Reklama

Niedziela Lubelska

Na KUL jest jeden z najlepszych wydziałów prawa w Polsce

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL znalazł się wśród najlepszych wydziałów prawa w Polsce. W rankingu Dziennika Gazety Prawnej uplasował się tuż za podium, na czwartej pozycji, za wydziałami prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

[ TEMATY ]

prawo

KUL

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Co zadecydowało o sukcesie prawników z KUL? Dziekan WPPKiA dr hab. Andrzej Herbet uważa, że przed wszystkim stała dbałość o poziom kształcenia i indywidualne podejście do każdego studenta. I rzeczywiście, KUL najwyżej został oceniony w kategorii jakość i warunki kształcenia. Tutaj pod uwagę zostały wzięte m.in. wyróżnienia i nagrody uzyskane przez pracowników i studentów, łatwy dostęp do biblioteki i elektronicznych systemów informacji prawnej czy funkcjonowanie Uniwersyteckiej Poradni Prawnej, w której studenci pod opieką wykładowców udzielają nieodpłatnie pomocy prawnej. - Skupiamy się na doskonaleniu metod kształcenia i kładziemy duży nacisk na warsztatowy charakter realizowanych zajęć - mówi prof. Herbet. Stale zwiększana jest oferta przedmiotów prowadzonych w językach obcych, a także kształtujących kompetencje z zakresu informatyki prawniczej. Najbardziej jednak cieszą zwrotne informacje od absolwentów, którzy bardzo wysoko oceniają nie tylko profesjonalizm kadry, ale również relacje panujące na Wydziale.

W rankingu sklasyfikowanych zostało 21 wydziałów prawa prowadzonych na uczelniach publicznych w całej Polsce (odrębnej ocenie podlegały uczelnie niepubliczne). Każdy z nich był oceniany w 4 głównych kategoriach. Najważniejszą i najwyżej punktowaną z nich był poziom i warunki kształcenia, ale pod uwagę brane były także jakość kadry, wymogi stawiane studentom oraz wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze. Wśród szczegółowych kryteriów znalazły się m.in.: liczba studentów przypadająca na pracownika naukowego, kariery zawodowe absolwentów oraz wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej. Warto przypomnieć, że w ramach ewaluacji prawo na KUL uzyskało kategorię A, natomiast prawo kanoniczne A+.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prof. Herbet podkreśla, że celem studiów prawniczych jest nie tyle opanowanie encyklopedycznej wiedzy, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności jej zastosowania w praktyce. Stąd duży nacisk kładziony na obowiązkowe i fakultatywne praktyki, różnego rodzaju programy mentoringowe i tutoringowe oraz zajęcia przygotowujące do aplikacji. - W naszym modelu kształcenia szczególną wagę przywiązujemy do bezpośredniego kontaktu studentów z wykładowcami - wskazuje dziekan. Wydział stwarza także studentom okazję do spotkań z praktykami, nie tylko podczas organizowanego cyklicznie LubLaw Day - spotkania lubelskiego środowiska prawniczego. Wśród pracowników Wydziału znajdują się liczni praktycy: sędziowie, adwokaci czy radcowie prawni. - Przygotowujemy studentów nie tylko do pracy w typowych zawodach prawniczych; nasi absolwenci prowadzą lub zarządzają działalnością gospodarczą, znajdują zatrudnienie w administracji publicznej, czy organizacjach pozarządowych - dodaje.

KUL odnotował duży awans, bo przed rokiem klasyfikowany był na 9 pozycji. Na Wydziale Prawa Kanonicznego, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL studiować można nie tylko prawo czy prawo kanoniczne, ale także administrację, prawo w biznesie czy prawo Unii Europejskiej.

2024-06-21 15:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znaleziska w katedrze mariackiej

[ TEMATY ]

episkopat

KUL

katedra

Piotr Miler

Katedra w Gorzowie

Katedra w Gorzowie

Nóż wczesnośredniowieczny, gwoździe, osiemnastowieczna moneta, ceramika, rękopisy i nuty to niektóre ze znalezionych rzeczy w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim podczas prac porządkowych trwających po lipcowym pożarze świątyni. Porządkowanie odbywa się przy udziale archeologów Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.

- Akcja uprzątania po pożarze pozwoliła dotrzeć do miejsc, które do tej pory nie były dostępne – powiedział w rozmowie z KAI Bartosz Lewicki, rzecznik prasowy ENERIS Ochrona Środowiska, firmy, która prowadzi porządki w katedrze.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: Maria Magdalena apostołką nadziei

[ TEMATY ]

audiencja

św. Maria Magdalena

pl.wikipedia.org

O Marii Magdalenie, jako apostołce nowej i wspanialszej nadziei, mówił papież Franciszek m.in. podczas audiencji w 2017 r. Ojciec Święty podkreślił, że w godzinie płaczu i opuszczenia usłyszała ona zmartwychwstałego Jezusa, wzywającego ją po imieniu, aby z sercem pełnym radości poszła i głosiła: „Widziałam Pana” (w. 18).

Oto tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: ratusz zamierza ukarać kluby za niepoprawne politycznie zachowanie kibiców

2024-07-23 09:45

[ TEMATY ]

sport

PAP/Leszek Szymański

Kibice warszawskich drużyn w miniony weekend wyrazili swoje poglądy polityczne w ważnych kwestiach. W piątek sympatycy Polonii Warszawa podczas meczu ze Zniczem Pruszków wywiesili na stadionie transparent z napisem „strefa wolna od LGBT”, z kolei kibice Legii w sobotę podczas meczu z Zagłębiem Lubin zaprezentowali oprawę dotyczącą polityki migracyjnej. Warszawski ratusz zamierza ukarać obydwa kluby za niepoprawne politycznie zachowanie kibiców.

Na oprawie kibiców Legii widać było trzy osoby - mężczyznę z kijem bejsbolowym, mężczyznę z młotkiem, a także kobietę noszącą krzyż na szyi, a w rękach trzymającą świński łeb na talerzu. Pod spodem zawarto wymowny napis: „Refugees welcome”, czyli w tłumaczeniu „uchodźcy mile widziani”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję