Reklama

Niedziela Lubelska

Wąwolnica. II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej

2024-06-16 08:18

Paweł Wysoki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W pierwszą wakacyjną niedzielę, 23 czerwca, w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej.

Zainteresowanie diecezjalnym świętem rodzin, zorganizowanym w ubiegłym roku przez małżeństwa związane z ruchami katolickimi, przekroczyło oczekiwania pomysłodawców. Pierwsze spotkanie w sanktuarium w Wąwolnicy zgromadziło setki rodzin na modlitwie i integracji. - W naszej archidiecezji jest wiele wydarzeń dedykowanych małżeństwom i rodzinom, ale nie było dotąd spotkania, które skupiałoby rodziny z różnych parafii i wspólnot. Takim wydarzeniem stał się Dzień Rodzin, gromadzący wszystkich, którzy pragną razem modlić się i świętować, dziękować Bogu za niezwykły i piękny dar życia rodzinnego - mówi Mateusz Miernik. Jak wylicza, w gronie organizatorów są osoby związane m.in. z duszpasterstwem rodzin, Wspólnotą Rodzin Guadalupiańskich, ruchem Spotkań Małżeńskich, Drogą Neokatechumenalną, Stowarzyszeniem Najświętszej Rodziny, Wojownikami Maryi, Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo czy Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus. - Rodzina, jak nauczał św. Jan Paweł II, jest tą podstawową wspólnotą, w której rodzi się człowiek; jest wspólnotą miłości, a jednocześnie komórką delikatną i kruchą, którą trzeba chronić i otaczać opieką. W tę troskę wpisuje się Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej - podkreśla M. Miernik. Jak zapowiada, czerwcowe spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca!”, a na program złoży się m.in. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, konferencje i świadectwa małżeństw, koncert oraz animacje dla dzieci. Zapraszamy!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium. Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec. Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu! Z modlitwą i błogosławieństwem.

Reklama

Wasz biskup Stanisław.


PROGRAM

11.30 – Zawiązanie wspólnoty

12.00 – Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

13.30 – Przerwa obiadowa

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 – Konferencja

15.30 – Świadectwa małżeństw

16.00 – Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem

16.30 – Prezentacja prac wykonanych przez dzieci

16.40 – Koncert

17.30 – Różaniec

18.00 – ZakończenieOcena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2024 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Papież do zakonników: módlcie się o powołania i dbajcie o formację

2024-07-15 13:41

[ TEMATY ]

formacja

papież Franciszek

zakonnicy

siostry zakonne

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Nigdy nie rezygnujcie z modlitwy, która płynie z serca, nie rezygnujcie z tych chwil przed tabernakulum, kiedy mówimy do Pana i pozwalamy, by On mówił do nas - powiedział papież na audiencji dla sześciu zgromadzeń zakonnych. Na wstępie zapytał się ich o powołania, ilu mają nowicjuszy i skąd pochodzą. Podkreślił, że musi być ich więcej, bo inaczej umrą bez potomnych. „Módlcie się o powołania, musicie mieć następców, którzy będą kontynuować charyzmat. I uważajcie na ich formację, aby była dobra” - zachęcił Franciszek.

Odwołując się do nauczania Jana Pawła II, papież powiedział, że ojcowie Kościoła nie przypadkiem określali życie konsekrowane „mianem filokalii, co oznacza umiłowanie Bożego piękna, które jest promieniowaniem Bożej dobroci”. Historie zgromadzeń zakonnych, które w swej różnorodności stanowią żywy obraz tajemnicy Kościoła, są historiami piękna, ponieważ w nich jaśnieje łaska Bożego oblicza. Ich założyciele byli w stanie uchwycić różne aspekty piękna Chrystusa i odpowiedzieć na nie, zgodnie z potrzebami swoich czasów.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Trzaska: Ważne, by duchowni nie budowali dystansu wobec wiernych

2024-07-16 10:34

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Ważne, by duchowni nie budowali dystansu wobec wiernych, by byli otwarci na młodych jak na Festiwalu Życia w Kokotku, mówili do nich prostym językiem. Jeśli będziemy dawać taki Kościół w sposób dobry, jednocześnie odpowiadając na deficyty, które dotykają dzisiejszego świata młodych, oni odnajdą drogę do domu, jakim jest wspólnota Kościoła - powiedział ks. Tomasz Trzaska, suicydolog, współorganizator kampanii dla osób w kryzysie „Życie jest warte rozmowy”. W rozmowie z KAI opowiedział m.in. o wrażeniach z Festiwalu Życia w Kokotku, gdzie uczestniczył w roli prelegenta, a także o rozmowach z uczestnikami wydarzenia oraz problemach z jakimi mierzy się dzisiejsza młodzież.

Anna Rasińska (KAI): Jakie ma Ksiądz wrażenia po udziale w Festiwalu Młodych w Kokotku?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję