. „Spodziewamy się cudów, ponieważ kiedy ludzie gromadzą się w imię Jezusa, On objawia się z wielką mocą” - powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący komitetu organizacyjnego. Oczekujemy głębokich nawróceń, uzdrowień i przede wszystkim prawdziwego wzrostu ducha misyjnego - dodał bp Andrew Cozzens.

Podkreślił, że odnowa Kościoła oparta na Eucharystii zdaje egzamin. Episkopat zainicjował ten proces przed dwoma laty, najpierw na szczeblu diecezjalnym, a potem przez cały ubiegły rok w parafiach, małych grupach. Była to ewangelizacja ludzi, którzy choć są katolikami nie zawsze zdają sobie sprawę, czym jest Eucharystia - mówi bp Cozzens. Pierwszym owocem tych starań jest trwający do niedzieli w Indianapolis kongres. Ponad 50 tys. wiernych codziennie uczestniczy tam we Mszy, adoracjach i katechezach. Wcześniej od 17 maja z czterech stron Stanów Zjednoczonych zmierzała do Indianapolis pielgrzymka z Najświętszym Sakramentem. Przebyto w sumie ponad 10 tys. km. Na różnych etapach uczestniczyło w niej 100 tys. wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję