Reklama

Kościół

Tarnów: Zmarł śp. ks. Mariusz Kmak. Miał 37 lat. Znane są szczegóły pogrzebu

Diecezja tarnowska informuje, że zmarł śp. ks. mgr lic. Mariusz Kmak – notariusz i kierownik kancelarii Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.

2024-07-09 11:07

[ TEMATY ]

śmierć

Parafia NSPJ we Florynce

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

7 lipca 2024 roku, w wieku 37 lat życia, w 11 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. mgr lic. Mariusz Kmak – notariusz i kierownik kancelarii Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce w środę (10 lipca) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Urodził się 21 maja 1987 roku w Krynicy-Zdroju, jako syn Mariana i Marii zd. Motyka. Pochodził z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce. Egzamin dojrzałości złożył w 2007 roku w Technikum Ekonomicznym w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Grybowie, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku w Tarnowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jako wikariusz pracował w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie (od 1 września 2013 roku). Ponadto sprawował funkcję wicenotariusza ds. łączności internetowej oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Żabno.

Reklama

W 2016 roku został skierowany na studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii, które ukończył w 2021 roku, uzyskując tytuł licencjata prawa kanonicznego.

Od 2021 roku pracował jako notariusz w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie, a od 2023 roku także jako kierownik kancelarii tegoż Sądu.

Parafia NSPJ we Florynce podaje: Pogrzeb ks. Mariusza Kmaka odbędzie się w środę 10 lipca 2024 o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce (woj. małopolskie). Następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Przed Mszą św. będzie odmawiany różaniec święty. W poniedziałek i wtorek, w kaplicy cmentarnej o godz. 19:00 będzie odmawiany różaniec.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie! Przez Twoje nieskończone miłosierdzie niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

Ocena: +40 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół i naród belgijski pogrążony w żałobie po śmierci królowej Fabioli

[ TEMATY ]

śmierć

Archiwum Niedzieli

Królowa Fabiola podczas wizyty na Jasnej Górze

Królowa Fabiola podczas wizyty na Jasnej Górze

Episkopat Belgii wyrazili współczucie rodzinie królewskiej z powodu śmierci w wieku 86 lat królowej Fabioli, małżonki zmarłego w 1993 roku króla Baldwina I Koburga.

W swoim przesłaniu belgijscy biskupi podkreślają, że ta pochodząca z Hiszpanii monarchini, której król Baldwin oświadczył się w Lourdes, opuściła swą ojczyznę z miłości do swego małżonka. Jej miłość wspierała króla Belgów określanego jako najbardziej umiłowanego ze wszystkich panujących. Sprawiła też, iż pomimo, że nie mogła mieć dzieci stała się matką swych poddanych, zwłaszcza zranionych przez życie. Była osobą głębokiej wiary, związaną ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Wraz z mężem niosła pomoc dzieciom upośledzonym i będącym ofiarami gwałtu. Biskupi belgijscy wezwali wiernych do modlitwy za królową Fabiolę, dziękując jednocześnie za dzieło jej życia. Co najmniej trzykrotnie odwiedziła Polskę: w latach siedemdziesiątych wraz z małżonkiem, następnie w październiku 1990 r. oraz w październiku 2005 roku. Przy tych okazjach była też w sanktuarium na Jasnej Górze.

CZYTAJ DALEJ

33. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

2024-07-14 17:20

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze zakończyła się dwudniowa 33. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Łączy ona wszystkich słuchaczy toruńskiej katolickiej rozgłośni oraz jej sympatyków i przyjaciół. Wierni zjednoczeni pod hasłem: „Uczestniczę w misji Kościoła” modlili się podczas Mszy św., której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Przed rozpoczęciem Eucharystii minister Piotr Ćwik odczytał list prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Białoruś: Władze zablokowały portal Katolik.life

2024-07-15 21:41

[ TEMATY ]

Białoruś

Krzysztof Świertok/BPJG

Religijny portal Katolik.life został zablokowany przez białoruskie władze – powiadomiło centrum praw człowieka Wiasna, powołując się na jego autorów.

„Jesteśmy wdzięczni Bogu, że w ostatnich latach udawało nam się informować o +życiu katolickim+ tak, jak jest w rzeczywistości” – napisał redaktor portalu Katolik.life, informując o jego zablokowaniu na podstawie decyzji ministerstwa informacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję