Reklama

Wiara

Pielgrzymka prezydenckiego kapelana: "od Krzyża, do Krzyża i z Krzyżem, którego trzeba znowu bronić"

Ksiądz Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy idzie z samotną pielgrzymką "w intencji ustania wojny w Ukrainie i w Palestynie, od Krzyża, do Krzyża i z Krzyżem, którego trzeba znowu bronić". Ruszył 10 czerwca z Bałtyckiego Krzyża Nadziei, a celem jest Giewont. Duchowny codziennie relacjonuje swoją pielgrzymkę w mediach społecznościowych.

2024-06-24 13:59

[ TEMATY ]

ks. Zbigniew Kras

Archiwum ks. Zbigniewa Krasa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duchowny również w ubiegłym roku pielgrzymował w intencji ustania wojny w Ukrainie z Warszawy do Lipnicy Murowanej. Prezydencki kapelan wyruszył wówczas spod Kolumny Zygmunta w stolicy, a celem była Kolumna św. Szymona w Lipnicy Murowanej.

Archiwum ks. Zbigniewa Krasa

Ksiądz Zbigniew dzieli się swoimi przemyśleniami z trasy:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Trzeci dzień pielgrzymki doprowadził mnie do Drawska Pomorskiego. Pomorze Zachodnie naznaczone jest wieloma krzyżami. Wciągu 3 dni spotkałem ich blisko 30. Trzeba nam o nie dbać, bo Ci, ktorzy z nimi walczą chcą je usunąć najpierw z przestrzeni publicznej, następnie z naszej prywatności a potem z naszego serc - pisze na swoim profilu na FB.

Reklama

- Dotarłem do Obornik. Spotkałem po drodze piękny Krzyż. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 27 lat temu w Zakopanem: "Umilowani bracia i siostry, nie wstydźcie się Krzyża. Starajcie się na codzień podejmować Krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie Krzyża i nie pozwólcie aby lmię Boże było obrażanie w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym" - także taki wpis można znaleźć u księdza Zbigniewa.

W sobotę 22 czerwca napisał: - Dziś tylko jedno zdjęcie i wielka radość. Nie idę sam !!! Kuba i Witek też będą pielgrzymowali. Dziś minęła połowa 13 dzień i połowa kilometrowa prawie 400 km. przejdzione. Dziękuję Bogu i wszystkim życzliwym ludziom.

Księdzu Zbigniewowi życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze dni pielgrzymowania! Niech Matka Boża ma księdza w opiece!

ŚLEDŹ DROGĘ PREZYDENCKIEGO KAPELANA: facebook.com

Ocena: +36 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na drodze św. Wojciecha

[ TEMATY ]

Częstochowa

parafia św. Wojciecha

ks. Zbigniew Kras

Beata Pieczykura/Niedziela

– Powinniście być dumni ze swojego patrona, pierwszego polskiego świętego, pierwszego patrona naszej ojczyzny – mówił ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy 23 kwietnia, w uroczystość św. Wojciecha Biskupa Męczennika, głównego patrona Polski, w parafii pod tym wezwaniem w Częstochowie.

Wiara w orędownictwo patrona św. Wojciecha Biskupa Męczennika i pragnienie życia na jego wzór zgromadziła wiernych parafii św. Wojciecha w Częstochowie na uroczystości odpustowej we własnej świątyni. Otoczyli oni ołtarz Pański i uczestniczyli we wieczornej Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Kras, kapelan Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Ursula Von der Leyen została wybrana 401 głosami poparcia

2024-07-18 14:20

[ TEMATY ]

Komisja Europejska

Ursula von der Leyen

EKR

Łukasz Brodzik

Ursula Von der Leyen została wybrana 401 głosami poparcia , przy wymaganej większości 360 głosów. Teraz, przewodnicząca-elekt Komisji, w oparciu o propozycje państw członkowskich UE, wybierze kandydatów-komisarzy, po jednym z każdego kraju, i przydziela im odpowiedzialność za określony obszar polityki.

Wszyscy kandydaci na komisarzy zostaną następnie zaproszeni do udziału w przesłuchaniach przed odpowiednią komisją (komisjami) lub organami Parlamentu Europejskiego, ponieważ Komisja jako całość podlega zatwierdzeniu przez Parlament Europejski. Po zatwierdzeniu wszystkich 26 desygnowanych komisarzy (desygnowani komisarze mogą się wycofać, jeśli nie otrzymają pozytywnej oceny), wraz z prezydentem elektem i wysokim przedstawicielem do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa muszą zostać zatwierdzeni w jednym głosowaniu przez Parlament Europejski. Rada Europejska formalnie mianuje wszystkich komisarzy na ich stanowiska, stanowiąc większością kwalifikowaną.

CZYTAJ DALEJ

Prace jubileuszowe w Rzymie: na Lateranie odkryto pozostałości po siedzibie pierwszych papieży

2024-07-18 15:25

[ TEMATY ]

rok jubileuszowy

przygotowanie

Rok Święty 2025

Monika Książek

Prace remontowe prowadzone w Rzymie w związku ze zbliżającym się Rokiem Świętym przynoszą kolejne cenne odkrycia. Na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie archeolodzy odsłonili fundamenty, ściany i obmurowania przypisywane tzw. Patriarchatowi, gdzie mieściła się siedziba pierwszych papieży. Co ciekawe, to właśnie w bazylice na Lateranie w 1300 roku papież Bonifacy VIII ogłosił pierwszy Rok Święty.

Przed katedrą biskupa Rzymu ma powstać deptak, na którym znajdą się miejsca do odpoczynku dla przybywających do bazyliki pielgrzymów i turystów. Właśnie dlatego prowadzone są tam wykopaliska archeologiczne zakrojone na szeroką skalę i pierwsze w czasach nowożytnych. Daniela Porro, która odpowiada za przebudowę placu podkreśliła, że jest to niezwykle ważne znalezisko dla Rzymu a szczególnie jego średniowiecznej historii. Odkryto ważną i złożoną stratygrafię, w której wyróżniają się między innymi konstrukcje ścienne datowane na IX-XIII wiek po Chrystusie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję