Reklama

Niedziela Świdnicka

Starczów. Decyzje kościelne są często trudne do zrozumienia

Drogi Księże Danielu, jesteśmy dumni z Twojej posługi wśród nas. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar Twojej osoby, a Tobie za świadectwo słowem i czynem o swoim kapłańskim powołaniu.

2024-06-25 14:26

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

starczów

ks. Daniel Rydz

ks. Andrzej Adamiak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tymi słowami dziękowali ks. Danielowi Rydzowi wierni z parafii św. Jana Chrzciciela, dla których przez ostatnie pięć lat był nie tylko duchowym przewodnikiem, ale także niezawodnym wsparciem, wzorem do naśladowania i prawdziwym przyjacielem.

Stosownym momentem do podziękowań dla ks. Rydza, który 1 lipca obejmuje nową placówkę duszpasterską w Wałbrzychu, był dzień odpustu parafialnego. Ks. Rydz zaprosił na tę uroczystość biskupa seniora Ignacego Deca, który przewodniczył liturgii i wygłosił homilię. Hierarcha nie tylko przewodniczył uroczystej liturgii, ale także wygłosił homilię, w której przypomniał, że Jan Chrzciciel został powołany przez Boga do przygotowania drogi dla Chrystusa i pełnił swoją misję w duchu pokuty, pokory i wierności prawdzie. - Drodzy bracia i siostry, jeśli chcecie być wielcy, musicie stawać twarzą w twarz z Bogiem - zaznaczył bp Dec, nawołując do życia zgodnego z wartościami moralnymi i odwagi w obronie prawdy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bp Dec wręczając ks. Rydzowi pamiątkowy różaniec, zwrócił uwagę na znaczenie obecności i służby proboszcza w parafii, dziękując za dotychczasową posługę. Podkreślił, że decyzje kościelne są często trudne do zrozumienia, ale warto mieć zaufanie do Kościoła i Bożego planu, który realizuje się przez ludzi, w tym przez biskupów i kapłanów.

Na zakończenie nie zabrakło słów podziękowań dla ks. Rydza od poszczególnych wspólnot parafialnych, a przedłużeniem świątecznego klimatu był zorganizowany przez parafian piknik odpustowy.

ks. Andrzej Adamiak

Ks. kan. Daniel Rydz wysłuchał wiele słów wdzięczności od zaprzyjaźnionych parafian

Ks. kan. Daniel Rydz wysłuchał wiele słów wdzięczności od zaprzyjaźnionych parafian

ks. Andrzej Adamiak

ks. Andrzej Adamiak

ks. Andrzej Adamiak

ks. Andrzej Adamiak

ks. Andrzej Adamiak

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo: Poczułem moc Ducha Świętego

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

bierzmowanie

Ząbkowice Śląskie

ks. Mirosław Benedyk

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 26 kandydatów

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 26 kandydatów

Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej była dla ząbkowickiej parafii jednym wielkim świętem.

To czas odpustu parafialnego, na który po raz pierwszy przybył bp Ignacy Dec. Zaproszenie do biskupa seniora skierował ks. kan. Sławomir Białobrzeski, który parafią zarządza od niespełna czterech miesięcy. Bp Dec nie tylko przewodniczył Eucharystii odpustowej, ale również wygłosił homilię, poruszając trzy wątki o Duchu świętym: w życiu Chrystusa i Kościoła, w życiu św. Jadwigi i św. Jana Pawła II oraz w życiu każdego człowieka. Biskup udzielił także długo oczekiwanego sakramentu bierzmowania młodzieży klas pierwszych szkoły średniej.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Edyty i Łukasza Golców: Bóg jest naszą tarczą

2024-07-14 20:20

[ TEMATY ]

świadectwo

Golec uOrkiestra

fot. Grzegorz Szpak/Festiwal Życia

Golec uOrkiestra już kiedyś występował jako zespół na Festiwalu Życia. Trzy lata temu muzycy zaśpiewali ze sceny „Do Kokotka wróć” i rzeczywiście wrócili, choć w bardzo nieoczywistej roli.

Rekordowa, niemal o połowę wyższa niż w rok temu frekwencja, biskup biegnący z młodzieżą w błocie czy pierwszy katolicki stand-up w wykonaniu księdza – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku zapadnie w pamięć z powodu wielu wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim pozostawi tysiące młodych ludzi z ważnymi przemyśleniami na cały kolejny rok.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa współczesnych obrazów Zwiastowania zawitała do Częstochowy

2024-07-15 14:23

[ TEMATY ]

Częstochowa

wystawa

Zwiastowanie

Karol Porwich/Niedziela

„Jesteśmy tu, gdzie powinniśmy i chcemy być ze sztuką sakralną. Bez dobrego malarstwa i literatury staniemy się niemi, a być może ślepi i nie będziemy potrafili opowiedzieć tego, co zaczęło się w Nazarecie. A takie jest nasze zadanie!” – podkreślił dr Dariusz Karłowicz otwierając 14 lipca w Częstochowie wystawę współczesnych obrazów pt. „Zwiastowanie”. Do 8 września można ją oglądać w krużgankach kościoła św. Zygmunta, na krańcu alei NMP, którą piesi pielgrzymi zmierzają na Jasną Górę.

Wernisaż poprzedziła msza św. sprawowana pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Wyraził on nadzieję, że odwiedzający wystawę „w spotkaniach z pięknem dzieł współczesnych autorów” przeżyją „osobiste zadziwienie przedstawieniem sceny Zwiastowania zapisanej w pierwszym rozdziale Ewangelii wg. św. Łukasza”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję