Reklama

Niedziela Wrocławska

Oława

Biblijne i fotograficzne inspiracje Duchem Świętym

Uczniowie w Polski, Litwy i Ukrainy wzięli udział w czwartej edycji międzynarodowych konkursów biblijnych: Wielkiego Testu ze Znajomości Biblii i Konkursu fotograficznego „Biblijne inspiracje”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „A Boży Duch unosił się ponad wodami…”.

Karina Krakowska

Wręczenie nagród

Wręczenie nagród

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Finałowa gala konkursów odbyła się 14 czerwca w auli LO. Podczas niej wręczono nagrody i wyróżnienia. Poprowadzili ją organizatorzy: dyr. LO Jolanta Szewczyk, Ewa Piękoś i Piotr Wróbel.

Na początku uroczystości uhonorowano uczniów z innego biblijnego konkursu: Powiatowego e-Konkursu Frazeologicznego o tytuł „Alfy i Omegi Frazeologii Biblijnej”, którego organizatorami są SP nr 3 im. Orląt Lwowskich w Oławie i SP nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Tytuł „Alfy i Omegi” zdobył Borys Wilgosiewicz z SP nr 3. Nagrodę specjalną ufundowaną przez dyrektora SP nr 3 Jacka Ozgi otrzymał uczeń tej szkoły, Franciszek Szewczuk. Nagrody oraz dyplomy wręczały: dyr. Barbara Turczynowska i Karolina Kwak z Rady Rodziców SP nr 3.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Wielkim Teście ze Znajomości Biblii najlepszymi okazało się:

I miejsce – Weronika Marczak – LO Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie

I miejsce – Agne Staniulyte – Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach – Litwa

II miejsce – Dominika Janczyk – XI LO im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie

II miejsce – Greta Manujłowa – Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach – Litwa

II miejsce – Milena Pietkiewicz– Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach – Litwa

III miejsce – Michalina Staszewska – SP nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie

III miejsce – Mariola Kropaitie – Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach – Litwa

Natomiast w konkursie fotograficznym „Biblijne inspiracje” na podium stanęli:

W kategorii prac realistycznych

I miejsce – Wiktor Szczepuła – Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie

II miejsce – Oliwia Szewczyk – Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie

II miejsce – Zuzanna Karolina Kłosowska – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach

III miejsce – Jan Olkowski – Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich

Reklama

W kategorii prac alegorycznych

I miejsce – Wiktor Szczepuła – Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie

II miejsce – Elżbieta Sztukowska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy

III miejsce – Julia Ptak – Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku

III miejsce – Piotr Cząstkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mieszka I we Wrocławiu

Nagrody oraz dyplomy wręczały panie wicestarosta Powiatu Oławskiego Maria Bożena Polakowska, dyr. LO nr I Jolanta Szewczyk oraz Piotr Wróbel.

Konkurs organizowany przez dwie oławskie szkoły SP nr 3 im. Orląt Lwowskich w Oławie i SP nr 6 im. Polskich Olimpijczyków, skierowany jest do młodzieży najstarszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Łącznie wzięło w nim udział 89 uczestników z ponad 30 szkół z całej Polski. Do konkursu zgłosiła się także młodzież ze szkół polskojęzycznych z Litwy i Ukrainy.

Ks. Janusz Gorczyca gratulując organizatorom kolejnej edycji konkursu podziękował za możliwość zasiadania w gronie jury konkursu fotograficznego. A dzieląc się swoimi spostrzeżeniami po obejrzeniu wszystkich prac stwierdził z zadowoleniem, że młodzież nadal posiada wrażliwą duszę zdolną uchwycić piękno i głębię otaczającego świata i dostrzec w nim działanie Boga.

Pani wicestarosta Maria Bożena Polakowska gratulowała przede wszystkim pięknej gali wieńczącej konkursy. Dziękowała też rodzicom i opiekunom młodzieży za inspirowanie ich do takiego współzawodnictwa. I oczywiście gratulowała dzieciom i młodzieży, niezależnie od tego, jakie miejsce im przypadło w tej rywalizacji.

Patronami honorowy nad konkursów są: JE ks. Abp Józef Kupny – Metropolita Wrocławski JE ks. bp Piotr Turzyński – Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli Pani Ewa Skrzywanek – Dolnośląski Kurator Oświaty JM Ks.prof.dr hab. Sławomir Stasiak – Rektor PWT we Wrocławiu Pan Marek Szponar – Starosta Oławski Pan Tomasza Frischmann – Burmistrz Miasta Oława Ks. Leszek Woźny – proboszcz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Oławie Ks. Tomasz Czabator – proboszcz parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie Roksana i Andrzej Cwynarowie z Fundacji Dla Rodziny

Patronat medialny nad konkursami objęła edycja wrocławska TK „NIEDZIELA”

2024-06-18 09:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę

2024-07-22 14:55

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum organizatorów

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 10-14 sierpnia 2024 roku.

Jesteśmy rowerową grupą Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej i po raz 19 wyruszamy na rowerach do naszej Matki odwiedzając po drodze Sanktuaria , Kościoły i inne duchowe miejsca, spotykamy na naszej trasie bardzo życzliwych i dobrych ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Szarbela

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Mat.prasowy

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Przedstawiajmy swe intencje miłosiernemu Bogu za wstawiennictwem świętego Szarbela. Odprawiających ją zachęca się do codziennej Komunii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Fundusz sprawiedliwości: wobec pani Urszuli nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe

2024-07-23 07:55

[ TEMATY ]

Fundusz Sprawiedliwości

Adobe Stock

Wobec przetrzymywanej w areszcie urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości, pani Urszuli, nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe. Taką decyzję wydał Sąd Okręgowy w Warszawie, który rozpatrzył zażalenie na postanowienie o tym zabezpieczeniu, wystosowane przez pełnomocnika aresztowanej.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że wobec pani Urszuli – jednej z urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości aresztowanych w związku z rzekomymi nieprawidłowościami dotyczącymi Funduszu Sprawiedliwości – nie zostanie zastosowane zabezpieczenie majątkowe. O sprawie poinformował na portalu X pełnomocnik kobiety, mec. Łukasz Kowalczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję