Reklama

Wiadomości

Rodzice z dziećmi będą zatrzymywani na lotniskach? Nowy pomysł MEN

Ograniczanie religii w szkołach, wycinki w wykazie lektur obowiązkowych to nie wszystko, co planuje rząd w zakresie reformowania systemu edukacji. Katarzyna Lubnauer, wiceminister resortu edukacji narodowej ogłosiła nowy pomysł - zakaz wyjeżdżania na wakacje w trakcie roku szkolnego.

2024-07-08 09:12

[ TEMATY ]

Ministerstwo Edukacji

Rawpixel.com/fotolia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na pierwszy rzut, resort ograniczył ilość godzin religii w szkołach, później wyrzucono przedmiot HiT (historia i teraźniejszość), a następnie przedstawiono listę lektur obowiązkowych. Wykaz opiłowano o ważne dzieła literackie np. Jana Pawła II.

Na antenie Radia Zet, wiceminister MEN - Katarzyna Lubnauer, zdradziła kolejny krok "reform". Choć zaznaczyła, że póki co, władza "przygląda się problemowi".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mianowicie - być może już niebawem, resort opracuje zakaz... wyjeżdżania na wakacje w czasie trwania roku szkolnego. Dlaczego? Bo takie rozwiązanie "funkcjonuje w krajach skandynawskich, gdzie rodzic może zostać zatrzymany za to przewinienie na lotnisku".

Reklama

ROZMOWA RADIA ZET:

Ocena: 0 -7

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Egzekucja na polskiej pamięci

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej 12 lutego udostępniony został projekt zmian w podstawie programowej. Natychmiast rozpętała się ognista dyskusja, a media zalała fala protestów. Dlaczego?

Włodarze polskiej oświaty zadeklarowali, że ich celem jest „ograniczenie obowiązkowego zakresu treści nauczania, co przy pozostawieniu aktualnego wymiaru godzin nauczania umożliwi nauczycielom i uczniom spokojniejszą i bardziej dogłębną realizację treści, czego skutkiem będzie bardziej efektywne kształcenie”.

CZYTAJ DALEJ

Szokujące dane: Sieć "Aborcja Bez Granic" w 4 dni przeprowadza więcej aborcji niż państwo polskie w rok

2024-07-25 11:23

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe.Stock

W 2023 r. w polskich szpitalach wykonano 423 zabiegów przerwania ciąży z powodu zagrożenia życia lub zdrowia kobiety i dwie aborcje w przypadkach, kiedy ciąża była wynikiem czynu zabronionego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w danych udostępnionych kolektywowi "Legalna Aborcja".

Z danych przekazanych PAP wynika, że w ub. roku przeprowadzono więcej aborcji niż w 2022 r. - wtedy szpitale wykonały 161 zabiegów, wszystkie z powodu zagrożenia życia lub zdrowia osoby w ciąży.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Instalacja ks. kan. Daniela Rydza na proboszcza

2024-07-25 14:16

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Adam Bałabuch

ks. Daniel Rydz

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch przekazuje klucze nowemu proboszczowi, symbol władzy i odpowiedzialności za parafię

Bp Adam Bałabuch przekazuje klucze nowemu proboszczowi, symbol władzy i odpowiedzialności za parafię

Po 17 latach posługi ks. prał. Ryszarda Szkoły w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu, biskup świdnicki powołał nowego proboszcza, którym został ks. kan. Daniel Rydz.

Liturgicznego wprowadzenia na urząd dokonał 21 lipca bp Adam Bałabuch. Nowego duszpasterza przywitali przedstawiciele rady parafialnej, a uroczystość zgromadziła licznych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję