Reklama

Kościół

Gratulacje Przewodniczącego Episkopatu dla bp. Krzysztofa Nykla

„W dniu święceń biskupich Regensa Penitencjarii Apostolskiej pragnę życzyć, by posługa Księdza Biskupa w najstarszym trybunale Stolicy Apostolskiej była ciągłą służbą Chrystusowi” - napisał Przewodniczący Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda do bp. Krzysztofa Nykla w liście gratulacyjnym z okazji przyjęcia przez niego święceń biskupich. Uroczystości miały miejsce w sobotę, 22 czerwca 2024 roku, w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Warszawa, dnia 22 czerwca 2024 roku
Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Krzysztofie,

W przededniu rozpoczynającego się Roku Jubileuszowego Penitencjaria Apostolska przeżywa szczególny dzień radości i wspólnego świętowania. Do tego świętowania dołącza się cały Kościół w Polsce a w imieniu wszystkich biskupów z naszego kraju pragnę wyrazić moje najszczersze gratulacje i życzenia. W dniu święceń biskupich Regensa Penitencjarii Apostolskiej pragnę życzyć by posługa Księdza Biskupa w najstarszym trybunale Stolicy Apostolskiej była ciągłą służbą Chrystusowi.

Niech bliskość Dobrego Pasterza, który w Jezusie Chrystusie staje pośrodku powierzonej sobie owczarni, pomaga w nieustannym czuwaniu i w trwaniu w bliskości z powierzonym sobie Kościołem. W przypadku Regensa Penitencjarii Apostolskiej tym powierzonym Kościołem jest cały Lud Boży. Posługiwanie u boku Ojca Świętego i Penitencjarza Większego niech będzie dla Księdza Biskupa ciągłą inspiracją do budowania jedności Kościoła.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Posługa z ojcowskim sercem w Penitencjarii Apostolskiej niech daje Księdzu Biskupowi wiele radości i satysfakcji, by stać się szafarzem Bożego Miłosierdzia. Święcenia biskupie niech umacniają Księdza Biskupa do pełnienia tego, do czego powołuje Księdza Biskupa Kościół i Ojciec Święty. Z serca błogosławię i dziękuję za postawę Księdza Biskupa

+Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

2024-06-22 19:50

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rosja: patriarcha Cyryl przesłał gratulacje nowemu prezydentowi Polski

[ TEMATY ]

gratulacje

ARTUR STELMASIAK

Umocnienia sił duchowych i cielesnych, pomocy Bożej i powodzenia w służbie dla dobra Polski i jej narodu życzył prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl. W depeszy gratulacyjnej, której tekst ogłoszono 26 maja na stronie Patriarchatu Moskiewskiego, zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) wyraził też nadzieję, że "doświadczenie życiowe i wysoki profesjonalizm" nowego prezydenta pomogą mu w tej "nowej odpowiedzialnej posłudze".

Patriarcha przypomniał, że Rosyjski Kościół Prawosławny wiążą z Polską "wieloletnie dobre stosunki, do czego w znacznym stopniu przyczyniają się braterskie więzi z Polskim Kościołem Prawosławnym". Wyraził także zadowolenie z "owocnej współpracy z Kościołem katolickim Polski".

CZYTAJ DALEJ

Kard. Cantalamessa kończy 90 lat: głoszenie Słowa jest najpiękniejszą rzeczą

2024-07-22 14:26

[ TEMATY ]

Cantalamessa

flickr.com

Katedrę uniwersytecką zamienił na ambonę, ponieważ jak mówi nie ma piękniejszej rzeczy niż głoszenie Słowa. Ta misja naznaczyła całe kapłańskie życie kard. Raniero Cantalamessy, który kończy właśnie 90 lat. Ten włoski kapucyn na swym koncie ma niezwykły rekord - od 44 lat jest kaznodzieją Domu Papieskiego. W praktyce oznacza to, że w czasie Adwentu i Wielkiego Postu, jak sam policzył, wygłosił 352 kazania dla Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

W świat ze Słowem

CZYTAJ DALEJ

USA: Prawo do aborcji w centrum kampanii Harris

2024-07-23 07:38

[ TEMATY ]

USA

Kamala Harris

PAP/EPA/TING SHEN / POOL

Wiceprezydent USA Kamala Harris obiecała w poniedziałek, że umieści prawa do aborcji w centrum swojej kampanii przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

"Będziemy walczyć o wolność reprodukcyjną. Wiedząc, że jeśli Trump dostanie szansę, podpisze ogólnokrajowy zakaz aborcji, zakazujący aborcji w każdym stanie" – mówiła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję