Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Dzisiejszy świat potrzebuje świadków

Rozważania do Ewangelii Mt 19, 27-29.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwartek, 11 lipca. Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

• Prz 2, 1-9 • Ps 34 (33) • Dz 4, 32-35 • Mt 19, 27-29

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Piotr powiedział do Jezusa: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?». Jezus zaś rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy».

Czytając dzisiejszą Ewangelię w moim sercu rodzi się taka myśl, że każdą Ewangelię należy brać w sensie duchowym. Poszukując tych duchowych sensów, starajmy się otwierać swój umysł i serce nie tyle własną mocą, co mocą treści Ewangelii, mocą głoszonego na ten dzień Słowa. A więc odcinamy się od tego typu interpretacji, że byłem jedynakiem, wstąpiłem do zakonu, a teraz mam dwudziestu pięciu współbraci w mojej prowincji, a na świecie prawie sześciuset. Duchowy sens tej Ewangelii to odkrycie wielkiej wartości relacji z wiary wynikających, które zawieram najpierw z Bogiem, a później we wspólnocie Kościoła, wśród wierzących. W innym fragmencie Ewangelii przeczytamy: „Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś”. A Jezus odpowiada: „Tak, ale jeszcze bardziej błogosławieni są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i je zachowują” (por. Łk 11, 27-28). A więc słuchając Słowa, żyjąc nim na co dzień, a także karmiąc się uczestnictwem we Mszy Świętej, będąc z Jezusem na adoracji Najświętszego Sakramentu, staję się autentycznym świadkiem Jego zmartwychwstania wobec świata. Dzisiejszy świat już dawno przestał potrzebować filozofów, nauczycieli teoretyków, przestał potrzebować poetów czy malarzy... Ten świat potrzebuje świadków.

Reklama

F.P.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ".

2024-06-04 14:06

Ocena: +32 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jakie świadectwo Ewangelii daję swoim życiem?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 10, 1-12.

Czwartek, 5 października. Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Michał Koterski: każdym cudem i każdą łaską trzeba się zaopiekować

2024-07-25 09:52

Biuro Prasowe FSM/fot. Marcin Pirga

W niedzielę 21 lipca po raz 37. do Kalwarii Pacławskiej zjechała się młodzież z całej Polski, która przez ten tydzień będzie uczestniczyć we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych. W wydarzeniu weźmie udział ponad 780 młodych ludzi. Jako pierwszy na FSM-owej scenie pojawił się popularny polski aktor i prezenter Michał Koterski.

Więcej o FSM: fsm.franciszkanie.pl

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Instalacja ks. kan. Daniela Rydza na proboszcza

2024-07-25 14:16

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Adam Bałabuch

ks. Daniel Rydz

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch przekazuje klucze nowemu proboszczowi, symbol władzy i odpowiedzialności za parafię

Bp Adam Bałabuch przekazuje klucze nowemu proboszczowi, symbol władzy i odpowiedzialności za parafię

Po 17 latach posługi ks. prał. Ryszarda Szkoły w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu, biskup świdnicki powołał nowego proboszcza, którym został ks. kan. Daniel Rydz.

Liturgicznego wprowadzenia na urząd dokonał 21 lipca bp Adam Bałabuch. Nowego duszpasterza przywitali przedstawiciele rady parafialnej, a uroczystość zgromadziła licznych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję